Данія оголосила про надання 26-го пакету військової допомоги Україні. Зокрема, він передбачає підтримку авіації.
Про це йдеться в повідомленні на сайті данського уряду.
Зазначається, що загальна вартість пакета становить близько 562,8 мільйона євро (4,2 мільярда данських крон) у період 2025–2028 років. Фінансування здійснюється в межах Фонду для України, а також завдяки компенсаційним надходженням з Європейського фонду миру (EPF).
Частина коштів буде спрямована до чеської ініціативи зі спільної закупівлі боєприпасів, інша — на їх безпосередню передачу Україні.
Окрім того, Данія профінансує обладнання для українських Повітряних сил та розширення навчальної інфраструктури.
Пакет також призначений для допомоги у навчанні та оснащенні українських бригад в рамках Північно-Балтійської ініціативи.
«На жаль, потреба України в допомозі та підтримці не зменшилася. Я щасливий і пишаюся тим, що ми знову можемо виділяти кошти на пожертви, які змінять ситуацію на полі бою як в короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі. Данія була непохитною прихильницею України з самого початку війни. Ми продовжимо робити це і в наступні роки», – каже міністр оборони Троельс Лунд Поульсен.
У повідомленні наголошується, що потреба України у масштабній військовій підтримці залишається актуальною на тлі триваючої російської агресії, а також зберігатиме своє значення і після можливого припинення вогню або укладення мирної угоди.
Допомога від Данії
Країна вже передала Збройним Силам України близько 20 самохідних артилерійських установок Caesar, частково профінансувала закупівлю 16 САУ Zuzana, а також неназваної кількості САУ M109A3, відновлених зі зберігання.
Данія також активно підтримує Повітряні сили ЗСУ — вона погодила передачу винищувачів F-16, переносних зенітно-ракетних комплексів Stinger, ракет до інших зенітних систем, а також іншого озброєння й спорядження.
Крім того, саме Данія першою розпочала пряме замовлення українських САУ «Богдана» з подальшою негайною передачею їх ЗСУ, започаткувавши так звану «данську модель» підтримки.
У травні стало відомо, що Данія виділить 830 мільйонів євро з заморожених російських активів на фінансування закупівель зброї в українських виробників.
Закупівля озброєння безпосередньо в українських компаній не лише підтримує економіку країни, а й сприяє розвитку національного оборонно-промислового комплексу та дозволяє краще адаптувати зброю до реальних потреб фронту.
Раніше Данія вже виділила 317 мільйонів крон (приблизно 42,5 мільйона євро) на закупівлю артилерійських боєприпасів для України.
militarnyi.com
Італія готує новий пакет військової допомоги для України, який включатиме 400 гусеничних бронетранспортерів M113.
Про плани Риму повідомило авторитетне італійське видання Il Messaggero, посилаючись на власні джерела в уряді.
За інформацією журналістів, італійський міністр оборони Гвідо Крозетто вже представив одинадцятий пакет допомоги Комітету з питань громадської безпеки.
У межах цього пакету Україні планується передати не лише бронетехніку, а й систему супутникового спостереження. Вона необхідна для ефективного планування та координації розвідувальних операцій на фронті.
Основу пакета становитимуть саме 400 бронетранспортерів M113 — машин, які добре зарекомендували себе в умовах бойових дій. Вони забезпечують транспортування особового складу та можуть бути оснащені додатковим озброєнням.
Варто зазначити, що раніше, у 2024 році, на озброєння Сил оборони України вже надійшли італійські гусеничні бронетранспортери VCC-2.
Вони є модифікацією американської моделі M113A1, адаптованої під італійські вимоги.
VCC-2 відрізняється підсиленим захистом: додаткові 6-міліметрові броньові панелі встановлені по бортах. Це забезпечує кращий рівень безпеки екіпажу під час бойових дій.
Також на бортах кожної машини є по дві амбразури для ведення вогню та два віконця з броньованого скла для спостереження за обстановкою.
Ідентифікувати VCC-2 можна й за специфічною кулеметною баштою відкритого типу, яка дозволяє оператору вести вогонь з покращеною оглядовістю.
Італія, згідно з оцінками, модернізувала від 1160 до 1200 бронетранспортерів M113A1, перетворивши їх на версію VCC-2, що свідчить про наявність значного ресурсу для підтримки України.