Міністерство охорони здоров’я цього року не поставило жодних ліків до українських лікарень, що були передбачені бюджетними програмами майже на 10 млрд гривень.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила народна депутатка від партії «Голос», колишня виконавча директорка організації «Пацієнти України» Ольга Стефанишина.
«Лікарні отримали 0 пігулок, медвиробів і вакцин. Просто нуль усього з 1350 найменувань по 38 програмах з бюджетом у майже 10 мільярдів гривень», — заявила вона.
Стефанишина пояснила, що ДП «Медичні закупівлі України» отримало від МОЗ кошти та почало оформлювати тендери лише в червні. Угоди про закупівлю ліків з міжнародними організаціями були укладені у вересні.
«Для розуміння — у минулі роки в цей час ВЖЕ починали активно прибувати перші закуплені ліки. Бо тендери оголошували навесні. Станом на зараз не оголошені тендери на 95 позицій!» — наголосила нардепка.
При цьому мова йде про ліки від бульозного епідермолізу, легеневої гіпертензії, муковісцидозу, дитячого первинного імунодефіциту, про препарати для трансплантацій і ліки від ювенального ревматоїдного артриту.
Станом на зараз чверть тендерів іще триває.
«Що це означає для пацієнтів: переривання лікування, відсутність медвиробів у лікарнях. Для багатьох це означає смерть. Бо навіть після завершення тендеру ще має пройти оцінка тендерних пропозицій від постачальників, підписання договору та оплата. І це все за три тижні до закінчення року. Є реальні ризики просто втратити ті кошти, які ми виборювали в Держбюджеті минулої осені. Якщо ліки не закуплять до кінця року — кошти згорять», — підкреслила нардепка.
Через цю ситуацію хворі фактично «доживають» за рахунок препаратів, що були поставлені в минулі роки.
Стефанишина додала, що за деякими програмами ліків уже нема і батьки дітей із різними захворюваннями виходили на мітинги через відсутність ліків ще у вересні.
«Такі дії МОЗ зупинять послуги для Програми медичних гарантій. Тисячі людей, які потребують життєво важливих медикаментів з жахом розуміють, що через деякий час настане «медикаментозний» локдаун — залишки минулих років закінчаться, а нові поставки затримаються на місяці або взагалі не відбудуться. І все це супроводжується абсолютно непрозорою процедурою відбору членів наглядової ради ДП «Медичні закупівлі» і повною відсутністю офіційного звіту МОЗ про реальні залишки ліків на складах», — зазначила нардепка.
Нагадаємо, що цього року українські пацієнти декілька разів влаштовували мітинги. Зокрема, у жовтні біля Міністерства охорони здоров’я відбулась акція «Міністерство лікування асфальтом» з вимогою відставки голови МОЗ Максима Степанова та розслідування його недбалості правоохоронними органами.
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 04.05.2025 1. У 2025 році військові витрати росії сягнуть майже 15,5…
Кабінет безпеки Ізраїлю під головуванням прем’єр-міністра Нетаньягу вчора ввечері одноголосно схвалив оперативний план наступного етапу кампанії в секторі Газа, який…
В понеділок, 5 травня, через рішення країн ОПЕК+ збільшити квоту на видобуток нафти, ціни на ф’ючерси передових брендів втратили по…
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 05.05.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 03.05.2025 1. росія — світовий лідер за кількістю санкцій. - З…
За словами комбрига 414 обр ПМ, в середньому на знищення одного "йоблика" витрачалося 24 хвилини. А якщо стисло, результати бригади…