Один Зеленський і два Єрмаки

1 111
Державницька пара Володимира Зеленського та Андрія Єрмака схожа на дует зірки Василя та продюсера Валентинa. Із того самого відомого шоу Сергія Притули.

Де продюсер Валентин постійно пробивався до Константіна Ернста на “Пєрвий канал”, а співак Василь був настільки несамостійний та недолугий, що прощав партнеру будь-що

Шість днів минуло з того часу, коли народний депутат “Слуги народу” Гео Лерос оприлюднив корупційні відео з молодшим братом очільника ОПУ Андрія Єрмака Денисом. За цей час старший Єрмак встиг пригрозити викривачу відповідальністю в судах. Молодший — повідав тужливу історію про те, як 40-річний чоловік спить на розкладушці у стареньких батьків і просто проводить кастинги на жирні посади з єдиною матеріальною цінністю в руках — ноутбуком “ксяомі”. У нашвидкоруч зліплену теорію повірили або сліпоглухонімі, або упороті адепти “Вечірнього кварталу”. Дійшло навіть до того, що народні депутати “Слуги народу” самі почали запитувати, де реакція президента на корупційні звинувачення у його офісі. А ще чого фракція поводе себе, як страус, і лише поглиблює скандал? Бо ж щодня у Зеленського і його ВІП-спікерів був час прокоментувати коронавірус, онлайн-уроки на каналах Медведчука, а от до корупціі під носом не доходили руки.

Урешті з’ясувалося, що президент аж ніяк не вищий за справи мирські своїх елітних продюсерів. І все знає, і усе бачить. Просто Володимир Олександрович осідлав і умножив те, що нещадно критикував на НСК “Олімпійський” рік тому.

І обіцянка піти, якщо у владних кабінетах тих, що «зробили усіх разом”, заведуться “рішали” та куми — розтанула і випарувалася, як бурулька в погожий день.

Плівки Гео Лероса не стануть новими плівками “майора Мельниченка” і навіть не так швидко зіб’ють градус народного захвату від Володимира Зеленського, який за два десятиліття публічної кар’єри перетворився в синонім спокою та сімейного затишку під ялинку з мандаринами. Але дзвони уже б’ють — Володимир Олександрович на Банковій не уник тих спокус, які настирливо по-зміїному нашіптували на вухо її попереднім господарям: «Бери купюри і не бійся».

Учора Гео Лерос виклав нову порцію корупційних діянь братів Єрмаків за мовчазної згоди президента Зеленського. На посаду віце-президента “Енергоатомом” тягнуть такого собі Купчака. А на президента — Петра Котіна. 16-17 березня ця особа була на співбесіді із Андрієм Єрмаком. І, як стверджує Гео Лерос, “аванс уже отриманий”.

Публічно Володимир Зеленський мовчить, неофіційно нервує і обурюється. Але не тим, що його близький товариш і керівник офісу президента Єрмак розвів корупційний бардак. Він стурбований…медійними атаками та реакцією депутатів. Із тих подробиць, які оприлюднило ZN.ua про зустріч Зеленського із керівництвом власної фракції, можна сказати, що Зеленський в курсі топ-корупції. Ба більше, Андрій Єрмак — молодець і професіонал, а Гео Лерос, який був одним із медійних облич старту публічної політики Зеленського, то аферист.

Андрій Єрмак і його молодший брат, який вліз іще в одну корупційну схему — із лобіюванням впливу на Одеський порт за 300 тисяч доларів у місяць — можуть не хвилюватися за гнів президента. Андрій Єрмак публічно назвав себе “щитом президента” і пафосно додав, що пішов би у відставку, але країна в небезпеці і він її рятує. Як корелються із порятунком країни сумнівні схематози по ін’єкції в тіло держави ОРДЛО чи корупційні скандали неясно. Так само неясно — зі щитом чи на щиті зіскочить Зеленський з уже явно неуспішного президентства.

Цілий рік Шостий намагався за партою гризти граніт державного управління. Утім усе вже і так ясно — Зеленський має серйозну проблему політичної близорукості. Бо ж нічого не розуміє за аргументами свого найближчого оточення Єрмака, Шефіра та Баканова. А з того часу, коли з Банкової прогнали Андрія Богдана, який чи не єдиний бігав навколо президента з батогом, а не павичим опахалом, джакузі улесливості забулькало з потрійною силою.

Тріщини в “Слузі народу”, корупційні обвинувачення, які пішли ізсередини провладної фракції, а не з глибин парламентської опозиції, намагання брата Єрмака прикрити родинну корупцію аргументами — “я вільний громадянин і маю право зустрічатися з будь-ким і брати їхні проекти” все більше ведуть до розуміння, що обіцяних реформ не буде. Близьких друзів не посадять. А країні можуть загрожувати ще одні позачергові вибори: для початку парламентські

Таким чином суспільний запит на оновлення, який витав у повітрі із початком двохтисячно десятих, і який абсолютно випадково осідлали коміки та ноунейми зі “Слуги народу”, остаточно множиться на нуль. Шкода втраченого часу, бо ж востаннє такий шанс на кардинальні зміни країна мала хіба за раннього Ющенка, коли помаранчева повістка була злита в унітаз через домовленості з олігархами і бажанням наживи владного оточення. А наші партнери з постсоціалістичного досвіду Польща та Болгарія активно гарували, щоб остаточно утвердитися в ЄС та НАТО.

По суті, зараз ми втратили не просто рік, а низку можливостей.

І головне тепер — просто перестати Єрмаками рятувати країну. Треба її — будувати з нуля. Без убивць надій.

МАРИНА ДАНИЛЮК-ЯРМОЛАЄВА

Поделиться:
Загрузка...