Міноборони збирається замовити дві партії модернізованих 3СУ-23-4М-А «Шилка»

185

У червні минулого року дослідний зразок модернізованої зенітної самохідної установки 3СУ-23-4М-А1 зенітно-артилерійського комплексу «Шилка» пройшов визначальні відомчі випробування (на полігоні випробування проходив третій варіант 3СУ-23-4М-А3, проте не відомо чи були задіяні в випробуваннях ЗРК та оптико-електронний модуль).

Як повідомили в Міністерстві оборони України, з метою комплектування зенітних підрозділів Збройних Сил України модернізованою ЗСУ-23-4М-А1, виконання цього заходу включено до державного оборонного замовлення на 2020 рік.

«В умовах обмеженого фінансового ресурсу, у тому числі спричиненому наслідками карантинних заходів, підприємство здійснило підготовку виробничої бази (підготовка розпочалася ще у 2019 році) та у листопаді (ц.р.) надало Міністерству оборони України необхідні розрахунки з висновками для підготовки проекту державного контракту», — відзначили представники Міноборони.3СУ-23-4М-А

Підтвердив цю інформацію й генеральний директор «Заводу «Арсенал» Ігор Волощук, який відзначив, що Міноборони зацікавлене в цих машинах й надає всю необхідну підтримку.

«Контракт знаходиться в стадії укладання. Всі необхідні матеріали нам Міністерством оборони передані. За планом контракт має бути укладений найближчим часом в рамках держзамовлення цього року. Також, додатково, розглядається замовлення на певну кількість машин в ДОЗ-2021», — прокоментував хід роботи над замовленням Ігор Волощук.

3СУ-23-4М-А
3СУ-23-4М-А «Шилка» на випробуваннях відновлених зенітних ракетних комплексів протиповітряної оборони, що проходили на державному випробувальному полігоні «Ягорлик» у лютому 2019 року. Машина укомплектована по третьому варіанту модернізації. Добре помітно змінену (від презентованої на виставці) РЛС с ЦАР

Варто додати, що модернізовані ЗСУ-23-4М-А1 дуже потрібні українським військовим. З огляду на недавні результати застосування безпілотних апаратів в Нагірному Карабасі й те, що на Донбасі перероблені російськими бойовиками бюджетні китайські дрони постійно літають над позиціями ЗСУ.

При цьому, таки БПЛА не тільки ведуть розвідку, а й завдають по українським позиціям саморобними боєприпасами. Виявляти дрони бійцям доводиться за рахунок власного слуху та зору, а знешкоджувати  переважно особистою вогнепальною зброєю (оскільки засобів РЕБ на перекриття всієї лінії фронту не вистачає). Ці проблеми частково могли б вирішити оснащені сучасними РЛС та недорогими боєприпасами ЗСУ-23-4М-А від «Арсеналу».

3СУ-23-4М-А
Інформація про модернізацію ДП «Завод «Арсенал» 3СУ-23-4М-А «Шилка» на виставці «Зброя та Безпека-2019»

Нагадаємо, ДП «Завод «Арсенал», після початку бойових дій на Донбасі (з 2015 року), почав розробляти варіанти модернізації ЗСУ-24-4 «Шилка». Згодом, було представлено три можливі версії оновлення.

Версія 3СУ-23-4М-А1 (яка власне й пройшла визначальні випробування) була вперше презентована на виставці «Зброя та Безпека-2017». Модернізація передбачає оснащення установки новою багатофункціональною радіолокаційною станцією з цифровою антенною решіткою (ЦАР) «Рокач-АС» та заміну аналогової обчислювальної системи на сучасну цифрову. Також «Шилку» обладнали навігаційною системою, системою забезпечення та блоком цифро-аналогових перетворювачів.

3СУ-23-4М-А
Багатофункціональна РЛС з цифровою антенною решіткою «Рокач-АС» та оптико-локаційна система 3СУ-23-4М-А на виставці «Зброя та Безпека-2018» / Фото: «Національний Промисловий Портал»

Другий варіант модернізації — 3СУ-23-4М-А2, додатково отримає оптико-локаційну систему, яка має телевізійний і телевізійний канали, а також лазерний далекомір. Вона призначена для виявлення, автоматичного супроводу, видачі координат і параметрів цілей в цифрової обчислювальної системи в автоматичному чи напівавтоматичному режимах.

3СУ-23-4М-А
Модернізована по третьому варіанту 3СУ-23-4М-А «Шилка» на Міжнародній виставці «Зброя та Безпека-2018»

Нарешті третій варіант — 3СУ-23-4М-А3 має додатково отримати ракетний канал й модернізований блок з чотирма зенітними керованими ракетами ближнього радіуса дії. Також передбачена заміна окремих вузлів й блоків, та заміна газотурбінного агрегату на більш економічний варіант.

defence-ua.com

Поделиться:
Загрузка...