Олег Коростельов вважає, що Україні вже зараз потрібно почати розробляти власний зенітно-ракетний комплекс великої дальності (близько 100 км).
Причина досить проста — хоч наразі Україна і володіє значною кількістю комплексів ППО і ракет до них, їм усім вже понад 30 років. Ракети поступово виходять з ладу й вічно продовжувати терміни їх придатності не вийде.
«Тому розробляти свій комплекс потрібно не просто тому, що нам, мовляв, потрібен свій комплекс, а тому, що потім ми можемо опинитися взагалі без комплексів.
А ви знаєте, скільки коштує нормальний комплекс, «Петріот» (мається на увазі американський ЗРК MIM-104 Patriot) наприклад. Це величезні гроші», — відзначив Олег Коростельов.
На його думку, Україна повинна орієнтуватися на створення власного ЗРК по замкнутому циклу, щоб не залежати від інших держав.
«В Україні є хороші системи локації, тобто станції виявлення і цілевказівки, системи радіокорекції, станції забезпечення командної системи управління ракетою, ну і, відповідно, приймальна частина, яка повинна знаходиться на ракеті та знову такі головка наведення (ГСН)», — зазначив Генеральний конструктор-Генеральний директор.
«Ось ці елементи високої технології й дають підстави говорити, що ми здатні зробити свій стокілометровий комплекс. Технічне завдання, аванпроекти й так далі. Це все є, і ми рухаємося (далі). Питання тільки в фінансуванні», — додав він.
За підрахунками вітчизняних фахівців, орієнтовна вартість розробки складе від $30 до 50 млн.
«Розробити такий комплекс можна за 40-50 мільйонів доларів. Ми готові це зробити. Але для цього повинна бути воля — політична, фінансова та воля генерального замовника (Міноборони)», — наголосив очільник ДККБ «Луч».
Порівняно невелика ціна зумовлена тим, що більша частина потенційних елементів нового комплексу вже виробляється в нашій країні.
«У цьому випадку, коли ми говоримо про такий комплекс, ми говоримо про ракети залпового вогню, тобто «Вільху».
Вона має приблизно потрібний калібр, вона має приблизно потрібну вагу, дальність.
І ми готові її забезпечити головкою (ГСН) при відповідній системі наведення і розробити, виготовити комплекс ППО на 100 км», — відзначив Олег Коростельов.
«Це абсолютно реально. Для цього потрібно, за нашими підрахунками, близько 2-2,5 років. Тобто приблизно той час, який у нас пішов на «Нептун», — наголосив він.
2 травня 2025 року спецпідрозділом ГУР МО України у взаємодії з СБУ та Силами оборони України у Чорному морі ліквідовано…
Холодноярці продовжують завдавати ворогові важких втрат на Бахмутському та Покровському напрямках. Впродовж місяця активних боїв воїни 93-ї бригади лише за…
Ударні дрони спецпідрозділу ГУР МОУ "PRYMARY" відпрацювали по низці дороговартісних російських РЛС та ЗРК у глибокому тилу окупованого Криму. Українським…
Короткий зміст зустрічі Путіна з родичами двухсотих: - Мой муж погиб, спасибо Владимир Владимирович. Мой брат теперь мертвый, спасибо Вам…
2 травня стало відомо про активізацію російських військ на ділянці фронту Малинівка – Нова Полтавка – Новооленівка у Донецькій області.…
Зібралася писати звіти і зависла на новинах в стрічці. Сказати що я офігіла - це нічого не сказати. Гетьманцев таки…