New York Times: Путін готує військове вторгнення в Україну, західні союзники мають виробити план дій

18

США попереджають західних союзників про можливе вторгнення Росії через скупчення військ біля кордонів України. Про це пише The New York Times.

Представники американської розвідки попереджають союзників, що залишається короткий проміжок часу, щоб завадити Росії розпочати військові дії в Україні. Вони закликають європейські країни у співпраці з США розробити пакет економічних та військових заходів для стримування Москви, повідомляє видання.

За словами американських чиновників, Росія ще не вирішила, що має намір робити з військами, які вона зібрала біля України, але нарощування сил сприймається серйозно, і Сполучені Штати не вважають це блефом.

Глава національної розвідки Авріл Хейнс цього тижня відвідала Брюссель, щоб проінформувати послів НАТО про ситуацію та можливе військове втручання Росії в Україні.

Сполучені Штати також діляться розвідданими з Україною, зазначає видання. А у п’ятницю генерал Марк Міллі, голова Об’єднаного комітету начальників штабів, поговорив із генерал-лейтенантом Валерієм Залужним, головнокомандувачем Збройних сил України, щоб обговорити питання «активності Росії в цьому регіоні».

Американська та британська розвідка все більше переконуються в тому, що президент Росії Владімір Путін розглядає можливість воєнних дій, щоб взяти під контроль більшу частину України або дестабілізувати країну, щоб привести до влади промосковський уряд.

Нинішнє нарощування чисельності військ біля кордонів викликає більше побоювань, особливо через те, що Росія почала збивати українські безпілотники. Військові дії також почастішали після того, як Україна використала один із своїх безпілотників для атаки сепаратистської гаубиці.

«Якщо ми, Захід, виглядатимемо так, ніби ми не згуртовані і не готові працювати разом, тоді зросте ризик того, що Кремль піде на жахливі кроки», – сказав Фредерік Б. Ходжес, колишній командувач американської армії в Європі, який нині працює в Центрі аналізу європейської політики.

Деякі чиновники кажуть, що Путін може мати намір влаштувати сухопутний шлях між східною Україною та Кримом. І американські аналітики вважають, що Путін розглядає наступні кілька місяців як унікальний момент для дій.

Зростання цін на енергоносії зробило Європу більш залежною від постачання дешевого російського газу. Страх втратити доступ до російських енергоносіїв може обмежити підтримку жорстких санкцій Європою, пише видання.

P.S. Передові позиції на Донбасі оглянув офіцер армії США

Район проведення Операції об’єднаних сил відвідала делегація Сполучених Штатів на чолі з офіцером армії США.

mil.gov.ua

Делегацію Посольства США в Україні очолював Аташе Сухопутних військ при Посольстві США в Україні полковник Брендон Преслі.

Делегацію США супроводжував заступник Командувача Об’єднаних сил бригадний генерал Анатолій Шевченко.

Члени делегації відвідали передові позиції українських воїнів поблизу селища Піски та міста Мар’їнка, що у Донецькій області.

Піски на мапі

Також делегація побувала й на передових позиціях Приазов’я

Делегація США на позиціях військових України на Приазов’ї. Листопад 2021


18-19 листопада 2021 року делегація Міністерства оборони України на чолі з Міністром Олексієм Резніковим перебувала з робочим візитом у Вашингтоні.

Протягом двох днів відбулася низка зустрічей із високопосадовцями США, зокрема із Міністром оборони США Ллойдом Остіном, з сенатором Джеймсом Інгофом, із заступницею Державного секретаря США Вікторією Нуланд. Проведено консультації зі стратегічними радниками високого рiвня при Міністерстві оборони України. Також відбулися зустрічі високого рівня із високопосадовцями Білого Дому.

Поделиться:
Загрузка...