Меркель запросила Путіна на саміт глав ЄС

100
Меркель запросила Путіна на саміт глав ЄС. Вона виступила за прямі контакти Євросоюзу з Росією та її президентом. Мовляв, це потрібно для того, аби покращити відносини — і не треба тут самообманюватись, що це вади перекладу. Деякі європейські політики навіть підтримали цю ініціативу, але низка інших – рішуче виступили проти.
➡️ Хто виступає за саміт з Путіним:
▪️Франція
Макрон підтримав ініціативу Меркель. Сказав, що Франція вже 2 роки підтримує ідею зустрічі лідерів Євросоюзу і Росії. У Парижі сподіваються на амбітний діалог.
▪️Австрія
Канцлер Себастіан Курц теж підтримує німецько-французьку пропозицію. Політик наголосив, що навіть радий відновленню діалогу з Росією.
➡️ Хто проти:
Найбільше розлютились представники країн Балтії і Польща. Вови давно дотримуються суворої позиції щодо російської військової агресії в Україні та зловмисних дій російських агентів у Європі. Крім того, за інформацією ЗМІ, ідея можливого саміту Путіна з керівниками ЄС вразила багатьох дипломатів і посадовців. Вони назвали її непродуманою і невчасною.
▪️ Естонія
Прем’єрка Кая Каллас виступила проти ідеї саміту ЄС з Путіним. Політикиня наголосила, що Москва – загроза. Також Каллас нагадала, що «результат не був позитивним», коли головний дипломат ЄС Боррель відвідував Росію у лютому.
▪️ Литва
Президент Гітанас Науседа переконаний, що запрошення Путіна на саміт з ЄС стане поганим сигналом для держав Східного партнерства, куди входить і Україна. Він порівняв діалог з РФ із тим, наче ЄС намагається «переконати ведмедя не сунутися до меду».
▪️ Латвія
Прем’єр-міністр Кріш’яніс Каріньш наголосив, що діалог Євросоюзу з Росією на рівні лідерів можливий тільки після вирішення проблем Криму і Донбасу.
▪️ Польща
Прем’єр-міністр Матеуш Моравецкій впевнений, що новий діалог на високому рівні між ЄС і Росією можливий тоді, коли Москва зупинить агресивну політику щодо своїх сусідів.
▪️ Нідерланди
Прем’єр Марк Рютте заявив, що у такому заході участі брати не буде. «Я не буду брати участь у зустрічі з Путіним як член Європейської ради»,– сказав чиновник.
➡ Як реагувала Україна:
Кулеба заявив, що ідея проведення саміту між ЄС та Росією є небезпечним відхиленням від санкцій.
Я вважаю, це дуже слабка реакція. Спеціальну заяву з цього приводу повинен зробити президент Зеленський, але він поки мовчить — нібито, це його не обходить. Хоча саме він є відповідальним за зовнішню політику.
Окрім цього, згадане питання необхідно терміново підняти на найвищому рівні безпосередньо з Макроном і Меркель.
➡ Проте, мені здається, що такі наміри керівників Франції та Німеччини повністю вписуються у плани Володимирсанича — адже саме ВІН першим наполягав на ПРЯМОМУ діалозі з Путіним. Не можуть же фрау Ангела та мсье Еммануель бути більш проукраїнськими, аніж сам Зеленський.
Вікна Овертона. Їх візуалізація у виконанні зеленої влади виглядає саме так.
Поделиться:
Загрузка...