Найгірші з найгірших: Україна вже перша у світі за смертністю від коронавірусу

56

Україна вже вибилася в лідери за смертністю від коронавірусу. Реальна статистика показує: з урахуванням кількості населення ситуація вже гірша, ніж у Росії та США, які вважаються першими за кількістю смертей.

З одного боку, Україна остання в Європі за кількістю вакцинованих, а з іншого – перша за втратами. Кабінет міністрів повністю провалив кампанію з вакцинації, і це призвело до шокувальних наслідків.

Найгірші з найгірших: реальна смертність в Україні

Україна третя у світі за кількістю смертей від коронавірусу, йдеться у міжнародних рейтингах. Ці дані озвучують і українські політики. Наприклад, за 12 листопада у першій трійці країн: РФ – 1235 смертей від коронавірусу, США – 987 смертей, Україна – 750.

Але насправді серед цих лідерів найвища смертність саме в Україні. Так, у РФ справді померли за 12 листопада 1235 людей. Але й населення країни-агресора – 146 млн. У США також більше смертей (987), проте їхнє населення становить понад 333,6 млн.

А Україна з населенням близько 37 млн осіб (дані електронного перепису, який не показує точних цифр) за добу від коронавірусу втратила 750 осіб. І якщо порівняти, наприклад, у країнах із високою абсолютною смертністю кількість втрат за тиждень (щоб мінімізувати денні коливання) із загальним населенням, отримаємо такі цифри:

  • Україна – 0,0127%
  • Румунія – 0,0123%
  • РФ – 0,0058%
  • США – 0,00214%
  • Індія – 0,00021%
Реальна смертність від коронавірусу

Ситуація в Україні – найгірша у світі. Ми у відсотках від населення втрачаємо людей більше, ніж РФ, США та Індія разом узяті.

Щоправда, є країни із зовсім невеликим населенням, наприклад, у державі Ангілья мешкає лише 15 тис. осіб. Там і одна смерть може спотворити статистику. Але якщо враховувати лише великі держави та лідерів щодо загальної кількості смертей, Україна показала найгірший результат.

У Європі в середньому вакцинувався 61% населення. Україна серед усіх своїх сусідів показала найнижчі показники. Станом на 12 листопада щеплення від коронавірусу отримало лише 27,5% українців. І це в умовах, коли ніхто не може знати, скільки з «вакцинованих» просто «домовилися» з лікарем, дали хабар та отримали сертифікат без реального щеплення.

Кабінет міністрів Дениса Шмигаля повністю провалив кампанію з вакцинації. І винен тут не окремий міністр. У той час як ізраїльський колега Шмигаля обдзвонював ночами керівництво фармкомпаній і робив усе, щоб Ізраїль отримав вакцину першим, український глава уряду фактично не діяв.

Україна найгірша за масштабами вакцинації

Як результат, в Ізраїлі зараз вакцинували майже всіх, кому потрібні щеплення (67% населення), 12 листопада зафіксували всього 2 смерті від коронавірусу, а до цього були дні, коли жоден мешканець Ізраїлю не помер від COVID-19.

Україна ж іде за прикладом найвідсталіших країн. Ми поступаємося навіть державам третього світу, наприклад Пакистану. А за рівнем вакцинації ми ближчі до Афганістану, ніж до сусідніх країн ЄС.

У чому причина такої ситуації?

  • вакцинація розпочалася із запізненням;
  • у невеликих населених пунктах досі є проблеми із вакцинами;
  • Кабмін повністю провалив інформаційну кампанію.

Серед антивакцинаторів та людей, які публічно відмовилися від щеплень, виявилися навіть відомі політики. Яскравий приклад – ексспікер Дмитро Разумков, який двічі захворів на коронавірус, а так і не вакцинувався.

Саме уряд має відповідати за результати боротьби з коронавірусом. І така смертність має стати щонайменше політичним вироком для Дениса Шмигаля. Але при цьому прем’єр продовжує працювати і звітувати про досягнення. Але головний результат – Україна ще більше наблизилася до країн третього світу та віддалилася від розвинених європейських держав. Провал кампанії з вакцинації вдарив і по економіці. Міжнародний валютний фонд погіршив прогноз динаміки ВВП на 2021 рік на 0,5 в.п. саме через зрив кампанії з вакцинації.

Поделиться:
Загрузка...