У мережі опублікували перші супутникові знімки військового аеродрому «Мачулищі» та літака дальної радіолокаційної розвідки А-50 ПКС Росії, який пошкодили 26 лютого.
Фото оприлюднила приватна американська компанія MAXAR.
Раніше повідомлялось що 26 лютого на аеродромі за 12 кілометрів від Мінська російський літак А-50 пошкодив вибух.
Російські повітряно-космічні сили застосовують аеродром «Мачулищі» як тимчасове місце дислокації літаків А-50 та МиГ-31 для виконання бойових завдань у війні проти України.
На знімку, зробленому вранці 28 лютого 2023 року, видно бортовий літак раннього попередження та управління A-50, який, як заявлено, був атакований.
Аналізуючи зображення, можна дійти висновку, що літак не зазнав значних ушкоджень: на ньому відсутні характерні сліди, які могли би залишитись від пожежі або вибуху. На обтічнику “тарілки” і крилах літака є темні плями, проте вони не можуть бути точною ознакою руйнування. Це можуть бути залишки води та снігу.
Інших видимих пошкоджень аеродрому та військової техніки на ньому також немає.
Також за допомогою сервісу Planet.com білоруська редакція видання “Радіо Свобода” отримала попередні супутникові фото цього аеродрому, зроблені за декілька днів до нападу.
На знімках за 19 лютого можна помітити російські перехоплювачі МиГ-31K. Це носії гіперзвукових ракет «Кинжал», які перебувають на постійному чергуванні поблизу білорусько-українського кордону і щоразу як вони піднімаються у повітря – в Україні оголошують повітряну тривогу.
Також на знімках зафіксовано літак ДРЛВ А-50. Це підтверджує його присутність на аеродромі 26 лютого. За даними видання, літак довгий час дислокується на цьому аеродромі, його помічали там на супутникових знімках за 14 та 9 лютого 2023 року.
А-50 – це літак дальнього радіолокаційного виявлення і стратегічно важливий актив повітряних сил армії РФ. Можлива втрата одного із дев’яти бортів у складі ПКС стане сильним ударом по військовому потенціалу Росії.
Літаки ДРЛВ забезпечують глибоку розвідку повітряного простору вглиб України та виконують роль пунктів управління для координації повітряних операцій РФ. Також вони забезпечують критично важливу здатність виявлення низьколітаючих повітряних об’єктів на фоні землі. Це дуже важлива функція, адже наразі тактика польоту на низьких та наднизьких висотах для уникнення виявлення наземними РЛС – основна для літаків та вертольотів повітряних сил України.
Окрім цього, літаки А-50 – це критична складова комплексу виявлення та наведення ракет надвисокої дальності ракет класу “повітря-повітря” Р-37, заявлена максимальна дальність ураження котрих становить 300 кілометрів.
mil.in.ua
Російські загарбники мають просування на Донеччині. Про це повідомляє моніторинговий проєкт DeepState. "Мапу оновлено. Ворог просунувся в Новооленівці, Олександрополі та Леонідівці", - йдеться у…
Німеччина передала Україні черговий пакет військової допомоги, до якого увійшли, зокрема, боєприпаси та ракети до систем ППО. Перелік допомоги оновили 6…
Оператор, увага! Мотор! Знімаю! 1 травня 2025 року в Києві стався замах на блогера, волонтера і колишнього лідера одеського «Правого…
Новости из США. Вторник, 6 мая 2025. Сегодня в выпуске: • Премьер-министр Карни Трампу: «Канада не продается» • Трамп снова…
В інстаграмі (та й не лише там) зараз несеться черговий «мовний» (і не тільки) скандал із блогеркою Анною Алхім. Я…
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 07.05.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…