Кулеба: «Не розуміємо, як можна не запросити Україну на саміт НАТО»

87

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розчарований тим, що НАТО не знайшло формат участі України в саміті Альянсу 14 червня.

Про це він заявив на спільній пресконференції з генеральним секретарем ОБСЄ Хельгой Шмід, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми розуміємо бажання союзників провести закритий саміт, щоб обговорити трансатлантичну єдність. Приклади таких самітів були, зокрема, в 2017 році в Брюсселі. Але, якщо чесно, ми абсолютно не розуміємо, як можна проводити закритий саміт НАТО на тлі агресивних дій РФ проти Україна в Чорноморському регіоні і проти членів Альянсу, я маю на увазі останні результати розслідування в Чеській Республіці. Цього ми зрозуміти не можемо, як можна не знайти формат участі України в саміті цього року», — сказав Кулеба.

Міністр зазначив, що для України дуже важливо, щоб політика відкритих дверей НАТО не перетворилася на політику «годування обіцянками».

«Безумовно, ми вдячні нашим партнерам з НАТО за постійне підтвердження політики відкритих дверей на основі рішення Бухарестського саміту 2008 року, але з тих пір пройшло вже 13 років, і жодного кроку до виконання цього рішення не було зроблено. І коли нам в Україні іноді дорікають, що у нас занадто повільні деякі реформи, то що тоді вже говорити про прийняття та реалізацію рішень Альянсу, які 13 років припадають пилом», — сказав Кулеба.

«Якщо в 2008 році було дано обіцянку, що Україна і Грузія, зрештою стануть членами НАТО, та наступним кроком на цьому шляху має бути надання ПДЧ», — додав голова МЗС.

Нагадаємо, черговий саміт лідерів країн альянсу відбудеться 14 червня в Брюселі.

P.S.

Україну не запросили на саміт НАТО в червні. У МЗС «обурені». У Зеленського мовчать.
Проте, все значно зрозуміліше.
.
Два роки президент країни ігнорував саміти НАТО. (Вперше з 2014 року).
Два роки президент намагався заглянути в очі Путіну.
Два роки ганьби на міжнародній арені, коли зашквари та скандали захлинули Україну.
Більше того, два роки влада Зеленського ламала інституції, узурповувала контроль над всім, знищувала незалежність правоохоронних органів, переслідувала опозицію. А тепер ми питаємо, чому Україну не запросили на саміт НАТО.
Та тому що нас не поважають, над владою кварталу сміються, а вчинки «слуг народу» зневажають. Маємо результат.
«Глава МИД Дмитрий Кулеба заявил, что Украина не может понять, как можно не найти формат участия украинской стороны в июньском саммите лидеров стран Альянса на фоне российской агрессии в регионе».
С уважением к Вам, Dmytro Kuleba, объясняю. Когда президент интересуется у президента США Байдена почему мы ещё не в НАТО, а сам не реализует все реформы и прописанный ранее план действий, то ждать можно долго, но не дождаться. А если при этом учесть, что два года у нас не было своего посла в НАТО, то глупо ждать, что без лоббирования и отставание своей позиции в Альянсе, нас будут приглашать. Не будут. И сейчас, назначая послом при НАТО хотя бы ту же Наталью Галибаренко, которая, мягко говоря, не в курсе и не в теме проблематики и не назначая тех, кто компетентен в вопросах Альянса, мы не получим быстрых и качественных улучшений взаимоотношений с НАТО. Ведь новому послу понадобится немало времени, чтоб войти в курс дел и заручиться поддержкой. И учитывая все это нас и не пригласили. Я предупреждал власть об этом ещё месяц назад. И меня не радует, что мой прогноз, как и остальные, сбылся.
Поделиться:
Загрузка...