За результатами аудитів з березня по липень 2024 року Міністерство оборони України у співпраці з Державною митною службою виявили потенційні ризики незаконного використання гуманітарної допомоги на суму понад 171 мільйон гривень, повідомила пресслужба Міноборони 26 серпня.
Зокрема, за даними Держмитслужби, для потреб Збройних сил України через митний контроль пройшли:
«Однак у відомстві не змогли підтвердити факт отримання цієї номенклатури військовими підрозділами. Міноборони направило відповідні повідомлення до правоохоронних органів для оцінки правомірності дій окремих посадових осіб за ознаками незаконного збагачення, привласнення майна та зловживання службовим становищем», – кажуть у міністерстві.
За словами виконувача обов’язків директора Департаменту внутрішнього аудиту Міноборони Олександра Титковського, важливо «гарантувати, що кожен елемент допомоги дійде до наших захисників на передовій».
«Ми продовжимо вдосконалювати механізми контролю та звітності для забезпечення прозорості та ефективності використання гуманітарної допомоги», – сказав він.
У 2022 році Служба безпеки України і Національне антикорупційне бюро повідомляли про розслідування про можливе незаконне привласнення гуманітарної допомоги високопосадовцями в Запорізькій області.
radiosvoboda.org
Міністерство оборони з’ясувало що до ЗСУ не дійшло гуманітарки на 170 мільйонів грн. У тому числі (сядьте аби не впасти) 424 автівки.
Ідеться аж явно не про пересічні волонтерські групи які завозять для ЗСУ по 1-2 автомобілі. Бо насправді, завезти автівку для ЗСУ через кордон, задача далеко не проста.
Ви в курсі, що аби ввезти автівки для ЗСУ, треба з певної частини взяти документ, що автівку везуть саме їм, аби потім автівку прийняли на облік? Списати потім авто з обліку — цілий обряд. Дрібнота таке не прокрутить, як не крути.
Очевидно, тут ідеться про роботу птахів значно крупніших. Тих де крутяться великі кошти. Такі, якими діляться з представниками влади.
Але… 424 автівки. Це на повноцінну механізовану бригаду вистачить. Реально, це на 5-6 бригад…
Віщую зауваження — таку різницю виявило Міноборони! Відповім — ну звісно що Міноборони! Не журналістам же, розслідувачам таким займатися? Розслідувачі нині зайняті — вони шукають цукерки «Рошен» у Курській області. Знаходять щоправда «Рот Фронт» на допотопному стенді «Рошена», але вони — працюють.
Проблема не в тому що знайшло Міноборони. Проблема в тому, що знайшло воно це на шостому понаднормовому році президентства Зеленського і на третьому році повномасштабки.
І так, хто там у нас куратор гуманітарних питань? Не Єрмак, часом?
Отакої. Петро Олексійович продовжуй зі своїми прихильниками збирати кошти на джипи, вантажівки та пересувні автомайстерні для ЗСУ — армія їх потребує багато. За це тебе знову багном обіллють. Влада подбає. Смердіти ротами в бік опозиції — це ж вам не 424 автівки знайти, що до ЗСУ не доїхали.
2 березня 2022 року — 22:06
Президент України Володимир Зеленський підписав указ щодо створення Координаційного штабу з гуманітарних та соціальних питань, який допомагатиме громадянам у подоланні складних життєвих обставин у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України.
Через військове вторгнення Росії в деяких українських містах і селах склалася вкрай важка гуманітарна ситуація. Чимало людей втратили свої домівки або залишилися без доступу до води, їжі, ліків, предметів першої необхідності.
Щоб ефективно надавати постраждалим громадянам допомогу, Глава держави створив Координаційний штаб з гуманітарних та соціальних питань, який оперативно координуватиме волонтерські ініціативи, міжнародні гуманітарні організації та фінансування зі спеціально створеного Нацбанком рахунку для пожертв на гуманітарні потреби.
Штаб працюватиме у трьох напрямках:
Головою Координаційного штабу визначено керівника Офісу Президента Андрія Єрмака.
До складу штабу увійшли: заступник керівника Офісу Президента з питань соціальної політики та охорони здоров’я, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, по одному представнику від Міністерства закордонних справ, Міністерства оборони, Міністерства охорони здоров’я та Міністерства соціальної політики.
Діяльність Координаційного штабу висвітлюватиме радник керівника Офісу Президента з питань комунікацій Дарія Зарівна.
Згідно з указом, Кабінет Міністрів України має забезпечити оперативну взаємодію представників обласних військових адміністрацій із Координаційним штабом. Також уряд повинен налагодити ефективну співпрацю з дипломатичними представництвами та консульськими установами іноземних держав, міжнародними організаціями, іноземними донорами щодо надання гуманітарної допомоги Україні.
Національному банку України рекомендовано відкрити спеціальний рахунок з метою збору коштів для надання гуманітарної допомоги особам, які опинилися у складних життєвих обставинах у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України.
Указ набирає чинності з дня його опублікування.
Ситуацію на окупованому півострові Крим погіршується щодня. Люди розповідають про відсутність бензину, черги, відключення електроенергії, перебої зі зв'язком, порожні полиці…
24 червня 2026 року – треті роковини вбивства двох українських підлітків Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова в тимчасово окупованому Бердянську.…
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 26.06.26 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…
До 2014 року Автономна Республіка Крим та місто Севастополь були глибоко інтегровані у водогосподарський комплекс материкової України. Історично Крим –…
Україна могла зустріти 24 лютого сотнями ракет. Хто і чому залишив країну без ракетного щита? У період з 2014 по…
«Східна Малопольща» як польська «Новоросія»: Чому Київ не має права мовчати Сучасний колоніалізм не потребує окупаційних адміністрацій чи військових гарнізонів.…