За інформацією видання, Україна отримає зенітний ракетний комплекс IRIS-T.
За словами Шольца, він допоможе надійно захистити українські міста від нальотів російської авіації. Крім того, ЗСУ отримають радар стеження, який зможе виявити артилерію.
P.S.
Німеччина має намір поставити Україні системи залпового вогню Mars II зі складів Бундесверу.
За даними джерел в урядових колах Німеччини, йдеться про системи залпового вогню Mars II виробництва німецької компанії Krauss-Maffei-Wegmann.
Повідомляється про можливість передачі чотирьох самохідних пускових установок.
РСЗВ Mars II (Mіttlere A rtillerie Raketen System) – німецька реактивна система залпового вогню, яка була прийнята на озброєння Бундесверу в 1990 році.
Ця пускова установка на гусеничному шасі фактично є ліцензійною копією американської M270 MLRS з незначними доопрацюваннями.
Артилерійська частина Mars II складається з двох одноразових блоків, в кожному з яких розміщується по шість транспортно-пускових контейнерів (ТПК) з реактивними боєприпасами калібру 240 мм. Забезпечується максимальна дальність ураження цілей на відстані 45 000 – 70 000 м, в залежності від боєприпасів.
Mars II призначена для знищення скупчень живої сили та техніки противника, артилерійських батарей, засобів ППО, командних пунктів та вузлів зв’язку, а також для встановлення мінних полів методом дистанційного мінування.
Канцлер ФРН Олаф Шольц також пообіцяв поставити Україні сучасну систему протиповітряної оборони IRIS-T і сучасний радар, який виявлятиме ворожі гаубиці, міномети та реактивну артилерію.
Також Шольц відкинув звинувачення опозиції у тому, що Німеччина надто нерішуче поставляє важке озброєння Україні.
За словами Шольца, Німеччина вже доставила Україні протитанкові та переносні зенітні ракетні комплекси, понад 15 мільйонів патронів, сотню тисяч ручних гранат та 5000 протитанкових мін.
Окрім того очікується, що в липні Україна отримає перші 15 зенітних самохідних установок Gepard зі складів німецької оборонної промисловості.
mil.in.ua
P.P.S.
Передати неіснуючі зенітні ракетні комплекси IRIS-T, виготовлення яких займе місяці — нова реальність від уряду Німеччини
Чергова «передача озброєння від Німеччини» продемонструвала кардинальну розбіжність між словами та реальними діями. Після історій з БМП Marder, танками Leopard 1A5, зенітними самохідними установками Gepard та САУ PzH 2000, справа дійшла до ЗРК IRIS-T, передачу якого анонсував канцлер Німеччини Олаф Шольц.
Через півдня після його заяви під час засідання у Бундестазі, в уряді Німеччини уточнили, що мова йде про нові комплекси, які ще потрібно виготовити. Про це заявила німецька міністерка іноземних справ Анналена Бербок, уточнивши, що на це підуть «місяці», передає Welt.
IRIS-T SLM .
Таким чином прогноз Defense Express щодо реальних розбіжностей між словами Шольца і діями може бути значно більшим, ніж оперативна потреба ЗСУ у засобах протиповітряної оборони.
Також німецьке видання уточнило, що за доступною у владних коридорах інформацією мова йде про IRIS-T SLM, який має дальність до 40 км та 20 км за висотою. Саме цей комплекс зараз виготовляється для Єгипту. Важливо, що в ньому використовується сильно перероблена ракета на основі IRIS-T зі значно збільшеною дальністю польоту та радіолокаційною головкою самонаведення.
ЗРК IRIS-T SLM у повному складі .
На думку Defense Express щодо темпів виготовлення ЗРК IRIS-T SLM, то про строки у «місяці» можливо говорити лише для виготовлення першого комплексу. Тобто для постачання мінімально необхідної кількості підуть вже «роки».
Холодноярці продовжують завдавати ворогові важких втрат на Бахмутському та Покровському напрямках. Впродовж місяця активних боїв воїни 93-ї бригади лише за…
Ударні дрони спецпідрозділу ГУР МОУ "PRYMARY" відпрацювали по низці дороговартісних російських РЛС та ЗРК у глибокому тилу окупованого Криму. Українським…