Наближаємося до засідання “Нормандської четвірки”, — Зеленський

50

Триває робота над підготовкою наступної зустрічі лідерів країн – учасниць Нормандського формату (Україна, Франція, Німеччина та Росія).

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський за результатами зустрічі в Парижі з очільниками Франції та Німеччини Еммануелем Макроном та Ангелою Меркель.

За словами Зеленського, політичні радники керівників чотирьох держав 19 квітня працюватимуть над узгодженням кластерів, які покликані забезпечити виконання Мінських домовленостей для мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

«Вважаю, що ми наближаємося до наступного засідання «Нормандської четвірки». Вважаю, що воно можливе. 19 квітня буде засідання радників «Нормандської четвірки». Буде обговорюватися низка питань. Перш за все будуть обговорюватися кластери, зроблені французькою та німецькою стороною. Будуть доповнення від України. Ці кластери розглядаються також Росією. Всі чотири країни підготують додатки до цих кластерів: з чим згодні, з чим не згодні», – наводить слова Зеленського пресслужба голови держави.

Нагадаємо, 16 квітня президент Володимир Зеленський прилетів у Францію з робочим візитом.

Напередодні візиту до Франції Зеленський дав інтерв’ю Le Figaro, в якому заявив, що покладає великі сподівання на Макрона у розблокуванні «нормандського формату».

Я все розумію: війна, криза, пандемія, треба допомагати, а не критикувати.
Але, соррі, коли я дивлюся на це і чую це — мене вивертає.
Таке враження, що я розумію, що війна може бути завтра, а він досі вважає, що все, що відбувається: це номер в цирку і ключова мета — чіста news і чіста паржать.
У публічному спілкуванні з боку лідера держави, яка у вогні і біді, важливо все: жести, міміка, слова, наголоси, зміст.
Що чуємо і бачимо ми: ужимки, ухмилки, плоскі казарменні жарти, постійні гримаски і шмигання носом, перебивання перекладача: «я все зрозумів — я нічого не зрозумів», якусь дику какофонію ламаної англійської папуаса в Франції з абсолютно сумбурною українською.
Таке враження, що школяра попросили переказати твір «Війна і мир», коли він прочитав лише його короткий опис на 4 сторінки похапцем перед екзаменом.
Чого їздив, про що домовився?
Перед Меркель, Макроном і Байденом справді незручно.
Добре, що в НАТО і ЄС беруть країни, а не таких президентів.
Встид і ганьба, як би сказав мій батько
Із брифінгу Президента України в Парижі (не дуже розумію, чому без французького колеги) країна дізналася про «кластери» у процесі мирного врегулювання.
На жаль, глава держави не роз’яснює країні, які саме «кластери» він узгоджує.
За новими словами може критися чергова «мінська домовленість» без надії на рішення.
Я б також не хотів, щоб черговий винахід у вигляді «кластерів» став забороненою кластерною (касетною) бомбою. Там теж одне летить, а прилітає десяток інших.
Російські війська — геть із України.
Повернути нам нашу територію.
Відновити контроль за кордоном без вигаданих ворожих умов.
Ось весь наш кластер.
Пане Президенте, Ви саме це погодили в Парижі?
Поделиться:
Загрузка...