Нова українська ракета «Тайфун-1» здійснила постріл на максимальну дальність

125

Реактивний снаряд «Тайфун-1», який розроблено ДержКБ «Південне», здійснив постріл на максимальну дальність.

Попередні випробування відбулись у рамках масштабних ракетних тестувань, які проходять у Одеській області, повідомляє Генеральний штаб Збройних Сил України.

Тайфун-1
«Тайфун-1» має дальність пострілу у 40 км

«Тайфун-1» має збільшену удвічі, у порівнянні із звичайним реактивним снарядом для «Граду», дальність стрільби: 40 км проти 20. Водночас осколково-фугасна бойова частина залишилась без змін — 18,4 кг.

Тайфун-1 ТТХ
ТТХ «Тайфун-1» 

Цей реактивний снаряд призначено для озброєння всіх 122-мм реактивних систем залпового вогню, які вже знаходяться на озброєнні Збройних Сил України та знаходиться на стадії розробки. Мова йде про БМ-21 «Град» та новітні РСЗВ «Верба» та «Берест».

Судячи з фото, для фіксації параметрів польоту ракети використовувався надсучасний балістичний радар від компанії Weibel, який дозволяє відслідковувати траєкторію польоту та здійснювати відеофіксацію завдяки оптичним та тепловізійним камерам.

балістичний радар
Балістичний радар від компанії Weibel 

Перші пуски «Тайфун-1» відбулись у 2019 році, коли був здійснений пуск на мінімальну відстань. що дозволило перевірити роботу нового реактивного двигуна снаряду.

Тайфун-1
Перший пуск «Тайфун-1» у 2019 році 

Варто зазначити, що раніше в Україні не виготовлялися реактивні снаряди навіть старого зразка. Розробка та опанування виробництва цих боєприпасів було налагоджено у КБ «Південне».

Фахівці підприємства також працюють над створенням реактивних снарядів більших калібрів 220-мм «Тайфун-2» для РСЗВ «Ураган» та 300-мм «Тайфун-3» для «Смерчів». Окрім того, робота йде і над створенням високоточної версії «Тайфун-1».

defence-ua.com

P.S. ДП «Луч» достроково виконало контракт на постачання ракет «Вільха» ЗСУ

ДП «ДККБ «Луч», що входить до складу ДК «Укроборонпром», достроково відвантажило ЗСУ останні 16 одиниць виробів «Вільха», що серійно виготовлялися на підприємстві відповідно до державного контракту укладеного в рамках державного оборонного замовлення

Таким чином КБ «Луч» виконало державний контракт, укладений з Міністерством оборони України у 2018 році на постачання Збройним силам України виробів «Вільха».

Відзначається, що відповідно до календарного плану контракту постачання всієї кількості виробів передбачалося здійснити до кінця травня 2020 року.

Пуск ракети
Пуск ракети «Вільха-М» на полігоні «Алібей» 26 квітня 2020 року 

Однак, враховуючи важливість цих виробів для підвищення боєздатності Збройних сил України, ДП «ДККБ «Луч» завершило виконання контракту достроково. На початку квітня військовим було поставлено заключну партію виробів «Вільха».

Нагадаємо, у березні ц.р. ДККБ «Луч» відвантажило Збройним Силам України 28 одиниць виробів «Вільха». Також відомо, що минулого року в рамках Державного оборонного замовлення Міноборони отримало 48 одиниць 300-мм реактивних снарядів Р624 «Вільха».

Точність влучання РСЗВ
Точність влучання РСЗВ «Вільха-М» на випробуваннях 26 квітня 2020 року

Варто також додати, що за останній місяць вже двічі проводились вогневі випробування високоточної реактивної системи залпового вогню «Вільха-М», що є логічним продовженням робіт на тему вже прийнятої на озброєння високоточної системи залпового вогню «Вільха», метою яких є збільшення дальності дії системи. Якщо для звичайної «Вільхи» вона становить близько 70 км, то для «Вільхи-М» вона складає 110-120 км.

Поделиться:
Загрузка...