МВФ: діалог з Україною буде продовжено впродовж кількох місяців

216
Міжнародний валютний фонд повідомив про продовження переговорів з Україною для першого перегляду програми stand by і узгодження реформ, необхідних для забезпечення стійкості бюджету в середньостроковій перспективі і захисту стабільності фінансового сектора.

Про це розпоовів представник МВФ Джеррі Райс на брифінгу в Вашингтоні, передає «Інтерфакс-Україна».

«Порядок денний на наступні кілька місяців полягає в тому, щоб продовжити обговорення цього набору реформ», — повідомив Райс.

Він додав, що програма реформ залишається незавершеною щодо домовленостей по послідовним програмами Фонду, тому для України важливо продовжувати рухатися вперед у створенні умов для інклюзивного зростання і зростання після кризи.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що місія МВФ може повернутися до України в квітні, після втрати чинності встановленої урядом граничної ціни на газ для населення.

13 лютого місія завершила роботу в Україні, але рішення про перегляд програми stand by ще не ухвалено. Перший і поки що єдиний транш за чинною кредитною програмою stand by в розмірі 2,1 млрд доларів Україна отримала в червні 2020 року. Загальна сума 18-місячної програми — 5 млрд доларів.

У МВФ від початку висловлювали занепокоєння ручним регулюванням цін на газ, адже в державі вже запрацював ринок газу. Втім уряд пішов на зниження цін на тлі масових протестів у різних містах.

P.S. УКРАЇНА — МВФ: ОСТАННЯ НАДІЯ ЧИ ГЛУХИЙ КУТ?

Представник МВФ Джеррі Райс заявив, що зимові переговори української влади з представниками фонду закінчилися БЕЗРЕЗУЛЬТАТНО, а позики були заморожені у зв’язку з повільними темпами реформ. Термінів отримання нового траншу немає, а подальші перемовини можуть затягнутися на місяці.
Серед проблемних питань залишаються, зокрема, прийняття закону про Вищу раду правосуддя і зняття побоювань МВФ щодо втручання в роботу НАБУ і САП. Для позитивного результату необхідно також прийняття поправок до закону про Нацбанк та відмова від обмеження цін на енергоринку, а також ясність щодо бюджетних планів на 2022 рік та аудиту COVID-фонду.
Ще раз хочу зазначити, що співробітництво з МВФ — це не просто дешеві кредити. Це — маркер для іноземних інвесторів та індикатор стану відносин із США. Виходячи з того, що дзвінка від дядєчки Сема наш гарант так і не дочекався, а МВФ взагалі взяв відпустку у стосунках з Україною, Володя Зелєнін йде не тим шляхом, якого від нас очікують стратегічні партнери. Які починають розуміти: більш корумпованої влади в українській історії ще не було.
Проте, для України важливіше, щоб це побачив не Захід (за ним не заржавіє), а ті виборці, які, попри все, продовжують ототожнювати Зеленського з кіношним Голобородьком.
Вимкніть хоч на тиждень телевізор та просто подумайте своєю головою. Яку не замінять жоден відосік і жодна Мосейчук. Це не боляче — повірте.
Поделиться:
Загрузка...