Якщо рішення Уряду не буде найпізніше в понеділок, значить Банкова дала вказівку порушити закон, щоб підірвати конкурс на директора НАБУ.
Про це пише у фейсбуку керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін.
«Як ми і попереджали, ОП готує знесення конкурсу на директора НАБУ (Банкова в істериці від експертів, делегованих міжнародниками). В цьому конкурсі міжнародні експерти мають визначальний голос, саме тому Банкова готується знести весь конкурс (бо впливати на нього, як з САП, не зможе). Якщо кортко, то Зеленський хоче прострочити рішення КМУ про формування конкурсної комісії, щоб потім знести/підвісити весь процес через ОАСК», — заявив він.
«Так от, в сьогоднішньому порядку денному Уряду цього питання немає. Це значить, що для прийняття цього рішення залишається лише засідання в понеділок (14.02). Чи знає про цей дедлайн влада? Точно знає — це пряма норма закону. Плюс ми окремо наголосили про це і Офісу Зеленського, і КМУ. Плюс окремо про це їм нагадали міжнародники. Тобто якщо рішення КМУ НЕ буде найпізніше в понеділок, значить Банкова дала вказівку порушити закон, щоб підірвати конкурс на директора НАБУ. Кандидат в президенти України В. Зеленський: «Якщо я коли-небудь в житті порушу закон, я піду сам». Для порівняння, Порошенко законно провів конкурс на директора НАБУ, за підсумками якого було призначено А.Ситника», — додав Шабунін.
P.S.
«Для того, щоб не порушити закон і призначити комісію вчасно, в КМУ залишилося два засідання: завтра і в наступний понеділок. За законом Конкурсна комісія складається з 6 осіб:
— 3-х делегують міжнародні партнери України, що надавали Україні підтримку в сфері запобігання та протидії корупції;
— 3-х інших — КМУ, який доручив Мін’юсту, Мінекономіки і МВС надіслати пропозиції», — заявив Шабунін.
«Так от, делегована міжнародниками трійка призвела до бурхливої істерики на Банковій. За результатами якої, я так розумію, і придумали «геніальний» план:
Крок 1. КМУ прострочує вказаний в законі термін формування комісії;
Крок 2. Потім через ОАСК зносить весь конкурс або, як мінімум, блокує його забезпеченням позову», — наголосив він.
«Нижче розповім про делегованих міжнародниками експертів, які викликали аж таку істерику в Офісі Президента.
Повілас Малакаускас — ексдиректор Служби спецрозслідувань (правоохоронний антикорорган) в Литві та ексдиректор Департаменту держбезпеки Литви. Має понад 20-річний досвід роботи на ТОП посадах в сфері безпеки, антикорупції в Литві.
Карен А. Грінавей — понад 22 роки була агентом та керівником слідчих груп ФБР. Спеціалізувалася на протидії міжнародній корупції та оргзлочинності з колишнього Радянського Союзу, Близького Сходу, Африки та Азії.
Драго Кос – голова робочої групи з хабарництва в міжнародних бізнес-переказах в OECD (ключова аналітична орг. країн G20). В 2003-2011 роках очолював Групу держав у боротьбі з корупцією, створену Радою Європи. З 2004 по 2010 рік був першим головою Комісії із запобігання корупції Словенії. Особливо Банкова біситься з Драго Коса. Останній, нагадаю, також є членом конкурсної комісії з обрання керівника САП. В тій комісії він прямо звинуватив ОПешну частину комісії в підігруванні корупціонерам», — розповів Шабунін.
«Таймінг формування Кабміном конкурсної комісії з обрання Директора НАБУ — згідно з абз. 1 ч. 7 ст. 7 ЗУ «Про НАБУ» комісію має бути сформовано Кабміном не пізніше, ніж за 2 місяці до завершення повноважень Директора. Ситника призначили 16.04.2015, а значить 15.04.22 — останній день його повноважень. Ві відповідно «за 2 місяці до завершення повноважень Директора» — це 15.02. Тобто, до 15 лютого Уряд має сформувати комісію. До цієї дати залишилося лише два засідання: завтра і в наступний понеділок», — резюмував він.