Перевірка на вошивість: РФ захотіла повернути послів до Києва

235

Росія не проти обмінятися послами з Україною, щоб повноцінно відновити дипломатичні відносини з Києвом.

Про це заявив глава Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров у інтерв’ю РГ. Він додав, що, незважаючи ні на що, між державами існує сильний зв’язок.

«Це не через нас: українська сторона відкликала посла, погрожувала розірвати дипвідносини. Зараз, правда, начебто хтось там згадував про ймовірність рішення Зеленського повернути послів. Ми будемо не проти. Наші країни навіть в нинішніх умовах сильно взаємопов’язані в економіці, в сфері транспорту, в гуманітарних справах, в сімейних зв’язках», – сказав Лавров.

Він підкреслив, що «нерозумно постійно зводити якісь бар’єри».

«То для авіасполучення, потім для залізничного транспорту та й просто для спілкування. Хтось з’їздив до Криму, і все – людину викреслять зі списку тих, з ким українці можуть не те що тиснути руки, а взагалі навіть зустрічатися. Це дикість, націонал-радікалізм ультрарозливу», – заявив Лавров.

Пізніше в МЗС України відповіли на слова Лаврова, зазначивши позицію Києва.

Після цього прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що Москва і Київ не ведуть ніякої предметної розмови щодо обміну послами між країнами. І про кандидатури на пост російського представника в Україні говорити передчасно.

P.S. Проверка на вшивость

Экс-министр иностранных дел Украины Владимир Огрызко назвал «проверкой на вшивость» заявление главы российского МИД Сергея Лаврова о том, что Россия не против обменяться с Украиной послами.

«Предложение восстановить полноценные дипломатические отношения – это абсолютно нормально с точки зрения Москвы», – сказал он в комментарии «Обозревателю».

По мнению дипломата, «Россия сейчас будет пытаться делать все, чтобы показать, что на самом деле ничего не случилось. Ну, украли часть территории и нагло пытаются это узаконить. Ну что здесь такого? Так получилось. Ведут войну. Ну, это же не они ведут войну, а «трактористы» и «комбайнеры». Все это надо воспринимать как украинские проблемы. К чему здесь Россия?»

При существующей ситуации «украинская власть или пойдет на унижение и в очередной раз покажет, что она не украинская, а неизвестно какая, или покажет свою позицию и оставит эту тему на то время, пока не произойдет освобождение Крыма и освобождение Донбасса».

В этом контексте Огрызко добавил, что в случае, если украинская власть пойдет на уступки России, «ожидать можно чего угодно, в частности возобновление водоснабжение Крыма».

 

 

 

Поделиться:
Загрузка...