Політтехнолог Володимир Петров до 2014 року та після просував антиукраїнські наративи та вів ефіри з відверто проросійськими особами.
Про це йдеться в розслідуванні журналіста Дмитра Гордона.
Французи затримують «Містралі»
Так, коли вже точилася війна Петров просував російські наративи. 3 вересня 2014 року Франція відмовилася передати Росії зроблені на її замовлення кораблі-вертольотоносці «Містраль». Причина — російська агресія в Україні.
Водночас Петров переконує, що Франція все-таки передасть Росії «Містралі», а справжня причина відмови в тому, що французи просто затримують строки здавання кораблів і вирішили використати політичну ситуацію у своїх інтересах. Тобто переконує аудиторію в тому, що вигідно в цей момент Путіну — що Франція зовсім не проти й надалі передавати Росії військову техніку, незважаючи на агресію проти України.
Франція так і не передала Росії «Містралі» і за рік офіційно розірвала контракт.
«Українська армія стріляє по мирних містах»
У 2015 році Петров у своєму проєкті «Люмпен шоу» стверджував, що Збройні Сили України нібито обстрілюють мирних жителів тимчасово окупованого Донецька. У цьому випуску програми «гостем» Петрова став прокремлівський пропагандист, британець Грем Філліпс. Під час програми Філіпс називав ЗСУ «фашистами». Водночас Петров цього не заперечує.
Філліпс також додав, що «ополченці» гинуть, лише коли українці атакують їхні блокпости або бази.
«Я можу привітати всю українську армію, яка стріляє по мирних містах. І от вам людина каже, що там немає жодного «ополченця». Тобто коли ви стріляєте по Донецьку, то ви влучаєте просто в людей», — сказав Петров у відповідь.
«Англійський журналіст Джон Траст», який допомагає Петрову
У тому ж 2015 році Петров у своєму проєкті «Уряд блогерів» Петров дякує «англійському журналістові Джону Трасту, який допомагає нам із блогами російських політиків і який у цей момент перебуває в Донецьку й висвітлює події, що там відбуваються».
Проте, як відомо, «Джон Траст» не є англійським журналістом. Під цим псевдонімом працював російський пропагандист Сергій Білоус, який співпрацював із «РИА Новости». Донецькі ЗМІ називали його «воєнкором бойовиків». Сам же Петров заявляв, що із Гремом Філіпсом його познайомив саме «Джон Траст».
Терорист з українським паспортом у Криму для мене – злочинець
В одному з ефірів у Петрова гостем був Дмитро Василець, політик і голова забороненої в Україні політичної партії «Держава», який після початку вторгнення Росії Василець звинувачував у російському нападі на Україну «Захід» і повторював пропагандистську брехню Кремля, що Україна заслужила бути знищеною, бо «вісім років знищувала Донбас».
2015 року його заарештували за підозрою в допомозі російським найманцям і сприянні сепаратистському телеканалу «Новороссия ТВ», але відпустили на волю 2018 року.
У 2020 році Петров під час спілкування із Васильцем хвалить його за те, що той провів у СІЗО більше ніж два роки за свою проросійську позицію, і це, на думку політтехнолога, означає, що у Васильця «системний підхід».
«Якщо терорист з українським паспортом заради свободи України у Криму реально підірве бомбу, він буде злочинцем для мене», — каже під час цього ефіру Петров.
«Я особисто знаю людей, які їздили в донецький аеропорт пограти в комп’ютерну гру»
У 2014 році Петров спілкувався із «гостем з ДНР» Рамілем Замдихановим.
Петро назвав розв’язану РФ війну «конфліктом» А Замдиханов говорячи про причини початку війни, назвав її «народним повстанням», нібито викликаним невдоволенням людей рівнем життя.
Петров не спростовував його слів і не заперечував, коли Замдиханов звинувачував в агресії Київ. Також Петров порівнював війну з комп’ютерними іграми.
«Я особисто знаю людей, які їздили в аеропорт пограти в комп’ютерну гру. Причому, повір, мені людина сказала: «Я їду в аеропорт, мені до 10 фрагів бракує». Це снайпер одного з батальйонів», – заявив він, коли Замдиханов припустив, що війну розпочало «покоління, яке виросло на Counter-Strike і тепер хоче постріляти по-справжньому». Версія пропагандиста здалася Петрову «дуже й дуже схожою на правду».
Захоплення «сміливістю» тоді ще живого ватажка «ДНР» Захарченка
У розмові із колишнім журналістом з України Дмитром Філімоновим, який зараз живе в Росії й відкрито підтримує війну, Петров обговорював Олександр Захарченка.
«Для мене Захарченко – людина-загадка. Багато хто говорить, там, терорист, іще щось… Для мене от показовим було відео, коли Захарченко давав інтерв’ю, снайпер «прибрав» його охоронця, убив. От реально є відео, де стоїть Захарченко й поруч убивають охоронця, а Захарченко дає інтерв’ю. Він навіть бровою не повів, він тобто… там десь є снайпер, який може тебе ось дістати, а він і далі дає інтерв’ю!» — казав Петров.
Робота на ФСБ та на кремлівського технічного кандидата на виборах президента РФ.
Він брав участь у кампанії як політтехнолог путінського олігарха Михайла Прохорова. Прохорова тоді відправив Кремль на вибори як технічного кандидата. Про те, що в Путіна і Прохорова був по суті один штаб на виборах 2012 року, відкрито заявляв інший кандидат у президенти Росії – Сергій Миронов.
Курирувало роботу Петрова в цій президентській кампанії безпосередньо п’яте управління ФСБ, організовували піар Прохорову все ті самі Дмитро Куликов і Тимофій Сергейцев, і з ними третій політтехнолог, теж із досвідом кампаній в Україні – Іскандер Валітов.
У 2012 році — коли працював за завданням ФСБ на виборах із Прохоровим, — Петров жартував, що скоро йому нададуть звання полковника. У Москві він проводив місяці.
Росія до нас навіть не вторгалася
У 2014 році Петров знущався із заяв української влади, що Росія відкрито вторглася.
«Із ким ми воювали пів року? Хто пів року бомбив Україну, хто пів року вбивав українських солдатів, кого пів року вбивали українські солдати? Незрозуміло. Пів року ми вийо#увалися перед Росією для того, щоб потім визнати, що санкції не працюють. Увесь світ вийо#увався, а Росії по#уй. Ба більше, виявилося, що нам нема за що було вводити ці санкції, тому що Росія до нас навіть не вторгалася, вона вторглася лише минулого четверга», — сказав він.
В окупації краще, ніж в Україні
В ефірі свого «Люмпен шоу» Петров у 2014 році порівнював новини з окупованих територій із новинами з України й робив висновок, що в Україні справи гірші, оскільки всі крадуть.
«За фактом, мені дуже не хочеться цього говорити, але, хлопці, у них там ніхто нічого не пиз#ить. А в нас, реально, за останні три місяці спиз#или те, що недопиз#или до них», — заявив Петров.
«Не розумію, як стріляти в бік Росії»
У 2015 році Петров запросив Олеся Кромпляса, воєнного фотографа й добровольця, який провів тиждень у донецькому аеропорту, брав участь у звільненні Маріуполя й побував у полоні окупантів у Криму, на своє «Люмпен шоу».
Там він заявив наступне: «Мені як людині, у якої в першому паспорті була написана національність «росіянин», дуже складно ділити тепер світ між українцями й росіянами. Якби це була війна з Румунією чи з Польщею, то я б, напевно, пішов. А так я, звісно, якщо мене будуть загрібати в армію, я буду впиратися руками й ногами або проситися кудись у медчастину перев’язувати рани й дорізувати, доампутовувати щось. Тому що я, от чесно, не розумію, як стріляти в бік Росії, у бік російських людей».
Наприкінці програми він пообіцяв, що буде запрошувати не лише українських солдатів, але налаштований кликати в ефір «людей з обох сторін».
«Я хочу звернутися до всіх наших російських глядачів на каналі YouTube. Ми обов’язково покличемо, і до нас обов’язково ще ходитимуть люди із проросійською позицією. І я хочу зауважити, що ми тут усі у студії взагалі за дружбу. І за те, щоб це все якнайшвидше закінчилося», — зазначив він.
Учителі Петрова – ідеологи російського нацизму
«Першу свою школу політтехнологій Петров пройшов у справжніх ідеологів російського нацизму. І він цього не приховує. Один високопосадовець розповів мені, що познайомився з Петровим, коли той працював у Яценюка. Уже тоді впадало у вічі, що образи матерів для Петрова – це такий «садистський почерк», — зазначив Гордон.
«Я бачив тоді, наскільки він близький до Дмитра Куликова, Тимофія Сергейцева й Володимира Грановського. Це вони його привели. Вони ж улаштували його потім працювати до [бізнесмена Дмитра] Фірташа, для якого він багато років займався медіакілерством. А Куликов – Сергейцев – це ФСБ. Десь років 10 тому він написав у Facebook, що «голубий». Думаю, на цьому вони зійшлися з Івановим. Тобто в сухому осаді: людина, у якої на лобі написано ФСБ, веде один із помітних каналів в Україні й нібито навіть пов’язана з ОП», – розповів політик на умовах анонімності.
Кандидат у президенти України, який хоче бути як Путін
«Ви помітили, що коли наші президенти дають пресконференцію, їх ніхто не дивиться. А коли Путін дає пресконференцію, його дивиться не тільки Росія, а ще й Білорусь, Україна й у Штатах дивляться, що ж він там наговорив. Я хочу, щоб мене в Україні любили так само, як Путіна люблять у Росії», — заявив у 2019 році Петров.
Робота на російському телеканалі
У 2015 році Петров став ведучим програми «Люмпен-шоу» на «НЛО TV», а із червня 2016 року на російському каналі «Пятниця» був ведучим телепрограми «Небезпечні гастролі» разом із Жанною Бадоєвою – зрадницею України, яка перебуває під санкціями РНБО за антиукраїнську діяльність.
Петров і російська мова
У 2021 році Петров вирішив похайпувати на темі української мови й улаштував провокацію: виклав ролик, у якому хейтить українську мову, порівнює її з російською й каже, що мучиться через українську мову. Заявив, що «високоінтелектуальній людині важко розмовляти примітивною українською мовою». Але нібито доводиться – через «кінчений» закон про мову.
Петров заявив, що спеціально записав такий фрагмент, виклав його окремо від решти відео й дивився, хто це підхопить, щоб написати, що «Петров ненавидить українську мову».
Робота на зрадника Сівковича
За словами Гордона, у 2009 році на замовлення сертифікованих зрадників України регіоналів Володимира Сівковича й Володимира Олійника Петров вигадав і розкрутив педофільський скандал в «Артеку», щоб у президентське крісло сів прокремлівський кандидат Віктор Янукович.
У 2012 році в Одесі Петров керував передвиборчою кампанією оголошеного в розшук СБУ зрадника Ігоря Маркова, унаслідок чого Марков потрапив до Верховної Ради.
У 2012 роіц Петров працював у Москві під керівництвом п’ятого управління ФСБ на передвиборчу президентську кампанію кремлівського технічного кандидата Михайла Прохорова, зазначив журналіст Гордон.
У 2013 році на замовлення Москви Петров вигадав і вивів на Майдан «тітушок», провокації й зіткнення з якими мали якнайбільше розгойдати ситуацію. Що згодом призвело до загибелі героїв Небесної сотні, втечі Януковича й анексії Росією Криму.
А у 2016 році Петров називав війну, яку Росія веде проти України, громадянською.
Петров ображав Майдан, прославляв Януковича й Азарова, влаштовував у Києві мітинги на підтримку російської мови й заявив, що не вважає Крим українським.
Більшість родичів Петрова мають російське громадянство й живуть у Росії, він і зараз регулярно з ними спілкується.