Нагірний Карабах: Алієв заявив про знищення азербайджанською армією лінії розмежування ВИДЕО

89

Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що поміняв статус-кво щодо врегулювання нагірнокарабаського конфлікту, азербайджанська армія прорвала і знищила лінію розмежування.

Про це Алієв сказав у зверненні до народу, передає Інтерфакс-Україна.

«Я поміняв статус-кво, на поле битви. Немає його. Лінія розмежування? Нема її. Ми прорвали і знищили її», — сказав президент Азербайджану 9 жовтня.

За його словами, 30 років збройні сили Вірменії зміцнювали лінію зіткнення за допомогою бетонних конструкцій. Тепер азербайджанські військові ці конструкції зруйнували.

Алієв підкреслив, що нової лінії зіткнення більше не буде і що ВС Азербайджану звільнять всі «окуповані території». «Ця перемога — найяскравіша перемога азербайджанського народу за всю історію», — сказав він.

Алієв зазначив, що Азербайджан дає Вірменії останній шанс на мирне врегулювання нагірнокарабаського конфлікту.

«Глава МЗС Вірменії вирушив до Москви на переговори щодо Карабаху. Вчорашні і позавчорашні події на політичній арені показали, що керівництво Вірменії, нарешті, почало усвідомлювати, що буде діяти відповідно до наших умов. Ми даємо (Вірменії) шанс піти з наших територій мирним шляхом. Ми все одно повернемо ці території і відновимо свою територіальну цілісність. Ми не хочемо кровопролиття, але хочемо свої території, і їм не варто упускати цей шанс», — заявив президент Азербайджану.

Він додав, що сьогоднішня зустріч у Москві «внесе ясність у багато питань».

«Вірменія повинна прийняти базові принципи», — заявив Алієв.

Нагадаємо, 27 вересня бойові дії в Нагірному Карабаху перейшли в активну фазу. Азербайджан назвав свою операцію контрнаступом у відповідь на обстріл з боку Вірменії. Обидві сторони заявили про жертви серед військових та мирних жителів.

Того ж дня Вірменія та невизнана Нагірно-Карабаська республіка оголосили воєнний стан і загальну мобілізацію. Згодом воєнний стан та комендантську годину ввели в Азербайджані.

P.S.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв також повідомив про взяття під контроль міста Гадрут, а також прилеглих до нього селищ. Проте ця заява рішуче спростовується вірменами. Зазначимо, що взяття під контроль цього міста дає можливість продовжити наступ вздовж автомобільної траси на столицю невизнаної республіки, до якої близько 70 км та обійти підготовлену оборону на лінії зіткнення.

Нагірний Карабах
Орієнтовне просування армії Азербайджану на півдні Нагірного Карабаху

Стверджується, що було знищено 15 одиниць бронетехніки, зокрема 13 танків Т-72, 9 артилерійських систем, включно із 4 одиницями РСЗВ «Град» та значну кількість автомобільної техніки.

В результате боевых действий частей Азербайджанской Армии уничтожено большое количество РСЗО «Град» Армении:

На окремому відео зафіксовано знищення радіолокаційної системи П-18, а також комплексу радіоелектронної боротьби «Репеллент» російського виробництва. Додамо, що це вже другий «Репеллент», який не справився зі своїм прямим завданням — протидією БПЛА.

Також існує версія, що був знищений один з компонентів зенітного ракетного комплексу С-300 — низьковисотний виявітель 76Н6 або радіолокатор підсвітки та наведення 30Н6.

Уничтожены средства радиоэлектронной борьбы противника: 

Окремої уваги заслуговує відео з фактичним «розстрілом» бронегрупи з семи танків противника. Удар завдали, коли техніка знаходилась на стоянці, але завдяки тепловізору видно гарячу зону моторно-трансмісійного відділу. Також на відео, скоріш за все, зафіксоване знищення вогнеметної реактивної системи ТОС-1. Неоголошену кількість таких систем у 2018 році Вірменія замовила у Росії за кредитним договором.

Уничтожена выведенная на огневые позиции бронетехника противника:

Освобожденное от оккупации Арменией село Суговушан Тертерского района:

Надвечір 9 жовтня повідомлено, що було взято під контроль селище Суґовушан (Мадагіз) на півночі Нагірного Карабаху.

Необхідно зазначити, що це селище було добре прикрито ешелонованими лініями оборони, які спирались на важкий гористий рельєф місцевості.

Один з укріпрайонів поблизу селища Суґовушан

Освобожденное от оккупации село Талыш Тертерского района:


Повідомлено, що у результаті боїв було захоплено шість танків Т-72, які належать 49-тій бригаді збройних сил Вірменії.

За допомогою БПЛА, скоріш за все Bayraktar TB2, було здійснено коригування артилерійського вогню по штабу 5-го горнострілецького полку збройних сил Вірменії, в результаті чого декілька офіцерів з числа командного складу полку було вбито та поранено. Скоріш за все, саме цей удар був продемонстрований на наступному відео.

Локалізовне місце удару — військовий гарнізон, що розташований на околиці міста Агдере (Мардакерт).

Агдере Карабах
Приблизні координати удару: 40.218862, 46.831909
Поделиться:
Загрузка...