Московська церква стала найбільшим розсадником коронавірусу в Україні

1 022

Лише в Києво-Печерській Лаврі вже понад 90 хворих, за добу це число виросло втричі. Вже двоє монахів – 73 і 47 років — померли.

Сьогодні стало відомо про смерть від коронавірусу 40-річного монаха з Почаївської Лаври.
І це – лише верхівка айсбергу.

Ніхто не застрахований від зараження. Але ієрархи церкви Московського патріархату вели пряму агітацію проти карантину, збираючи натовпи людей у Лаврі та інших храмах, тобто свідомо наражаючи людей на небезпеку захворіти і розносити хворобу далі. Зокрема, відзначився такими закликами й скандально відомий намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Павло, який і сам тепер захворів.

Така поведінка разюче відрізняється від дій інших християнських церков. Православна Церква України, Українська Греко-Католицька Церква, провідні протестантські церкви дотримуються карантину, попереджають священиків і парафіян про небезпеку, допомагають країні впоратися з епідемією, транслюють богослужіння онлайн тощо.

Дії московської церкви під час пандемії ще раз демонструють, що з якого боку не глянь — ця організація становить реальну небезпеку для України і її громадян.
Московська церква в Україні – це мережа кремлівської пропаганди і підривних дій проти української державності.
Це потужний чинник русифікації.
Це організація, що гальмує будь-який поступ і повернення України додому в Європу.
Це розсадник мракобісся, яке має мало спільного з ученням Христа
І врешті-решт тепер це ще й розсадник фізичної небезпеки для українців.

Влада має нарешті усвідомити загрози, які несе московська церква для України і захистити Україну від цих загроз.

Це значить – не гальмувати, а неухильно виконувати ухвалені Радою минулого скликання закони, що не дадуть російській церкві називатися «українською»: люди мають право знати правду.

Це значить – припинити будь-яке загравання з московською церквою і будь-яку політичну чи матеріальну підтримку з боку держави.

Це значить – держава має реально гарантувати право й можливість кожної православної громади вільно перейти до канонічної Православної Церкви України і рішуче захистити людей від тиску з боку московської церкви.

Це значить – за дії проти безпеки, здоров’я людей, посягання на українську незалежність і територіальну цілісність, за рейдерство, за антидержавну агітацію кожен винний у цих злочинах діяч московської церкви має відповідати перед законом.

Це значить – святині українського народу, починаючи з Києво-Печерської і Почаївської Лавр, які є державною власністю, держава зовсім не зобов’язана назавжди лишати в користуванні небезпечної промосковської організації, яка становить загрозу духовному й фізичному здоров’ю українців.

Volodymyr Viatrovych
Поделиться:
Загрузка...