«Мальчік, тєбя здєсь нє стояло…» Зеленский вылетает в США прямо сейчас

50
Встреча президента Украины Владимира Зеленского с президентом США Джозефом Байденом перенесена на 1 сентября по просьбе американской стороны в связи с истечением срока ультиматума движения «Талибан» в Афганистане об эвакуации иностранцев из аэропорта Кабула

Об этом заявил пресс-секретарь президента Сергей Никифоров.

«Перенос встречи Зеленского и Байдена с 31 августа на 1 сентября Офисом президента подтверждается. Это связано с просьбой США. 31 августа истекает ультиматум «Талибана» — или срок эвакуации иностранных граждан из аэропорта Кабула – именно то время, которое дал «Талибан». И американская сторона попросила перенести наш визит на один день в связи с этим – и весь этот день посвятить этой важной для американской стороны теме», — рассказал Никифоров.

Он добавил, что «украинская сторона с абсолютным пониманием относится к просьбе американской стороны».

«Мы наших партнеров поддерживаем. Мы пониманием, что вопросы безопасности всегда на первом месте. Поэтому мы согласием ответили на просьбу США о переносе на один день», — сказал пресс-секретарь президента.

По словам Никифорова, программа визита Зеленского в США также полностью поменялась.

«Относительно других встреч Зеленского в США — некоторые произойдут по времени ранее изначально запланированных, другие – позже. Программа полностью поменялась, но это не значит, что что-то оттуда выпало», — сказал он.

«Президент Зеленский вылетает в США прямо сейчас. Два дня по прилету он проведет в Вашингтоне и после в Калифорнии», — подытожил Никифоров.

P.S.

«Мальчік, тєбя здєсь нє стояло…» — Десь так майже пів століття тому мене послала дородна тьотя Соня в Одесі, коли я маленьким підійшов із затиснутими в кулачок копійками до неї зі спини, не помітивши чималої черги за морозивом. Я тоді дійсно був маленьким хлопчиком, але все одно було якось образливо. Навіть не через те, що треба було ще трохи постояти, а через це незрозуміле для мене, але з хихиканням черги явно принизливе «тєбя здєсь нє стояло». Ну, ви зрозуміли, до чого я це тут зараз згадав… Декому також пояснили, що його тут не стояло.
.
Третє (а не друге, як пишуть наші журнашлюшки, прагнучи догодити Бубочці) перенесення дати зустрічі в Білому Домі: спершу цілком прийнятний час у кінці липня, потім 30 серпня, далі 31-ше, а тепер 1 вересня. І жодних гарантій. Наші підлизувачі кинулися розповідати, що тут нічого принизливого, он же й прем’єра Ізраїлю… Ні, недорогенькі. На жаль, жодних аналогій. Ситуація в Афганістані несе загрози не лише для Вашинґтона, але й для Єрусалима. Завжди, коли десь у котлі міжісламських протиріч починаються криваві події, ракети й бомби чомусь рвуться в Ізраїлі. А в Центральній Азії зараз дуже гаряче. І з ізраїльтянами в США триває рівний діалог як щодо безпеки, так і стосовно двосторонніх контактів. Там узгоджували й разом зійшлись на змінах графіку. А нашого поставили на витяжку й просто ігнорують. Це, як у нас із записом до важливого чиновника. Дату можуть переносити без попередження й повідомлення, а ти сам перевіряй, вираховуй та міняй щодня плани.
.
Мені шкода, що поводяться саме так. До Зеленського я нічого окрім огиди не відчуваю. Але ставлення до нього і його кліки автоматично переноситься на всю країну. Втрата суб’єктності — воно дуже болісне.
І ще одне. Прочитав повідомлення з посиланням на заступника голови Опи (голова Опи — як дивно й неприродньо це звучить…) Машковця про напрацювання трьох документів, які мають підписати в Білому Домі. І з цього зразу роздули гоноровий пук: то не буде пустопорожній візит, де Байден погодиться прийняти та 20 хвилин потерпіти присутність якогось МЗЧ, там документи підписувати будуть!
.
Щоб ви зрозуміли: станом на вчора ці документи ще не були узгоджені, а тим більше парафовані. При візитах на найвищому рівні всі протокольні заходи проводять щонайменше за місяць до… А тут щось находу пробують підкласти. І мені знову шкода, бо Машковець — чоловік не дурний. Якщо документи опрацьовували під його контролем, то вони можуть дійсно бути корисними для України. Хоча… Так непрофесійно ідею з ними міг вкинути хтось із пропагандистської групи, щоб продемонструвати «наповнення», тоді там може виявитися й цілковита вода. Але сам процес викликає лише сум і гіркоту…
Тарас Чорновіл
29.08.2021
Українська правда
Зустріч президента Володимира Зеленського та президента США Джо Байдена перенесли на 1 вересня.
За попереднім планом, зустріч президентів мала відбутись 31 серпня. Тоді як 1 вересня у Зеленського у США були заплановані інші події.
Джерело в Офісі президента України підтвердило «Українській правді» цю інформацію:
«Ми прекрасно усвідомлюємо, що 31 серпня – день, коли спливає ультиматум «Талібану», це був узагалі найгірший день у році, можливо, для зустрічі двох президентів, через причини, які від нас не залежать»
19.08.2021
Українська правда
«Події в Афганістані не змінили плану підготовки візиту президента України Володимира Зеленського до США, однак у зв’язку з розширенням програми візиту його зустріч з президентом Джо Байденом відбудеться 31, а не 30 серпня.
Станом на зараз у нас немає жодних індикаторів того, що події в Афганістані якимось чином негативно впливають на підготовку та здійснення візиту президента України до США» — про це на брифінгу заявив глава МЗС Дмитро Кулеба
Клоуни. Просто клоуни
Поделиться:
Загрузка...