Муженко — воєначальник який зумів захистити свою країну від російської навали

945

Генерала Муженка звільнили з військової служби. По-хорошому – іншого і чекати було марно. Муженка підленько відправили у відставку, коли він перебував з робочою поїздкою у Брюселі.

Наступного дня після інавгурації Зеленського. На представлення нового керівника Генштабу Муженка не запросили також.

Те що Муженка звільнять було очевидно – аж надто високий авторитет він мав у ЗСУ. Про що казати, якщо офіцери критично налаштовані до Муженка після відвідин їхніх підрозділів Хомчаком висловилися про нового НГШ недвозмістовно: «Приїхав полковник з штабу – папери перевіряти». Муженко заважав. Генерал армії, колишній начальник Генштабу, людина яка керувала ЗСУ протягом всієї літньої компанії 2014 р., під час епопеї Донецького аеропорту, Дебальцева, Широкіно, Світлодарки… Генерал досвід керівництва якого зараз досліджують західні експерти. Воєначальник який перший від часів Маннергейма зумів захистити свою країну від російської навали. Яково було з ТАКИМ генералом служити Хомчаку, в якого в минулому – лише Іловайськ?

Муженка почали вивалювати в лайні влітку 14-го і вивалювали протягом всього періоду президентства Петра Порошенка. «Вітя-катофалк», «НГШ рівня комбата» — багато гидоти придумали недруги. Чому? А от чи пригадає хтось, як той самий журналіст Бутусов колись співав Муженку дифірамби, точно за те саме, за що потім його ж нещадно критикував – за «ручне керування»?

Нині очевидно – без того «ручного керування», лінія розмежування зараз проходила б по Дніпру, у кращому разі.

Чому ж вивалювали? Бо не йшов на контакти з «дніпровськими», чиїм фаворитом Хомчак був ще з літа 14-го (а можливо – набагато раніше). Бо не кланявся перед керівництвом МВС, яке натхненно перекидало на штаб АТО і на Генштаб свої провали в зоні АТО. Бо залишав армію поза політикою – не йшов у політику сам. Не давав перетворити зону АТО/ООС на «махновську вольницю», як того сильно хотіли окремі політики, комбати добровольців, і не в міру емоційні волонтери.

Придивитися уважніше до Муженка мене примусила зустріч з ним знайомих блогерів з об’єднання «Міншрайк». Вони тоді сяяли. Зустріч вийшла найбільш інформативна з усіх, на яких їм довелося побувати. Генерал Муженко був глибоко в темі, знався на проблемах і ясно та просто розповідав про плани Генштабу. Воно й не дивно, Муженка не даремно у військах прозвали «Вітя-війна». Попри байки, ніби НГШ не мав штабної культури і навичок, Муженко був начштабу полку, командиром полку, начштабу дивізії, начальника штабу української механізованої бригади в Іраку. Закінчив Академію збройних сил України, Національну академію оборони України. Був начальником штабу армійського корпусу, командиром 8-го армійського корпусу, заступником НГШ.

У травні 2014 р. Муженко з групою офіцерів прибув до Ізюму, де тоді знаходився Антитерористичний центр СБУ, аби координувати з ним дії військових. Але – збагнувши, що «безпека» погано розуміє військову специфіку, він переніс свій штаб у Довгеньке і почав керувати військами звідти. За пару тижнів центр прийняття рішень повністю переїхав в Довгеньке і неофіційно став називатися «штаб АТО». Саме Муженко наступного дня після президентських виборів, дізнавшись від спецназівців з Донецького аеропорту про захоплення нового терміналу чеченами і горлорізами Ходаковського, організував перекидання туди вертольотами десанту, спецназу і прикриття їх з неба – так стався розгром терористів ДиРи в ДАП 26 травня 2014 р.

Під загальним керівництвом Муженка були звільнені Червоний Лиман, Слов’янськ, Краматорськ, Бахмут, Сіверодонецьк, Лисичанськ, здійснений рейд 95-ї бригади. Сталися героїчні епопеї кіборгів у ДАП та битва під Дебальцевим. Муженко не виграв війну? Маннергейм теж. У Маннергейма теж не бракувало проблем. Маннергейма теж люто критикували під час війни. Нині він у Фінляндії – національний герой.

Муженку дорікають Іловайськом. Особливо – журналісти що мають спільні ГО з радниками керівників МВС та гаснуть зразу, коли їм ставлять просте питання. Під Іловайськом не було ані НГШ, ані його заступників ані керівників штабу АТО. А перший заступник міністра МВС генерал Яровий там був (до 26 серпня), і ставив задачі підрозділам МВС – добробатам. Чому ж звинувачують Муженка, а не керівників міністерства Арена Авакова?

Проте, саме Муженко після Іловайська – коли між Донецьком і Маріуполем у фронті була діра, а на окупованих територіях уже групували російські сили для удару на Маріуполь, організував Рейд Помсти 95-й і 95-ї бригад по тилах терористів, що дало змогу укласти Мінські угоди і здобути для ЗСУ критично важливу передишку.

Історія оцінить хто був хто – і уже починає. А себе в історію генерал Муженко вписав міцно. Наведу цитату розстріляного попереднім «слугою народу» Петлюрою, визволителя від червоних Криму, полковника УНР Петра Болбочана: «Ми перед Батьківщиною свій обов’язок виконали чесно, а як хто нас буде в чім-небудь обвинувачувати, хай робить це той, хто більше нас зробив для Батьківщини».

Дмитро «Калинчук» Вовнянко

P.S. Про звільнення ключових людей з ЗСУ

Вчора Зеленський своїм указом звільнив з військової служби генерала армії Віктора Муженко. Раніше, після призначення нового Міністра оборони України Загороднюка автоматично завершив виконувати свої обов’язки Степан Полторак.

Це двоє епохальних офіцерів ЗСУ. Крейсери, які вели українську армію через криваве море війни з Російським агресором. Тимофійович з міністерського крісла, Миколайович в полях — витягнули 5 років війни.

В міністра оборони політична посада, звільнення Полторака це вже закономірність зміни влади. Від цього не втекти. Це ж не МВС.

А щодо звільнення Муженко я бачив критичні пости, хоча тут треба трохи розібратись. Рівень НГШ не дозволяє здійснити перехід ні рівнозначну посаду — вона єдина в ЗСУ. Усі посади нижчі, неможливо перейти на пониження, тому варіант тільки звільнення.

Ви бачили скільки за останній час приїжджали в Україну іноземних радників, військових експертів, командуючих? Вони приїжджали не навчати нас, а самі вчились. Ніхто не мав справу ще з такою гібридною війною, тим паче з Росією. Усім потрібен наш досвід, наша інформація. А тепер у нас є вільний військовий експерт світового рівня, який командував фронтом в 140 кілометрів і не дивився Росії в очі, а давав в 2014 році по голові.

Тепер ми маємо двох військових експертів, в яких інформації про нашу війну на десятки серіалів і бібліотек. Вони тепер вільні говорити, ходити і спати більше 3-4 годин на добу.

Я дякую, що приймав участь в війні проти Росії саме під їх командуванням. Муженко особисто двічі був на позиціях моєї маленької піхотної роти. Полторака я бачив частіше, але вже в МО.

Це дві глиби, які стояли горою і направляли армію в правильному напрямку. Проти Росії. За Україну. Воля або смерть!

Честь маю.
Слава Україні!

Сергій Місюра

​Плевок в колодец

5 мая 2014 года генерал Виктор Муженко, до того находившийся в районе Крымского перешейка, с группой офицеров прибыл в штаб Антитеррористического центра СБУ, расположенный под Изюмом в качестве координатора с подразделениями ВСУ которые начали привлекаться в АТО после Указа от 14 апреля.

Убедившись что правнуки Дзержинского не способны решать стоящие перед ними задачи, Муженко вынес  свой штаб в Довгенькое, чтобы не путались под ногами,  начал там принимать решения и управлять войсками. СБУ-шники, обрадовавшись что кто-то взял на себя ответственность за дело, кторое тогда всем представлялось явно «гнилым», радостно стали спихивать все свои дела на «военных».

Через две недели, к 20 мая центр принятия решений по боевым действиям целиком переместился из Изюма в Довгенькое. Новый, не предусмотренный законом орган назвали «штабом АТО».

В одном из первых боев под Рубежным Муженко участвовал лично. Прилетел на вертолетах с десантом, совершил пятикилометровый марш-бросок, деблокировал колонну 30-й бригады.

26 мая военные неожиданным мощным ударом выбили сепаров из Донецкого аэропорта.

За июнь-июль войска под его руководством разгромили группировку Стрелкова-Гиркина, освободили Славянск и еще множество населенных пунктов, неожиданным для врага рывком почти перекрыли границу.

Третьего июля новый президент назначил Муженко Начальником Генерального штаба, но в Киев он не уехал, продолжал командовать войсками в АТО.

В мае 2019 года вторым своим указом на следующий день после инаугурации Зеленский мовчечки снял Муженко с должности НГШ. А первым был указ о вступлении в должность Верховного, без которого нельзя было издать второй…

С Муженко новоизбранный ни разу не встречался ни до ни после выборов. Только на церемонии. Указ опубликовал когда Муженко улетел на плановое мероприятие в Брюссель.

Муженко — боевой генерал. Ему даже и в голову не пришло «судиться», «восстанавливаться» и вообще суетиться, как обычно делают это налоговые и милицейские золотопогонники. Потому что есть такое позабытое слово «честь».

После возвращения из Европы он должен был по традиции представить нового руководителя офицерам Генштаба, но когда он собирал вещи, готовясь оставить свой кабинет, к нему пришел посланник нового очильника ипроинформироватл, что представление Хомчака «проведут без него»…

Через четыре месяца Виктора Муженко уволили в запас. «В связи с проведением оргмероприятий». 

Человека, который просто приехал в АТО и взял на себя ответственность и остановил оккупацию Украины. 

Без единой встречи, без элементарной благодарности. Стараясь побольнее задеть.

Война не закончена, враги выводы делают….

Я не знаю, как на это все реагировать. 

Александр Сурков

Поделиться:
Загрузка...