Пентагон: Вторгнення РФ в Україну зачепить важливі інтереси США та НАТО

36

Можливе нове вторгнення Росії в Україну зачепить важливі інтереси нацбезпеки США та НАТО. Про це заявив під час польоту з Сеула до Вашингтона голова Об’єднаного комітету начальників штабів армії США Марк Міллі, пише Reuters.

Він зазначив, що у Пентагоні бачать «достатньо» ознак, що Росія щось затіяла біля кордонів України, щоб це викликало «серйозну стурбованість». Reuters пише, посилаючись на експертів, що вторгнення може дестабілізувати ситуацію у світі: адже Китай не приховує своїх намірів щодо Тайваню.

Міллі наголосив, що останнім часом російська риторика «стає все більш жорсткою».

«Якщо росіяни вчинять відкритий акт військової агресії проти національної держави, незалежної з 1991 року, на карту буде поставлено важливі інтереси нацбезпеки США та країн-членів НАТО», – сказав Міллі.

Він відмовився розповісти, що саме і які індикатори відстежує розвідка США, але наголосив: «Ми відстежуємо все, і зараз там достатньо інформації, щоб викликати серйозне занепокоєння». Генерал також відмовився обговорювати, які варіанти дій може розглянути Пентагон у разі нового вторгнення росіян до України.

Крім того, високопоставлений офіцер армії США не обговорив і питання, чи може президент Росії Володимир Путін «надихнутись» виходом американців з Афганістану, сказавши: «Вам потрібно запитати Путіна».

При цьому Міллі наголосив, що «для будь-якої країни було б помилкою зробити широкий стратегічний висновок, заснований на відході США з Афганістану, а потім використати цю подію та автоматично застосувати її до інших ситуацій».

P.S.

Наші союзники у листопаді провели аналіз можливостей української армії, зокрема з виїздом на місця. Головний предмет інтересу – реальна боєздатність військ у разі можливого вторгнення Росії.

Про це на своїй сторінці в фейсбуку написав Юрій Бутусов.

«Захід оцінює це у практичних інтересах — чи доцільно здійснювати масштабне постачання озброєння в Україну у разі вторгнення. І це не глибоке занепокоєння, а реальні наміри, оцінка реальної обстановки», — розповів він.

«Висновки зроблено загалом позитивні. Це не Афганістан, тут за всіх проблем багато хто битиметься, і застосують зброю за призначенням. Очевидно, заяви командування ЗСУ про розгортання Джавелінів на фронті зроблено невипадково. Українська армія показує, що у разі ворожої атаки зуміє застосувати все наявне озброєння і чекатиме на негайне додаткове постачання союзників. І номенклатура постачання може бути розширена», — додав журналіст.

«Звичайно, ключовим фактором, який багато що вирішив, є створення безпольотної зони силами авіації НАТО. Але наперед такої політичної домовленості досягти не вдасться. Проте розгляд країнами НАТО сценарію постачання озброєнь у разі вторгнення — це серйозний крок уперед. Сподіваюся, його буде закріплено і політичними рішеннями наших найближчих союзників. У всякому разі, США, Велика Британія та Канада роблять досить прямі заяви на підтримку України», — резюмував Бутусов. 

Поделиться:
Загрузка...