«Північному потоку-2» пригрозили руїнами

136

Росія передчасно радіє закінченню будівництва «Північного потоку-2» (ПП-2). Крім уже ухвалених обмежень, газопровід може зупинити Єврокомісія.

Про це заявив депутат Європарламенту від фракції «зелених» Райнхард Бютікофер. Уже є ціла низка обмежень: 50% потужності повинні віддати незалежним компаніям. Крім того, згідно з газовою директивою, російський «Газпром» не може і займатися видобутком газу, і доставляти його через свій же газопровід (потрібно розділити компанії).

Бютікофер також зазначив, що, згідно з європейськими нормами, на закачування газу в трубопровід повинні мати право і треті сторони, але «Газпром» поки не знайшов рішення і в цьому питанні. Нарешті, для запуску ПП-2 потрібна сертифікація від влади ФРН, і коли вона буде отримана, теж невідомо.

Навіть якщо Федеральне агентство з мереж і схвалить запуск ПП-2, проєкт ще може бути зупинено Єврокомісією. Якщо знайдуться серйозні аргументи на користь того, що позитивне рішення федерального агентство щодо ПП-2 суперечить європейському енергетичному законодавству, то новий газопровід ще може перетворитися на «інвестиційну руїну».

Раніше постійний представник Росії при ЄС Володимир Чижов заявив, що подорожчання газу в Європі сприятиме введенню в експлуатацію трубопроводу «Північний потік-2». «Думаю, що вплине, сподіваюся, що позитивно. Вони будуть прискорені, хоча, як ви розумієте, тут у ЄС чимало і тих, хто і в зростанні світових цін на газ вбачає «руку Кремля» і спробу таким чином нав’язати «Північний потік-2», – сказав він.

Ціна газу 16 вересня досягла рекордних $950 за тисячу кубометрів. У п’ятницю, 17 вересня, вартість наблизилася до $1000.

Поделиться:
Загрузка...