Очільники окупаційних адміністрацій Донецька і Луганська вранці 19 лютого оголосили загальну мобілізацію.
У відеозвернення до мешканців тимчасово окупованої території Донецької області ватажок проросійських терористів «ДНР» Денис Пушилін оголосив, що чоловіки із військового запасу мають прийти у військомати. Про це пише «Інтерфакс» країни окупанта.
Ватажок терористів «ЛНР» Леонід Пасічник підписав «указ» про проведення загальної мобілізації на тимчасово окупованих частинах Луганщини. Чоловікам від 18 до 55 років заборонили виїзд за межі окупованої території області.
При цьому окупаційні адміністрації отримали дозвіл відбирати авто і майно «на потреби оборони» як у бізнесу, так і в громадян.
Нагадаємо, вчора окупаційні адміністрації ОРДЛО оголосили евакуацію жінок, дітей і літніх людей. У містах почалась паніка. Людей на автобусах вивозять до Ростова в Росії. При цьому в самому Ростові про це дізнались із новин.
Сьогодні в області вже оголосили режим надзвичайної ситуації через наплив людей.
Оголошення про вивіз людей ватажки терористичних «ДНР» і «ЛНР» зробили паралельно зі звинуваченням української влади, зокрема президента Володимира Зеленського, в нібито підготовці «наступу» на тимчасово окуповані території.
До цього міністр оборони Олексій Резніков попередив мешканців ОРДЛО, щоб вони не вірили в пропагандистські заяви окупантів. Міністр підкреслив, що Україна рухатиметься політико-дипломатичним шляхом, бо в Криму і ОРДЛО – наші громадяни, яких не будуть піддавати небезпеці.
«Звертаюсь до мешканців Донецька, Луганська та інших міст. Люди, не бійтеся. Не Україна ваш ворог, а ті, хто начебто ховається за стінами вашими. Не вірте чуткам про український наступ», – заявив він.
Після висунення терористами звинувачень на адресу української влади в МЗС заявили, що Україна не проводить і не планує «наступальних операцій» на Донбасі.
Нагадаємо, українська розвідка ще в грудні повідомляла, що Збройні сили Росії почали новий період оперативної та бойової підготовки, зокрема і на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей. Протягом місяців окупанти намагались примусово посилити свою укомплектацію за рахунок місецвих мешканців.
У лютому розвідники Міноборони повідомили, що російські окупаційні адміністрації разом із ворожим військовим командуванням продовжують активні заходи з комплектування особовим складом 1 (Донецьк) і 2 (Луганськ) армійських корпусів. Вони здійснювали рейди по приватних підприємствах, громадських місцях з метою виявлення осіб придатних до військової служби, які ухиляються від обліку в окупаційних військкоматах.
P.S.
Україна точно не збирається відвойовувати зараз територію ОРДЛО. Це було б шаленством в час, коли на наших кордонах зосереджено стільки російських військ.
І росіянам точно до одного місця доля мирних донеччан.
Навпаки, вони були б тільки раді жертвам серед цивільних, у цьому можна звинуватити Збройні сили України.
Отже, показова масова істерія з евакуацією та іншою турботою про людей в ОРЛДО розрахована саме на візуальний ефект. Це психологічна інформаційна диверсія.
Москва створює віртуальний апокаліпсис, мабуть, взявши за зразок дії американців щодо нагнітання істерії навколо можливого наступу росіян на Київ.
Для чого?
З останнього виступу міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова, який звинуватив Україну у відмові від прямого діалогу з Донецьком та Луганськом, можна зробити висновок, що мета Москви таки змусити Захід тиснути на Київ та примусити до визнання терористичних організацій «ДНР/ЛНР» стороною конфлікту. Тобто – до прямого діалогу.
Це апофеоз тієї вистави, яку ми спостерігаємо в останні місяці з концентрацією російських військ, ультиматумами та іншим. Останній акт.
Якщо трюк не вдасться?
Прогнозувати дуже складно, але з того, як високо піднято ставки, можна очікувати справді різкої зміни політики Кремля щодо конфлікту на Донбасі. Аж до визнання Росією «республік» і початку інтенсивної військової кампанії на Донбасі.
Але, як і колись, вважаю, що це остання опція для Москви, акт розпачу.
Поки Лаврови-Путіни вимагають від Заходу змусити Київ «виконати Мінськ», надія на дипломатичне гасіння пожежі, яку росіяни зараз розпалюють на Донбасі, ще є.
Незабаром ми почуємо про переговори президента РФ Володимира Путіна з президентом США Джо Байденом, візити до Москви західних лідерів тощо.
РФ, як і раніше, більше зацікавлена в «особливому статусі» ОРДЛО, ніж у війні, результат якої сьогодні вже може бути й не на її користь.
Шкода тільки жителів ОРДЛО. Саме їм, «російськомовним жителям» Донбасу, Москва вкотре відвела роль жертв геополітичних авантюр. Уявляю, скільки там зараз інфарктів.
Ситуацію на окупованому півострові Крим погіршується щодня. Люди розповідають про відсутність бензину, черги, відключення електроенергії, перебої зі зв'язком, порожні полиці…
24 червня 2026 року – треті роковини вбивства двох українських підлітків Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова в тимчасово окупованому Бердянську.…
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 26.06.26 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…
До 2014 року Автономна Республіка Крим та місто Севастополь були глибоко інтегровані у водогосподарський комплекс материкової України. Історично Крим –…
Україна могла зустріти 24 лютого сотнями ракет. Хто і чому залишив країну без ракетного щита? У період з 2014 по…
«Східна Малопольща» як польська «Новоросія»: Чому Київ не має права мовчати Сучасний колоніалізм не потребує окупаційних адміністрацій чи військових гарнізонів.…