«Мотор-Січ»: США застерегли Україну від співпраці з китайцями

84

Радник з питань національної безпеки США Джон Болтон підтвердив, що намагатиметься переконати українську владу у небезпеці співпраці з китайцями, але відмовився коментувати питання, пов’язані із «Мотор-Січчю»

Про це він заявив у коментарі під час свого візиту до України, повідомляє Європейська правда.

Болтон не підтвердив, але і не спростував повідомлення ЗМІ про те, що США намагатимуться  заблокувати продаж заводу «Мотор-Січ» та передачу технологій цієї компанії китайським інвесторам. «Ми плануємо говорити про низку транзакцій (України з Китаєм. – ред.), я не хочу концентруватися на одній», — зазначив він.

Радник з питань нацбезпеки чекає, що українська влада зважить на можливі наслідки китайських інвестицій у чутливих секторах. «Україна буде ухвалювати своє рішення, але, можливо, Україна знайде кращий вибір, який матиме кращі економічні наслідки для її громадян», — пояснив він.

Джон Болтон нагадав, що США, як і Україна, мають систему схвалення контрактів, пов’язаних із військовими технологіями, і виходять із принципу, за яким контракти, що загрожують нацбезпеці, блокуються.

«Військові та чутливі технології не мають потрапити до противників або потенційних противників», — зауважив він.

«Ми вважаємо, що Китай намагається інтегруватися в економіку країн по всьому світу, в тому числі через проект «шовкового шляху», і через привабливі інвестиції… Ми повідомляємо друзів та партнерів про небезпеки, які дають китайські інвестиції», — наголосив радник з нацбезпеки.

Болтон водночас відмовився коментувати питання про те, які наслідки можуть бути у разі, якщо Україна не дослухається до порад партнерів, підкресливши, що йдеться не про покарання, а про те, що такі контракти можуть зашкодити самій Україні. Він також окремо наголосив на імовірній корупційній складовій питання: «Китайці не бояться використовувати корупцію, або скажу прямо – хабарі, щоби отримати рішення, якого вони прагнуть».

Поделиться:
Загрузка...