Лондон-Брюссель: Байден консолідує Вільний світ

131

Половина європейського турне президента Байдена вже належить історії.

Офіційні заключні документи саміту Сімки та брюссельського саміту НАТО опубліковано, а відтак у аналітиків є можливість зрозуміти орієнтовну узагальнену консолідовану позицію Заходу із багатьох стратегічних геополітичних питань, в тому числі і питанні України.

Для нас погляд на положення документів щодо нашої держави є також важливим і у контексті триваючої підготовки президента США до женевського саміту з Путіним 16 червня, адже цілком зрозуміло, що очільник Білого дому на цих переговорах буде представляти увесь колективний Захід.

Перше — Захід залишає двері НАТО відкритими для України і підтверджує попередні рішення Бухарестського саміту 2008 року про те, що такий процес приєднання буде йти саме через інструмент Плану дій щодо членства (якими б іншими шляхами не хотіла нас вести команда Зеленського, а відповідь та єдино вірний шлях є незмінним). Така собі оригінальна відповідь Вашингтону на «наполегливі домагання Зеленського» щодо конкретних дат отримання Україною ПДЧ. Це також важливий сигнал саміту і власне чітка відповідь Путіну, що «червоні лінії» Кремля у питанні членства Украіни в НАТО на Заході не сприймаються. Добра новина, а особливо у контексті можливих спекуляцій та додумувань після «прес-релізного сумбуру» за підсумками телефонної розмови Зеленського-Байдена.

Друге, підтверджено чітку позицію Заходу на захист територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах, включаючи і Донбас, і Крим, і Чорне-Азовське моря, і Керченську протоку. Жорсткий сигнал Кремлю виконати Мінські домовленості, забрати свої війська з суверенної територіі України та від її кордонів, а також деокупувати Крим. Певним важливим гвіздком у програшну позицію Кремля є чітка фіксація розуміння Заходом, що Росія є стороною конфлікту, а не посередником. Позиція, яка пішла «на ура» за ініціативи Президента Європейської Ради Шарля Мішеля, і тепер відображена і в декларації лідерів Сімки — потужний нейтралізатор наративу Кремля про потребу прямого діалогу між Києвом та Донецьком/Луганськом та добрими посередницькими послугами Москви.

Третє, і Сімка, і НАТО відзначають чітку обумовленість подальшого інтеграційного поступку України до західних структур успішністю у реалізації внутрішніх суспільно-політичних та соціально-економічних реформ, в тому числі антикорупційної політики, децентралізації, реформи судової та безпекової сфери. При цьому реформування країни має здійснюватись у руслі міжнародних зобов’язань України. Зрозуміло, що порядок денний реформ — невід’ємна частина інтеграційного процесу та значна частина відповіді Заходу на питання Зеленського «Чому ми досі не в НАТО?».

До однозначних недоліків самітів поки можна зарахувати пом’якшення мови самітів у питанні санкцій проти РФ. Можливо трансатлантичний світ спеціально залишає «двері відчиненими» і для Росії, якщо там захочуть змінити свою політику. Для України ж це є сигналом із знаком мінус, адже за такими заграваннями з Москвою може забутися «формула Ісе-Шимі»: зміцнення санкцій проти РФ у разі потреби. Цей елемент від 2019 року поступово зникав, аби бути забутим цього року. А даремно. В Кремлі розуміють лише силу.

Важливо звернути увагу на Банковій, що лідери НАТО вирішили провести наступні саміти Альянсу у 2022 році в Іспанії, а далі — у Литві. А це означає, що вже можна починати працювати над запрошеннями для України взяти участь у цих заходах, аби потім не розводити сумно руками.

Продовжуємо уважно стежити за розвитком подій.

 Костянтин Єлісєєв

О чемпионате мудаков

Жена- мужу:

– Ты – говорит – такой мудак, что если бы был конкурс мудаков, ты занял бы второе место.
– А почему второе?
– Потому, что ты- мудак.

Старый анекдот.

Последние новости из истории о предстоящем вступлении Украины в НАТО чем-то напомнили кадры из кинофильма “Тупой, самый тупой и еще тупее”. Чем? 

Оказалось, что за пару часов до пресс-конференции Байдена по итога сессии Совета НАТО, Зеленский (или кто там за него твиттит) поместил сообщение следующего содержания:

Володимир Зеленський

@ZelenskyyUa

Commend @NATO partners’ understanding of all the risks and challenges we face. NATO leaders confirmed that  (флаг Украины) will become a member of the Alliance & the #MAP is an integral part of the membership process.  (флаг Украины) deserves due appreciation of its role in ensuring Euro-Atlantic security.

Что в переводе на “язык межнационильного общения” означает, что-то вроде:

“Хвала партнерам по НАТО, которые понимают все риски и вызовы стоящие перед нами. Лидеры НАТО подтвердили что (Украина) станет членом НАТО и что ПДЧ является интегральной частью процесса приема (в члены НАТО). (Украина) заслуживает в благодарность за ее роль в обеспечении Евроатлантической безопасности.”

Читается почти как сообщение о том, что Украину приняли в НАТО. Именно так и комментировали это сообщение в СМИ. Прямо накануне встречи Байдена с Путиным. От которой последний мог под этим предлогом отказаться.

Итог, пресс-конференцию Байдена отложили на два часа. В ее ходе Байдену пришлось повторять то, что и было известно ранее в отношении членства Украины в НАТО, а именно что никакого решения принято не было.

А ведь вроде бы во время визита Блинкена специально и долго объясняли идиотам, что и почем в этом мире и что Германия и Франция против и их еще долго придется убалтывать.

Назойливость к числу положительтных черт характера не относится. Как бы потом не получилось по пословице “Его в дверь гонишь, а он в окно лезет”. 

Остается думать, что это было. Может это была вариация на тему “я еще не дипломат, я только учусь”. Но больше похоже на примитивную провокацию такую же, как и с законом о языке. Не исключено, что целью было подорвать доверие с партнерами по НАТО и далее валить на них, что не принимают. Ну, а если не принимают, то может быть и не надо? Обойдемся своими силами или положимся на протекцию Большого Брата.  

Не знаю как там это “зебило” охраняют и насколько безопаснее оно себя чувствует отпостившись, но на это как-то параллельно.… 

И все же хотелось бы выяснить, где был продуман этот блестящий, не, не дипломатический, а диплодоковый ход слона в посудной лавке и кому от этого выгода? В бывшем здании ЦК ЛКСМУ, на Банковой, или (бери выше) на Смоленской набережной. Вариантов много….

UKARMELUK

Поделиться:
Загрузка...