Помер голова Європарламенту Давид Сассолі

22

У вівторок, 11 січня, в Італії помер голова Європейського парламенту Давид-Марія Сассолі. Смерть настала через порушення роботи імунної системи.

Політик пішов із життя у віці 65 років. Про це повідомив його прессекретар Роберто Куїлло у Twitter.

«Давид Сассолі помер об 01:15 ночі 11 січня в Авіано, Італія, де він був госпіталізований. Дату і місце похорону буде повідомлено в найближчі кілька годин», – написав він.

Відомо, що політик потрапив до лікарні під час пленарного засідання парламенту у вересні – у нього була важка пневмонія. Потім він повернувся до Італії для одужання. Однак у нього почалися ускладнення, і до роботи Сассолі повернувся лише в листопаді.

Скриншот повідомленні прессекретаря глави ЄП

65-річний Сассолі обіймав посаду голови Європейського парламенту з 2019 року. До цього він працював журналістом. Передбачається, що вибори нового спікера Європарламенту відбудуться у січні.

Давид Сассолі обіймав посаду голови Європарламенту з 2019 року

Що відомо про Сассолі

Давид-Марія Сассолі – італійський політик і журналіст, член Демократичної партії. Народився 30 травня 1956 року.

Починав свою кар’єру як кореспондент у невеликих виданнях та інформаційних агентствах, сім років присвятив веденню політичної хроніки.

Давид Сассолі

Через п’ять років, у 2014-му, знову був переобраний до Європарламенту за списком Демократичної партії і став заступником голови ЄП. У січні 2017-го його переобрали на цю ж посаду. А 3 липня 2019 року Сассолі став президентом Європарламенту.

Політик засуджував російську агресію, виступав за санкції проти її високопосадовців, а ще висловлював підтримку Україні.

Так, торік у квітні Сассолі висловив переконання, що санкції Росії проти чиновників Європейського Союзу не зупинять їх у питанні обстоювання прав людини. Глава ЄП завершив свій пост цитатою Льва Толстого: «Немає величі там, де немає простоти, добра і правди».

До роботи в Європарламенті Сассолі був журналістом

Згодом він заявив, що ЄС має розглянути подальші санкційні заходи проти РФ. Особливо після введення санкцій щодо Білорусі за інцидент із літаком Ryanair. Відносини між Євросоюзом і Росією політик називав «дуже напруженими».

Також глава Європейського парламенту закликав прискорити євроінтеграцію країн Західних Балкан. Так він виступив за розширення ЄС. До того Сассолі зустрічався із прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем. Опісля український політик заявив, що Україна в 2021 році розраховує почати всеосяжний огляд досягнення цілей Угоди про асоціацію для поглиблення секторальної інтеграції з ЄС.

У жовтні 2020 року Давид Сассолі після контактів зі співробітником, який був інфікований коронавірусом, пішов на самоізоляцію. Це був вже не перший випадок, коли політик йшов на карантин, до того в березні він був на ізоляції після поїздки в Італію.

Марина Ліснічук

P.S.

Поделиться:
Загрузка...