La Razón: «Зеленський перетворюється на диктатора»

123
Мрії Зеленського збуваються? Він нарешті став всесвітньовідомим, його персоні присвячені статті в ЗМІ найрізноманітніших держав. Йому справді вдалося майже неймовірне — зайняти іміджеву нішу найодіознішої особи світу, потіснивши звідти навіть гидотного бандита Пуйла.
Тут стаття «Зеленський перетворюється на диктатора» з іспанського видання «La Razón». Критика там просто розгромна. Та й поінформоованість журналістів також стала неприємною несподіванкою для Пісяніста. Далі добавлю текст із аналізом статті з ТК Павла Нуса:
.
«Зеленський перетворюється на диктатора». Це не я так сказав, хоча так і думаю. Це пише Іспанське видання «La Razón».
Нищівна критика Зеленського з боку країн ЄС має викликати занепокоєння не лише у ЄС, а в першу чергу у українців.
Там говориться й про те, про що ми пишемо та говоримо кожен день, а саме про те, що Зеленський ненавидить Порошенка на особистому рівні із-за комплексів неповноцінності.
«Занепокоєння з приводу все більш жорсткого контролю українського лідера, який за одну ніч перетворився на свого роду диктатора, зростає». Про це йдеться у статті іспанського видання «La Razón».
.
«Останні кілька тижнів були дуже драматичними в Україні , де президент Володимир Зеленський за одну ніч став чимось на зразок диктатора . Спочатку прийшла суперечлива новина про замах на Сергія Шефіра, головного помічника президента України (про якого також згадують в розслідуванні pandora Papers)», — пише видання.
.
Згодом Зеленський наказав усунути з посади Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, негайно замінивши його заступником Русланом Стефанчуком.
Видання також згадує про смерть народного депутата Антона Полякова, який «несподівано помер від передозування наркотиками» — колишнього члена президентської фракції, якого виключили за критику Зеленського.
Багато експертів вже продемонстрували свою стурбованість дедалі жорсткішим контролем Зеленського процесів в Україні.
.
За словами одного з найбільш відвертих олігархів України, Ігоря Коломойського, колишній актор, комедійне телешоу якого тривало кілька років, а тепер президент Зеленський обіцяв залишитися на посаді лише один термін. Але зараз, схоже, він явно змінює правила гри.
Він уже обійшов деяких своїх політичних суперників, ввівши «санкції» проти кількох із них та проти деяких засобів масової інформації. Він також просунув у парламенті суперечливий «антиолігархічний» законопроект, спрямований проти його попередника, колишнього президента Петра Порошенка, якого Зеленський ненавидить на особистому рівні.
І тепер, звільнивши голову Верховної Ради, він намагається перетворити Україну з парламентсько-президентської республіки на президентську.
.
Видання також нагадує, що Зеленського нещодавно звинуватили у причетності до переказів у розмірі 40 мільйонів доларів, зроблених у 2012 році, зі структур, пов’язаних з Коломойським.
Зеленський залучає у свою команду дедалі більше людей, які раніше працювали на Віктора Януковича , корумпованого колишнього президента України, який був повалений Революцією гідності.
.
Більшість із цих людей на той час працювали в Службі безпеки та МЗС і мають тісні зв’язки з Кремлем, тому видається, що для забезпечення власних повноважень Зеленський відійде від Європи і встановить неформальні зв’язки з Москвою.
.
Останні голосування в українському парламенті підтвердили, що фракція «Слуга народу» розкололася. Їм потрібні голоси інших фракцій, незважаючи на те, що президентська партія має монобільшість Тому Зеленський прискорює створення власної «вертикалі влади», яка може стати сильнішою, ніж у будь-якого з колишніх українських президентів. Якщо це станеться, крах демократичного експерименту може стати серйозним і болючим ударом по Заходу, який розглядає Україну як «історію успіху» на пострадянському просторі, де ліберальні інститути ще можуть прижитися.
.
Як відомо, раніше у провідних світових виданнях — німецькій газеті Süddeutsche Zeitung, британській The Guardian, американській The Washington Post, японській Japan Today – вийшли публікації про офшорний скандал Володимира Зеленського та його оточення. Також з’явилася публікація про президента на сайті Центру дослідження корупції та організованої злочинності (Organized Crime and Corruption Reporting Project). За даними журналістів-розслідувачів глобального проекту Pandora Papers, через офшори Зеленського олігарх Коломойський міг відмивати гроші, вкрадені у вкладників ПриватБанку. Зокрема, йдеться про 40 мільйонів доларів.
.
Впливове американське видання Politico оприлюднила статтю про те, що офшори Pandora Papers, де фігурує Зеленський, були лише частиною схеми Коломойського. Компанії з орбіти олігарха Коломойського скупили виробничі потужності у різних штатах США, відмиваючи гроші вкладників ПриватБанку. Але врешті решт підприємства, де обіцяли створити робочі місця та забезпечити податки місцевим громадам, перетворились на руїни.
Поделиться:
Загрузка...