Патріарх Варфоломій популярно пояснив Зеленському, що він може зробити зі своїми церковними ініціативами від Московського патріархату

147

Джерела з Фанара дали більше цікавих подробиць щодо зустрічі Зеленського і Вселенського патріарха Варфоломія.

Представники МЗС України та представники канцелярії Вселенського Патріарха Варфоломія дійсно готували спільну декларацію закликає до єдності церков України. З боку Вселенського патріарха роботу курирував єпископа Іларіон. Декларація була готова і узгоджена обома сторонами.

Безпосередньо при зустрічі президент України Зеленський зажадав внесення в її текст звернення про скликання нового «об’єднавчого» собору за участю повноважних представників УПЦ МП і УПЦ КП.

На цю заяву Вселенським патріархом президенту України Зеленському була роз’яснена позиція і підстави рішення Вселенського Патріарха про дарування ПЦУ Томосу і ще раз чітко заявлено, що єдиною канонічною православною церквою України Вселенський патріархат визнає лише виключно Православну Церкву України, про що і свідчить проголошений і вручений в канонічному порядку Томос.

На цьому Вселенський Патріарх подякував президентові України за візит і побажав йому успіхів у його нелегкій і важкій місії. Після цього Вселенський Патріарх покинув зал зустрічей.

Alex Noyt

Поделиться:
Загрузка...