Останній ривок чергових двох «Айлендів» на шляху до України

29
Пам’ятаю, як у 2015-17-х роках полковники з Генштабу та ВМС, в яких багато «досвіду», «знань», «компетенцій» та по 20 років «калєндаря» розказували чому ми не можемо і не маємо приймати пропозицію від США на ці катери.

«Це дорого. Це складно. А як ми їх будемо обслуговувати? А хто їх буде ремонтувати? А там же все не наше. А хто і де буде вчити екіпажі? А там інше живлення. А там дюймова система. А там обладнання чутливе до обслуговування та ставлення. А документація ж на англійській. Та треба підтримувати свого виробника. Та ми на Кузні свої катери будуємо…» — так багато причин чому «Ні», і так мало бажання щоби стало «Так».
Сьогодні два «Айленди» у складі ВМСУ — Р-190 «Слов‘янськ» та Р-191 «Старобільськ» — найактивніші одинички нашого флоту. Закрити район для ракетних стрільб? Провести міжнародні тренування типу PASSEX з кораблями країн партнерів? Супроводити десантний корабель до Грузії? Провести розвідку «Вишок Бойка»? Вийти на допомогу «Балті»? Не відбувається таких заходів у морі, де немає «Айлендів»!
Чому так? Бо катери «свіжі» — вони технічно справні, можуть виходити в море, у них хороша морехідність та достатня автономність, хороша навігація та зв’язок. Вони економні в експлуатації та здатні повністю закривати базові завдання які наразі стоять перед надводними силами ВМС. Бо вони просто якісні і хороші.
Отримання додаткових двох корпусів дозволить не лише наростити потенціал нашого флоту, але й суттєво розвантажити екіпажі «Старобільська» та «Слов‘янська». Дозволить проводити планові ремонти та більш розмірено експлуатувати всі плавзасоби для збереження їх ресурсу. Це наша «навчальна парта» моряків. А люди, їх навченість, компетентність та злагодженість це головне, що потрібно зберегти і нарощувати!
Також, приємно бачити, що нові катери йдуть з купою додаткових запасних частин та комплектуючих, розхідників та інших «ніштяків» від США — це ті сім великих 40-ка футових контейнерів поруч. Це все нам:) Навіть два запасні доглядові катери на причепах будуть)) І це все в рамках допомоги США для України!
До кінця не зрозуміла ситуація з доозброєнням та модернізацією перших двох корпусів. Але є надія, що катери отримають сучасне уніфіковане західне озброєння яке буде надійним, ефективним для своїх завдань та зробить катери більше «зубастими» в морі. Але й не варто очікувати, що гарний патрульний катер стане корветом чи фрегатом за потенціалом. Бажання «всього і побільше» може призвести до зворотнього ефекту.
Чекаємо «Фастів» та «Суми» в Одесі під прапором Військово-Морських Сил!
Поделиться:
Загрузка...