Нас вбивають — ми випускаємо вбивць

202

Мене переповнюють емоції і мені дуже сумно, що я маю це пояснювати, але я поясню в чому різниця:

В нас з росією йде війна.
Війна ця є невизнаною, але вона є.
І є полонені з обох боків.
І зрозуміло, що хочемо ми того чи не хочемо, але ми повинні віддати чужих полонених аби звільнити своїх.
Це нормально і правильно.

Але віддавати беркут, який розстрілював Майдан в якості полонених — це просто неприпустимо, це антидержавно, це антилюдськи, це злочин.
І мова тут не про те, що беркутята є українськими громадянами, мова не про те, що розстріли на Майдані не мають відношення до війни на Донбасі і сталися значно раніше.

Мова про те, що навідміну від тих же бойовиків, які вийшли зі зброєю воювати проти людей зі зброєю (проти українського війська), ці тварини стріляли в цивільних людей з дерев’яними щитами і палицями без жодної потреби в цьому.
І такі ж тварини підривали в Харкові мітинг мирних людей проти росії, вбивши чотирьох людей. Їх теж збираються відпускати.

Якби керівництво країни, яка з нами воює мало хоча б краплину честі, хоч щось людське, то вони б не вимагали звільнення ні тих, ні інших. Бо те що на їхніх руках — це не військові дії, це те, що нижче означення «людина».
Але це країна терорист. Цим все сказано.

Але що ж тоді можна казати про чинну українську владу, яка їх звільняє?
Хто вони після такого кроку?
Суть влади полягає в тому, щоб встановлювати справедливість і чесні відносини в державі. Про яку справедливість йтиме мова, про яку легітимність влади йтиме мова, коли влада відпускає тих, хто вчиняє злочини проти мирних громадян?
Як можна довіряти такій владі і нахера вона взагалі тоді потрібна, якщо вона не здатна виконувати своєї основої функції, яка полягає в захисті людей і забезпеченні справедливості?
Тобто, влада, випускаючи на волю терористів, фактично підриває державу, підриває суспільний договір.
Нас вбивають — ми випускаємо вбивць.

І робить це влада в тих умовах, коли окупант тримає в заручниках мільйони українців і з кожним днем може поповнювати свій обмінний фонд тисячами людей. І на що ми будемо обмінювати нових полонених? На Маріуполь, на Харків, на свободу, на незалежність?

І не треба розказувати, що вимагаючи звільнення беркуту, росія визнає що має відношення до Майдану. Мені на це плювати, бо це для мене було і є очевидно.

Але я не знаю як мені дивитися в очі людям, які втратили когось на Майдані чи на війні.
І що я маю їм сказати…
За що віддали своє життя їхні рідні, які тоді, 6 років тому боролися за свободу і справедливість?
То де ж та справедливість, коли відпускають навіть тих, хто їх вбивав, а ми приречено сидимо і мовчки за цим спостерігаємо.

Mason Lemberg

Экс-беркутовцев, обвиняемых в р@сстрелах людей на Институтской — собираются ОТДАТЬ в РФ «в рамках обмена пленными».

Вот вам и «расследование по делам Майдана».

Аллан Левітов

Віддати беркутівців по обміну в Росію? Серйозно?
Вони хоч розуміють, що роблять? Це юридично поховати всі справи Майдану. Це означає що кожна смерть Небесної Сотні не буде розслідувана. Це означає, що люди, які вбивали, які калічили людей на Майдані будуть на волі в державі-агресорі.

Це шок для мене. І шок для всієї України. Це плювок в обличчя всім нам, хто був є і буде на сторожі своєї держави.

Екс-беркутівцям готують зміни запобіжних заходів, щоб можна було їх відправили в рамках обміну. Кілька джерел повідомили, що обмін беркутівців відбудеться за рішенням найвищих посадових осіб держави. Не важко здогадатися кого.

І так, я за те щоб наші українці, які сидять в тюрмах Кремля повернулися, проте і віддавати тих, хто має нести покарання не можна. Це знищить і поховає справи Революції Гідності. Це дасть фору Кремлю, який обов‘язково використає це проти України, як у справі з Цемахом.

Андрій Смолій

Поделиться:
Загрузка...