Опитування КМІС: на першому місці в рейтингу партій «ЄС»

139

Партії «Європейська солідарність», вийшла на переше місце в рейтингу політичних партій, далі йдуть ОПЗЖ і «Слуга народу». «Батьківщина» мінімально відстає від лідерів – її підтримка нижча в межах похибки порівняно зі СН.

Про це свідчать дані опитування КМІС, проведеного 5-7 лютого. Нижче наведено дані у відсотках серед тих, хто визначився з вибором і пішов би на голосування.

«Відносно найбільше голосів отримали б партія «ЄС», за яку віддали б свій голос 18,1%; за ОПЗЖ – 16,8%; партія «Слуга народу» – 15,5%; партія «Батьківщина» – 13,2%. Далі йдуть «Сила і честь» — і 6,3% та Радикальна партія – 5,2%. Дещо нижче прохідного бар’єру мають «Партія Шарія» – 3,9%, «Голос» – 3,7% та «Українська стратегія Гройсмана» – 3,2%», – йдеться у дослідженні.

Порівняно з 22 січня найбільше змінилися рейтинги ОПЗЖ (-4,3% серед усіх респондентів і -3,9% серед тих, хто визначився) і «Слуги народу» (+2% серед усіх і +4,3% серед тих, хто визначився).

У «ЄС» рейтинг змінився на +0,6% серед усіх респондентів і +2,8% серед тих, хто визначився, але формально це зміна в межах похибки.

Опитування проводилося методом телефонних інтерв’ю. Фахівці КМІС просять враховувати їхній експеримент, що свідчить про участь у телефонних опитуваннях більш освічених і заможніх людей, ніж у face-to-face (наприклад, людей з вищою освітою більше на 10%).

Також вони зазначили, що отримані результати не дають інформації щодо причин динаміки рейтингів, але з початку року ситуація в Україні дуже динамічна і громадськість, відповідно, чутливо реагує на різні резонансні події.

«Опитування 22 січня припало на період тарифних протестів (які підтримують понад 90% жителів України), а також на кінець локдауну (до якого ряд людей мають критичне ставлення), що негативно позначалося на підтримці влади і було сприятливо для опозиційний сил. До проведення поточного опитування влада здійснила ряд кроків для стабілізації ситуації в соціально-економічній сфері, а також були резонансні внутрішньополітичні заходи, основний з яких – рішення РНБОУ щодо заборони трансляції трьох телеканалів. Це могло сприяти як підвищенню підтримки влади, так і окремих опозиційних сил», – зазначили у КМІС.

Щодо рейтингу ОПЗЖ варто враховувати, що він міг знизитися на тлі санкцій РНБО, також деякі їхні прихильники могли почати приховувати свої справжні вподобання.

Було опитано опитано 2005 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

Фото: kiis.com.ua

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% — для показників, близьких до 10%, 1,1% — для показників, близьких до 5%.

Нагадаємо, що згідно з соцопитуванням Центру Разумкова, спікеру парламента Дмитру Разумкову довіряють 32% українців, не довіряють — 53%. При цьому президентові України Володимиру Зеленському довіряють 26,5%, не довіряють – 65,5%.

На третьому місці за рівнем довіри — Бойко з ОПЗЖ.

P.S. ЯКИХ ЩЕ ДОВОДІВ ТРЕБА?

☝🏻Спеціально тим, хто перманентно плачеться в мене в коментах на тему «Ой, у нас нічого не вийде!» та «Ой, ОПЗЖ захоплює владу!», показую детально дані крайнього рейтингу. Уважно дивіться на різницю підтримки «ЄвроСолідарності», ОПЗЖ та «Слуг народу» між 8 грудня і 7 лютим (!!!). Незаважаючи на блокування каналів Медведчука та розігнаної ЗЕботвою істерії штибу «Порошенко не зміг — а Зеленський зробив», рейтинг зріс лише у «ЄвроСолідарності». І тенденція ця тягнеться вже більше півроку.
📊Так, рейтинг «служок» після блокування каналів так само підріс — але він навіть не зрівнявся з показником 8 грудня. І не повертнеться. Бо платіжки люди на руки отримують, загроза віяльних відключень електрики нікуди не поділася, а шахтарі по всій Україні охренівають від новин, що з/п їм не платять, бо їхнє вугілля ніхто не закуповував — тепер Україна Білорусь і державу-агресора збагачує. У ОПЗЖ рейтинг просяде так само — після того, як відкрилося які феєричні міжсобойчики там панують між Медведчуком і Льовочкіним. А ЄвроСолідарність?
👊🏻А ЄвроСолідарність пре вперед, як криголам через Арктику. Неспішно — але надійно. Щомісяця — зростання. Невдовзі той день коли Євросолідарність стане лідером рейтингу, і з цим зробити не зможе ніхто і ніщо. Бо вилити більше бруду на Порошенка і його команду, ніж вилили зараз, сам чорт не зможе.
⁉️І так. Все це — дані КМІС, який можна запідозрити в будь-ячому, але тільки не в симпатіях до ЄвроСолідарності. Тож, якщо противники дають такі дані, то яких ще доводів вам треба?
😉Читав якось, що в часи гетьмана Мазепи панікерів топили в річках. Знаєте, все більше розумію мазепиних старшин.
Єдиний шанс на успішну країну та нормальний розвиток — це європейська інтеграція та система колективної безпеки.
Це давно вже усвідомлює більшість українців, як би їх не дурили олігархічними проектами та не забивали голови пропагандою, і яким би складним не був шлях реформ та болісним процес ментального дорослішання.
Тому поверення проєвропейської державницької сили «ЄС» на перше місце в рейтингу партій — просто сигналізує про повернення суспільства до здорового глузду.
Погралися в «прості рішення» та «кінець епохи гідності», і досить — час виправляти помилки, тільки цього разу без панькання зі справжніми зеленими мародерами колективного Коломойського, раз нормально до них не доходить.
Поделиться:
Загрузка...