Журналіст Юрій Ніколов прокоментував статтю видання Financial Times про тиск та стеження за журналістами в Україні.
Про це він повідомив у Facebook.
«Що Єрмак, ви довольні? Такого заголовку хотіли у «Financial Times»? Все радує? Як і тоді, коли у номерах «бігусів» якісь «невстановлені особи» монтували таємні камери та готували виходку у мене вдома? Зеленському в моніторінгу знову напишете, що це опозиційні ЗМІ і порохоботи розганяють хвилю критики?» — наголосив журналіст.
За словами Ніколова, найбільшим ризиком цієї операції є те, що про це скажуть на Заході.
«Щоб не дай боже не склався наратив, що у нас з журналістами обходяться так само як і в Роіссі. Щоб не дай боже не формувався імідж України, як малої Роіссі, якій значить і не треба допомагати, а варто справді залишити її Путєну, раз вона все рівно така сама.
І я не спілкувався з автором цієї публікації. Це повністю їхнє рішення, що писати про нас. Якби у мене спитали – я б спробував пошукати слова, які б не кидали тінь на Україну, особливо у дні, коли США вагаються чи давати гроші Україні, чи інвестувати і далі в захист нашої демократії. Рівно рік тому ми чекали на завершення Рамштайну, щоб опублікувати розслідування, що потім призвело до крутих реформ і хоча б якихось відставок та арештів. Тоді Байден дякував Зеленському за боротьбу з корупцією. І у «Financial Times» та всіх інших світових медіа були геть інші заголовки», — наголосив Ніколов.
Він додав, що проблема України — не Бігус чи Ніколов, проблеми інші — окупанти і корупціонери.
Financial Times опублікувало статтю про тиск, стеження та фізичні погрози журналістам в Україні. Видання зазначає, що подібні події «кинули тінь на роботу Володимира Зеленського щодо захисту свободи ЗМІ».
Раніше журналіст-розслідувач Юрій Ніколов заявив, що14 січня до його квартири ломилися невідомі чоловіки, які намагалися його залякати. В одному з анонімних Telegram-каналів «Карточный офис» (який пов’язують з Офісом Президента) було опубліковано пост із відео та фото з місця події.
Голова парламентського комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин заявив, що це є перешкоджанням журналістській діяльності.