Немає нікакого крізіса

241
Ну що, понеслась.
Наприклад 2-кімнатна квартира, опалення минулого року було 1200,00 гривень, тепер 1600,00 — і це ще до січневого зростання.
Я так зрозумів з електрикою, водою і т.д. — до кісток обглодають.
Пам’ятаєте відосік 2019 року, в якому на нараді у Зеленського Ґєрус казав «відмінемо Ротердам+, і одразу електрика на 15% здешевшає»?
А як інший якийсь арахамія бубочку переконував, вказуючи на те чмо Ґєруса — «он за месяц найдет и вырежет все раковые опухоли, что позволит снизить тарифы»?
Те відео 2,5 мільйони переглядів набрало — і там Зеленський обіцяв знизити тарифи і прибрати монополії, прямо казав про зловживання — а тепер багато хто каже, що він не обіцяв, і взагалі це не в його повноваженнях.
Добре, що відосікі не горять, хоть поржем.
До речі, в тому ж відео воно ще знущалося з гасла «ми йдемо своїм шляхом».
Тільки от при Порошенку ми ним справді йшли — і при тому газ був дешевшим (не дивлячись, що на «європейських хабах» дорожчим), а субсидій для населення було ВДВІЧІ більше.
Бородаті бабушки втрачали мільярди, бо про населення справді піклувалися — саме тому Порошенка і прибрали, руцями самого населення.
Так що справді: немає нікакого крізіса — оні просто pizдят наши деньґі» (с).

Больше 5 тыс. за коммуналку в квартире: украинцам в январе пришли огромные платежки

Украинцы получают обновленные платежки за коммуналку, размер которых вдвое выше, чем за прошлые месяцы. Из-за похолодания, подорожания газа и пересчета тарифов на тепло платить придется больше. Но и это не конец: в январе сумма возрастет из-за перерасчета абонплаты, стоимости газа и отопления.

Кто и сколько заплатит

В Житомире за двухкомнатную квартиру 50 квадратов в январе придется заплатить 5,4 тыс. грн, рассказывает местный житель Валентин. При этом в прошлом месяце коммунальные услуги обходились всего лишь в 2,5 тыс. грн. Только за отопление пришла платежка на 3,1 тыс. грн.

Платежка в Житомире

Коммуналка в киевской «однушке» площадью 37 квадратов обойдется в 3,2 тыс. грн, рассказывает местный житель Александр. «В прошлом месяце платил 1,9 тыс. грн. Сейчас уже 3,2 тыс. Так много еще никогда не платил», – говорит молодой человек.

Оплата в киевской однушке

В Чернигове за такую же «однушку» пришла платежка на 2,4 тыс. грн. Хотя еще в прошлом месяце, рассказывает местная жительница Анна, нужно было платить всего 1,7 тыс. грн.

Платежка в Чернигове

Как поменялись тарифы

Так, с 1 января 2021-го уже действуют новые цены для 23 предприятий, которые занимаются поставкой тепла населению. К примеру, «Евро-реконструкция» (отопление в Киеве) увеличила тариф на 49,7%. Теперь же они опубликовали на своем сайте предложение повысить конечную стоимость Гкал тепла с 1341,53 до 1457,10 грн. Следующий шаг– предложение в ближайшее время должен утвердить регулятор (процедура занимает около месяца).

К примеру, если на отопление квартиры вы используете 1,5 Гкал тепла, сейчас нужно платить 2012 грн, а по новым еще неутвержденным ценам придется отдать уже 2185 грн.

Поставщик тепла «Тепловик» (работает в Староконстантинове Хмельницкой области) опубликовал предложение повысить цены с 1747 до 2444,40 грн за Гкал (почти на 46%). В таком случае при использовании 1,5 Гкал сейчас нужно отдавать 2 620 грн, а по новой неутвержденной цене – 3666 грн. То есть платежка увеличится сразу на 1 тыс. грн.

«Черкассытеплокоммунэнерго» предлагают повысить цены с 1 255,02 до 1 664,13 грн за Гкал. В результате при использовании 1,5 Гкал платежка увеличится с 1 882,5 до 2 496, грн в месяц.

Узнать, собирается ли ваш поставщик повысить цены, можно на его официальном сайте в разделе «обсуждения». Как поясняют компании, из-за снижения объемов потребления, роста заработных плат, подорожания ремонтных работ, инфляции избежать роста цен не удастся.

«Знижені» ціни на газ від шулерів. Або як знизити ціни на три копійки та розповідати про «ініціативу Зеленського».
Самі підняли, самі «знизили». Тільки знизили чомусь не на 30% як розпинався Зеленський чи Шмигаль, а реально на 3%.
Було 7.3 грн за 1000 кубів від Нафтогазу, стало 6.9 грн. А ще транспортування, а ще розподіл. А ще нові ціни на електроенергію та гарячу/холодну воду. Геніально, так?
Тим часом хто просубсидіює облгази оліграхів? Правильно, державний бюджет, тобто кожен з нас, з власної кишені.
Тепер нам розповідатимуть про «перемогу від Зеленського», про «взяв під контроль».
От тільки під контроль взяв не він, а взяли олігархи.
Замість того, щоб повернути субсидії, влада у бюджеті на 2021 рік поклала ці гроші на свої потреби. 7 зайвих мільярдів пішло в руки ОП, ОГПУ, МВС, ДУСі та інших структур. Зате люди тепер платять втридорога за нові забаганки людей Зеленського.
Але «перемога». Знизили ціну на газ.
Саме так будуть розповідати сьогодні придворні ЗМІ та куплені «експерти» Банкової.
Тарифи підняли — люди з протестами вийшли на вулицю.
Можна довго розповідати про ринкову економіку, порівнювати лібертаріанство з кейсіанством, що краще багато потім, аніж мало зараз, але якщо ти обіцяєш знизити тарифи удвічі, а сам тихцем їх підіймаєш удвічі — люди вийдуть проти тебе.
І будуть праві! Бо ти порушив власне слово, хочеш всіх надурити.
Тарифи повинні бути ринковими, а нація — багатою.
Тоді кожен зможе отримувати ринкові зарплати і платити ринкові ціни за отримані товари і послуги. А на перехідний період ще уряд Порошенка ввів субсидію — доплату держави окремим соціальним групам, у яких доходів не достатньо.
По іншому, у казці — буває лише в популістів. Але коротко, рік-два, поки все у всіх не закінчиться.

Поки влада дбає про підвищення добробуту населення, залучення інвестицій, створення нових робочих місць (насправді — ні, «на жаль…»),Європейська Солідарність виступила з ініціативою невідкладно переглянути державний бюджет 2021 року і збільшити фінансування субсидій для тих громадян, які є соціально вразливими, особливо через економічну кризу влади Зеленського. Також необхідно проаналізувати ринковість і «справедливість» виставлених рахунків за газ, електрику, тепло і воду. І «відкорегувати» окремих улюблених олігархів Зеленського, якщо вони вирішили, що криза — це проблема для людей і можливості для них.

Але, все виявилося ще цікавішим.
Декілька годин тому Павло Розенко опублікував інформацію, що людям затримали виплату ще старих субсидій у 2020 році.
Трішки розібравшись в ситуації — я просто шокований!
Уряд Зеленського, через хронічні проблеми з бюджетом у 2020 році не придумав нічого розумнішого, аніж перенести виплати субсидій людям ще за листопад 2020 на січень-лютий 2021!
У листопаді 2020 Міністерство соціальної політики нарахувало субсидій на оплату ЖКГ та придбання твердого палива та скрапленого газу на 5,8 млрд грн.
Через кризу платежів у грудні 2020 року коштів на субсидії хронічно не вистачало. Згадаймо ще, що довелося надати додаткову позику Пенсійному фонду у 14 млрд грн через провальне планування.
Щоб не вносити зміни до держбюджету в останньому місяці року — «технічно» перенесли фінансування соцвиплат за листопад 2020 на січень 2021, що спричинило факт невиплати субсидії та інших пільг (Чорнобильські, пільги учасникам бойових дій, дитячі виплати)- це разом десь близько 10-15 млрд грн.
При цьому січень, лютий — найгірші місяці щодо надходжень до держбюджету, пенсійний фонд традиційно у січні порожній, а перехідних залишків лишилось небагато. Тобто, виплата навіть цих мінімальних субсидій за 2020 — і в 2021 році буде проблемною.
Технічно уряд буде намагатися затягнути час, пояснюючи це бюрократичною необхідністю погодження ліміту асигнувань на початку року, але фактом є дірка в бюджеті і невиплата урядом в належний термін навіть тих платежів, які були нараховані до підвищення тарифів на газ, опалення та електроенергію.
Зеленський має не потішні наради проводити, а невідкладно повертати своїх депутатів з закордонних округів Дубаїв та Домінікани, вносити і голосувати зміни до бюджету щодо скорочення фінансування власного офісу, фіктивних правоохоронних органів і збільшення обсягу субсидій, щоб соціально вразливі верстви спокійно перейшли зиму.
Альтернатива — збираємося всі біля каміну Зеленського в Конча-Заспі.
Це державна дача, фінансується коштом платників податків, значить нас там з радістю зустрінуть.
Поделиться:
Загрузка...