МОЗ за цей рік не поставило в українські лікарні жодних ліків із 38 бюджетних програм

152

Міністерство охорони здоров’я цього року не поставило жодних ліків до українських лікарень, що були передбачені бюджетними програмами майже на 10 млрд гривень. 

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила народна депутатка від партії «Голос», колишня виконавча директорка організації «Пацієнти України» Ольга Стефанишина.

«Лікарні отримали 0 пігулок, медвиробів і вакцин. Просто нуль усього з 1350 найменувань по 38 програмах з бюджетом у майже 10 мільярдів гривень», — заявила вона.

Стефанишина пояснила, що ДП «Медичні закупівлі України» отримало від МОЗ кошти та почало оформлювати тендери лише в червніУгоди про закупівлю ліків з міжнародними організаціями були укладені у вересні.

«Для розуміння — у минулі роки в цей час ВЖЕ починали активно прибувати перші закуплені ліки. Бо тендери оголошували навесні. Станом на зараз не оголошені тендери на 95 позицій!» — наголосила нардепка.

При цьому мова йде про ліки від бульозного епідермолізу, легеневої гіпертензії, муковісцидозу, дитячого первинного імунодефіциту, про препарати для трансплантацій і ліки від ювенального ревматоїдного артриту.

Станом на зараз чверть тендерів іще триває.

«Що це означає для пацієнтів: переривання лікування, відсутність медвиробів у лікарнях. Для багатьох це означає смерть. Бо навіть після завершення тендеру ще має пройти оцінка тендерних пропозицій від постачальників, підписання договору та оплата. І це все за три тижні до закінчення року. Є реальні ризики просто втратити ті кошти, які ми виборювали в Держбюджеті минулої осені. Якщо ліки не закуплять до кінця року — кошти згорять», — підкреслила нардепка.

Через цю ситуацію хворі фактично «доживають» за рахунок препаратів, що були поставлені в минулі роки.

Стефанишина додала, що за деякими програмами ліків уже нема і батьки дітей із різними захворюваннями виходили на мітинги через відсутність ліків ще у вересні.

«Такі дії МОЗ зупинять послуги для Програми медичних гарантій. Тисячі людей, які потребують життєво важливих медикаментів з жахом розуміють, що через деякий час настане «медикаментозний» локдаун — залишки минулих років закінчаться, а нові поставки затримаються на місяці або взагалі не відбудуться. І все це супроводжується абсолютно непрозорою процедурою відбору членів наглядової ради ДП «Медичні закупівлі» і повною відсутністю офіційного звіту МОЗ про реальні залишки ліків на складах», — зазначила нардепка.

Нагадаємо, що цього року українські пацієнти декілька разів влаштовували мітинги. Зокрема, у жовтні біля Міністерства охорони здоров’я відбулась акція «Міністерство лікування асфальтом» з вимогою відставки голови МОЗ Максима Степанова та розслідування його недбалості правоохоронними органами.

Поделиться:
Загрузка...