Офшорний скандал: президент повинен вийти і пояснити ситуацію українцям

39

Президент Володимир Зеленський має виступити із заявою щодо скандалу, який виник після публікації «The Pandora Papers» – архіву документів про можливу причетність світових лідерів до офшорних схем. Там оприлюднено інформацію щодо причетності українського президента до низки офшорів.

Про це заявив екссекретар Ради національної безпеки та оборони України та колишній міністр фінансів Олександр Данилюк в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» у п’ятницю, 8 жовтня. На переконання Данилюка, президент має бути максимально відвертим.

Екссекретар РНБО наголосив, що не хотів би, щоб Україна потрапила у скандал.

«Як ви знаєте я займався націоналізацією Приватбанку, звідки 5,5 мільярдів доларів було вкрадено. Я б дуже не хотів, щоб ми «вляпалися» у цей скандал. Тому президент має бути максимально відвертим і усім нам пояснити і довести, що він до цього не має жодного стосунку», – зазначив Данилюк.

Політик наголосив: офшори – це не нормально, особливо для посадовців.

«Це абсолютне не є нормальним, особливо, коли плутають поняття, що офшори використовують для захисту інвестицій. Ні. Офшори потрібні для того, щоб не платити податки. Інвестиції захищають через країни, де є довіра до судової та правоохоронної систем. Це Велика Британія, Німеччина, Голандія, США», – наголосив Данилюк.

Нагадаємо: міжнародна група журналістів-розслідувачів – ICIJ – опублікувала архів документів щодо причетності світових лідерів до офшорних схем. Йдеться про понад 100 мільярдерів, 400 посадовців та 35 світових лідерів.

Як йдеться у розслідуванні, разом з колегами по «Студії Квартал 95» Зеленський нібито володів мережею офшорних компаній, пов’язаних з їхнім бізнесом. На них записана нерухомість у Великобританії. Після публікації матеріалів очільник держави потрапив на перші шпальти світових ЗМІ.

obozrevatel.com

P.S.
Двоє політиків Європи, що відверто «пролітають» у зв‘язку з корупційними скандалами.
1️⃣Перше.
Щойно стало відомо про сенсаційні вибори у Чехії. Прем‘єром найбільш ймовірно стане опозиційонер Фіала.
Підрахунок голосів на виборах у Чехії засвідчив поразку правлячої партії, праволіберальні партії сформують уряд, а комуністи вперше лишилися поза парламентом.
Цікаво, що теперішній прем‘єр Чехії Андрей Бабіш виявився замішаним у скандал навколо Pandora Papers. Як виявилося, у 2009 році він перевів через офшорні компанії $22 млн на купівлю нерухомості на Французькій рив’єрі, а головне, ставши політиком – не лише не задекларував її.
Фактично це і стало причиною його програшу на виборах.
2️⃣Друге.
Канцлер Австрії Курц йде у відставку.
Причина? Корупція.
Reuters:Канцлер Австрії Себастьян Курц заявив в суботу, що йде у відставку після того, як проти нього розпочалося розслідування за підозрою в корупційних правопорушеннях.
❌Що тим часом в Україні?
Зелена влада, що обросла корупцією з усіх сторін займається тітушками та відвертим обливанням брудом опонентів.
Ви чули щоб Зеленський хоч слово сказав про свої офшори? А може хоч щось про виведення коштів Приват Банку з Коломойським? Чи про «велике крадівництво»? Ні слова.
І жоден правоохоронний орган зі 100% своїми людьми теж не скаже ні слова.
Це про цінності. Точніше їх повна відсутність. Якщо будемо рухатись так далі, то жодного «майбутнього» не буде ні у нас, ні у наших дітей.
Цікава картинка складається в медіа-просторі.
На телеканали опозиції влада не приходить.
На телеканал бізнес-партнера Зеленського 1+1 не запрошують опозицію.
Полем битви стала Ukraine 24, яка намагається зберегти баланс і підходів, і тем, і спікерів.
Як не намагалася влада замовчати тему офшорів Зеленського і відмивання ним грошей Коломойського — не вийшло.
Ніколи не ображайте журналістів!
Савік сьогодні відвів душу на Коломойському.
Зеленському не повезло, рахунок 1:0 за підсумками матчу у п’ятницю.
Тема офшорів розкрита — перше пряме попадання в бункер Зеленського.
Відчайдушна контратака в останню мить з другою підозрою Медведчуку бажаного ефекту не принесла, як Банкова не старалася переключити увагу (ми ж розуміємо, що справжня мета брифінгу Баканова-Венедиктової полягала саме в цьому!).
Бідний (насправді вже мільярдер) Зеленський так і не зрозумів, що якщо ти обіцяєш встановити нові правила і справедливість — то ти повинен це зробити і почати з себе. Бо правда, як і держава — непереможні.
А от брехати про реформи і красти водночас — так не вийде.
Обманом можна захопити будь-яке місто чи країну, але втримати — неможливо.
Поделиться:
Загрузка...