Не вказав у декларації: Печерський суд закрив провадження проти Зеленського

102
Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про закриття провадження проти президента Володимира Зеленського. Провадження стосувалося несвоєчасного повідомлення про зміни в майновому стані

Про це йдеться в постанові суду.

Як пояснили в суді, попри те, що президент є суб`єктом, на якого поширюється дія закону про запобігання корупції, він може скористатися статтею 105 Конституції право президента на недоторканність на час виконання повноважень.

Також суд посилається на практику Європейського суду з прав людини, відповідно до якої особі, яку притягають до адміністративної відповідальності, висувається «кримінальне звинувачення», яке повинно тлумачитися у світлі трьох критеріїв: з урахуванням кваліфікації розгляду з точки зору внутрішньодержавного законодавства, його сутності та характеру, суворості потенційного покарання.

«Тому, з огляду на положення ст. 105 Конституції України … зазначеної вище прецедентної практики ЄСПЛ, суд приходить до висновку, що відносно президента України на час виконання ним повноважень не може бути складений протокол про адміністративне правопорушення … та він не може бути притягнутий до адміністративної відповідальності», — йдеться в тексті постанови.

  • Нагадаємо, на початку липня Зеленський зізнався, що у 2019 році його сім’я отримала гроші в рахунок погашення вартості ОВДП на суму 5,1 млн гривень і купила облігацій ще на 5,2 млн гривень, але він не вказав це в декларації.

P.S.

Это просто днище и праздник ложения прибора на законы Украины. После такого,

Володимир Зеленський, может воровать, брать взятки, убивать и еб@ть гусей. Он президент. Ему можно и за это ничего ему не будет! В общем, это шедеврально!
Печерский районный суд Киева постановил закрыть административное производство в отношении президента Зеленского. Текст решения опубликован в Едином реестре судебных решений. Дело против главы государства открыли 7 июля после обращения главы Национального агентства по вопросам предотвращения коррупции (НАПК) Александра Новикова.
Причина – несвоевременная подача Зеленским сообщения о существенных изменениях в имущественном состоянии.
Согласно решению суда, дело закрыли «в связи с отсутствием события и состава административного правонарушения».
Отмечается, что действие закона «О предотвращении коррупции» распространяется на президента, однако по ст.105 Конституции он ⚡⚡⚡ пользуется правом неприкосновенности на время исполнения полномочий, поэтому против него не может быть возбуждено уголовное дело.
А кому ещё так в Украине можно?
Поделиться:
Загрузка...