На захист української мови під Радою зібрався мітинг

94

Під Верховною Радою, яка може розглянути законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти авторства нардепа від «Слуги народу» Максима Бужанського, зібрався мітинг.

Фото: Олександр Рудоманов

Фото: Олександр Рудоманов

Фото: Олександр Рудоманов

Фото: Олександр Рудоманов

Фото: Олександр Рудоманов

Фото: Олександр Рудоманов

Нагадаємо, законопроєкт, проти ухвалення якого виступають українці, був зареєстрований Радою ще в жовтні 2019. На думку Бужанського, закон «Про освіту» дискримінує російськомовне населення України.

Проти законопроєкту щодо продовження навчання в школах російською мовою кілька народних депутатів від «Слуги народу» і мовний омбудсман Тарас Кремінь.

Законопроєкт №2362 нардепа Максима Бужанського передбачає істотні зміни до освітнього та мовного законодавства, спрямовані на звуження сфери застосування української мови. Він може скасувати норму про 80% навчання у школах українською мовою.

У порядку денному чергового засідання Ради законопроекту 2362 про мову нема.

Відповідно до законів «Про освіту» та «Про забезпечення функціонування української мови як державної», учні, які не належать до однієї з національних меншин країн Європейського Союзу, зобов’язані перейти на навчання українською мовою у 2020 році. Ті, хто є представником нацменшини країни ЄС (приміром Угорщини), має зробити це у 2023 році.

Нам не потрібна російська мова, нам не потрібно, щоб потім прийшов Путін та почав нас захищати, як носіїв російської мови.
Тому ми сьогодні тут, щоб ті, хто лобіює російськи інтереси, зрозуміли, що їх ідіотськи плани не пройдуть. А якщо схочуть протягти, то сміттєвий бак чекає і це у кращому випадку!

P.S.

Цей документ був усіма прочитаний однозначно – як дорожня карта на шляху до набуття незалежності. Як дзвін, що провістив скору загибель імперії. Рівно 30 років тому ухвалили Декларацію про державний суверенітет України. Вона впритул наблизила Україну до виходу із складу СРСР, а сам нерівний той Союз – до неминучого краху.
Агонія імперії виявилася тривалою. Росія розв’язала агресію проти України, захопила Крим і частину Донбасу. Тривають спроби Москви і її «п’ятої колони» розколоти українців, переглянути результати Революції гідності, ревізувати європейський вектор, заблокувати курс на НАТО.
Вони добре розуміються на символах. Тому саме на 16 липня запланували поновити наступ на українську мову. Разом ми зупинимо спільну атаку частини «Слуг» та ОПЗЖ. Дякую усім, хто сьогодні прийшов під Верховну Раду дати по руках реваншистам.
Ми вдячні депутатам першого скликання, які парламентським шляхом наближали незалежність. Ще більше вдячні тим, хто виборював її в радянських концтаборах. На фото – народні депутати-члени опозиційної Народної Ради Левко Горохівський, Олесь Шевченко, Левко Лук’яненко, Степан Хмара, Михайло Горинь, Богдан Ребрик, Ірина Калинець, В’ячеслав Чорновіл, Богдан Горинь, Генріх Алтунян. Їм – спасибі, нас – зі святом.
Наша генерація не підведе ветеранів боротьби за незалежність.
Слава Україні!
Поделиться:
Загрузка...