НацРада анулювала ліцензію радіостанції ПРЯМИЙ FM

218
НацРада анулювала ліцензію радіостанції ПРЯМИЙ FM на мовлення у 6 населених пунктах. Всі п’ять голосів за це дали члени НР — колишні співробітники 1+1: Ольга Герасим’юк, Юрій Зіневич, Олег Черниш та дві новопризначені піарниці. Розпочалося полювання зе-влади на вільні ЗМІ та медійна війна з основною опозиційною силою — партією ЄС.

ZiK, NewsOne, 112-й, Інтер — ніяких претензій! Навіщо нищити Медведчука, якщо вже є домовленість з ОПЗЖ про локальні коаліції за результатами місцевих виборів?
Ви обурені? Я — ні. Все йде по плану. Ті, хто прийшов до влади, традиційно думають, що схопили Бога за бороду. Янукович теж так думав — спочатку на нього впав вінок, потім Ростов. Закінчиться тим, що «Прямий» та ЕС наростять свої рейтинги, а зелена парасолька для польоту знадобиться не тільки Попінс-Верещук, але й її босу. Рідко який птах долетить до середини Дніпра, але ці долетять. Чарівний пендель їм у допомогу.
Закриттям «Прямого ФМ», сьогодні Національна Рада з питань телебачення та радіомовлення відкрила ящик пандори.
Полювання за проукраїнськими ЗМІ відкрито. Під загрозою Телеканал «Прямий», espreso.tv та Телеканал НТА, яким влада хоче закрити ефіри.
Це все нагадує путінізацію 00х та лукашенізацію 90х.
Свобода слова реально під масштабною загрозою.
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

підтвердила Офісу Президента свою готовність виконувати політичні замовлення. П’ятьма голосами з восьми регуляторний орган відібрав ліцензію на мовлення у радіостанції ПРЯМИЙ FM.

Тепер декілька тез про те, що сьогодні відбулося в стінах органу, де я працював з вересня 2015 по березень 2020 рр.:

1. Офіс Президента, на мою думку, замовив Національній раді та ДБР поступову ліквідацію трьох телеканалів та однієї радіостанції, в ефірі яких критикується влада :

Телеканал «Прямий», espreso.tv,5 канал та ПРЯМИЙ FM
2. Це замовлення відпрацьовується ДБР — відносно телеканалу Прямий — з літа 2019 року.
Національною радою — відносно всіх чотирьох мовників — з осені 2019 року.
3. Я підтримую думку Олексій Гончаренко, що ДБР має намір заарештувати майно ПРЯМОГО з тим, щоби фактично зупинити мовлення телеканалу та радіостанції.
Аналогічну роботу веде Національна рада, метою якої є позбавлення мовників ліцензій на ефірне мовлення.
4. Анулювання ліцензії на мовлення радіостанції Прямий FM, яке відбулося сьогодні, є незаконним.
Більше того, це перший випадок в історії Національної ради, коли мовник, який має ліцензію на мовлення одночасно в декількох населених пунктах, та веде мовлення у більшості населених пунктах, позбавляється такого права.
Про те, що позбавлення ліцензії є актом політичного переслідування говорить те, що є багато аналогічних випадків, коли Національна рада або дозволяла мовнику працювати далі без санкцій, або застосовувала санкцію «попередження» і так само дозволяла працювати далі.
Серед останніх — кейси радіостанцій Аккерман, Слобожанщина FM, Суспільного мовлення та інших.
5. Національна рада на чолі з Ольгою Герасим’юк здійснила декілька спроб відібрати ліцензію у ПРЯМИЙ FM. Перші спроби відбулися в лютому цього року.
Але це стало можливим лише після перезавантаження цього органу Президентом Володимиром Зеленським.
6. За позбавлення радіостанції ліцензії проголосували 5 з 8 членів Національної ради, які є колишніми співробітниками телеканалу 1+1: Ольга Герасим’юк, Юрій Зіневич, Олег Черниш, Тетяна Руденко, Олена Ніцко.
7. Ці люди боялися публічної уваги до цього питання. До останнього моменту вони вагалися, чи забирати ліцензію.
Але, гадаю, консультація Ольги Герасим’юк з Офісом Президента, стала переламною — було вирішено підтвердити свою лояльність Володимиру Зеленському ціною власної репутації.
Позбавлення ПРЯМОГО FM ліцензії відкриває сезон політичного полювання влади за медіа, які дозволяють собі стистемну критику Президента Зеленського та його вертикалі.
8. Наступними діями ДБР, гадаю, буде спроба фізичним шляхом зупинити мовлення телеканалу ПРЯМИЙ.
Зі свого боку Національна рада атакуватиме ПРЯМИЙ — через кейси Пояркова, Вата Шоу та передачу за участі Матвія Ганапольського.
Також медіарегулятор кожного дня моніторить телеканал Прямий та радіостанцію Прямий FM з метою пошуку нових підстав для призначення перевірок.
Крім того, Національна рада готується атакувати телеканал Еспресо — через трансляцію передач BBC NEWS Україна та Радіо Свобода.
9. Чому владі важливо зупинити мовлення Прямого, Еспресо та 5 каналу?
Головною метою влади, гадаю, є контроль над інформаційним простором України.
Головним завданням, яке влада ставить перед собою, є замовчування своїх поступок на користь Російської Федерації — шляхом ліквідації незалежних медіа, в ефірі яких ці поступки жорстко критикуються.
Ще одне завдання — збереження рейтингу Володимира Зеленського шляхом обмеження його критики.
Рейтинг Зеленського — це єдине, що дозволяє зберегти таку конфігурацію влади, яка найбільше влаштовує державу-агресора.
Наслідком дій Офісу Президента та підконтрольних йому органів державної влади стане масштабне згортання свободи слова в Україні, перший акт якого ми вже споглядаємо на власні очі упродовж 2019-2020 років.
До речі, ухвалення нового закону — «Про медіа» — лише розширить вплив та контроль над медіапростором з боку влади та прискорить згортання свободи слова.
Сучасний закон, на жаль, потрапить в руки авторитарного режиму.
Інших пояснень щодо причин та наслідків сьогоднішньої події в мене на даний момент немає.
Все викладене прошу вважати моїми особистими думками.

Поделиться:
Загрузка...