Нові санкції — сигнал Зеленському та Коломойському

137
Схвалення американським Міністерством фінансівнових санкцій протии українських громадян та інформаційних ресурсів, що їх вважають причетними до втручання у американські вибори – це серйозний сигнал як чинному президенту Володимиру Зеленському, так і його партнеру і колишньому роботодавцю Ігорю Коломойському.

Головний зміст цього сигналу – поява у санкційному списку народного депутата від правлячої партії «Слуга народу». І не просто від правлячої партії, а від тієї її частини, яку зазвичай пов’язують з Коломойським.

І справа, звичайно ж, не у особистості Олександра Дубинського. Справа саме у людях, які стоять за колишнім журналістом. І у тому, що американська політична система ще до інавгурації нового очільника держави починає перебудовуватися у бік відмови від толерантного ставлення до дій, які завдають шкоди як національній безпеці самих Сполучених Штатів, так і дружніх США держав. І якщо Україна хоче залишатися такою дружньою державою, її влада повинна зрозуміти сенс американських сигналів.

А сенс їх дуже простий, якщо перевести їх з дипломатичної мови на зрозумілу об’єктам сигналізування. Коломойський повинен відмовитися від будь-якого втручання у політичне життя України і не перешкоджати транзиту влади на користь професійного, компетентного, не популістського управління країною. Те ж саме потрібно від Зеленського: не чіплятися за владу, сприяти створенню компетентного уряду і проведенню нових виборів, які покликані очистити від популістів спочатку парламент країни, а потім, зрозуміло ж, і резиденцію президента. Коломойський повинен повернутися до бізнесу і зайнятися захистом своєї репутації у розслідуваннях, а потім і у судових процесах. І результат цих процесів буде залежати від того, наскільки правильно Коломойський відреагує на сигнали цивілізованого світу.

А Зеленський повинен повернутися у своє телевізійне кабаре, продовжити невдало жартувати. І від того, наскільки він відреагує на сигнали, залежить, чи буде Зеленський жартувати в концертному залі чи у залі суду.

Чи розуміють це об’єкти сигналізування? Коломойський — розуміє, але йому все одно, він діє у логіці Трампа, після його самозадоволення — хоч потоп. Зеленський — не розуміє, але це і не є важливим, президент України все одно не має здатності ухвалювати обдумані рішення. А це означає, що сигнали не спрацюють, криза буде посилюватися і транзит влади в Україні виявиться куди більш жорстким і насиченим, ніж у разі розуміння фігурантами сенсу сигналів і парадигми свого правильного реагування на них.

Віталій Портников

Після санкцій США проти румунськопідданного члена партії Зеленського, постає важливе питання: а хто ж в Офісі Президента передав російським агентам таємні міждержавні переговори? Дубінеску і Деркач не з повітря ж їх здобули. Звідки вони здобули записи міждержавних переговорів тепер буде дуже цікаво дізнатися ЦРУ, ФБР, а якби в СБУ був не лейтенант Баканов, то і СБУ.
От сидів Зеленський на пресс-конференції, пишався, що тепер-то вже точно почнеться розслідування проти Порошенка і Байдена, «око государєво» вторило, і не знали дурні, що кого і будуть розслідувати, то це їх самих.
До речі, Голобородька якщо і готував собі запасний аеродром у Тель-Авіві, то тепер ціна за прихисток для нього стане не якесь там визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю, або пенсії ізраїльским репатріантам, про що він таємно домовився з Нетаньяху. Американське правосуддя це не вовчо-портновське. Навіть на рідній Ізраїльщині не сховаєшся. Треба буде платити чимось більш серйозним, або поході по ринку, поспрашивай (ховатися у Ростові).
Взагалі, це прекрасний приклад того, що буває, коли обираєш простого парня із народа, бєз опита в політікє в політику. Це як дати дурню скляний орган: він і розіб’є його, і руки поріже.

Поделиться:
Загрузка...