Адміністрація новообраного президента США Дональда Трампа зосередиться на досягненні миру в Україні, а не на тому, щоб дозволити країні відвоювати окуповані Росією території.
Про це заявив старший радник Трампа Брайан Ланза, передає BBC.
Ланза, який є стратегом Республіканської партії, зазначив, що адміністрація Трампа попросить президента України Володимира Зеленського викласти його версію «реалістичного бачення миру».
«І якщо президент Зеленський сідає за стіл і каже: ну, ми можемо мати мир, лише якщо у нас буде Крим, він показує нам, що він несерйозний», — сказав він.
Ланза у своїй заяві взагалі не згадав про інші окуповані українські території на сході України, але повернення Криму назвав «нереалістичним», що «не є метою Сполучених Штатів».
Коли Зеленський каже, що ми тільки припинимо цю боротьбу, мир буде лише після повернення Криму, у нас є новина для президента Зеленського: Криму більше немає. І якщо це ваш пріоритет — повернути Крим і змусити американських солдатів воювати, щоб повернути Крим, то ви самі у цьому», — заявив радник Трампа.
Водночас Ланза наголосив, що він з великою повагою ставиться до українського народу, назвавши його «серцем лева»
Але, за його словами, пріоритетом США є «мир і припинення вбивств».
«Те, що ми збираємося сказати Україні, ви знаєте: що ви бачите? Що ви бачите як реалістичне бачення миру. Це не бачення перемоги, але це бачення миру. І почнімо чесну розмову», — додав він.
Старший радник Трампа також розкритикував підтримку, яку адміністрація Байдена та європейські країни надають Україні після повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року.
«Реальність така, що європейські національні держави та президент Байден не дали Україні спроможності та зброї, щоб виграти цю війну на самому початку, і вони не змогли зняти обмеження для перемоги України», — резюмував Ланза.
Поточна лінія фронту буде заморожена, Україна має погодитися на 20 років відмовитися від вступу в НАТО. В обмін на це США наповнять Україну зброєю, щоб утримати Росію від відновлення війни. *За яку Україна повинна бути заплатити*.
США не будуть ані розміщувати свої війська для патрулювання та охорони буферної зони, ані фінансувати цю місію.
«Ми можемо провести навчання та надати іншу підтримку, але ствол гармати буде європейським», — сказав член команди Трампа. — «Ми не відправляємо американських чоловіків і жінок підтримувати мир в Україні. І ми не будемо за це платити. Нехай це роблять поляки, німці, британці та французи», — додав він.
The Telegraph
——————
Перш ніж аналізувати кожний пункт цієї беліберди окремо, одразу можна сказати, що це відмова США від власного лідерства. Ні за що не платять, нічого не роблять, все мають зробити поляки, німці, британці, французи і українці, але керувати хотють члени команди Трампа.
І чому тоді хтось у Європі чи Україні, а далі у всьому світі, має ще колись слухати США?
Приїзжає поліцейський на місце злочину. І з першої фрази:
— Значить так! Свої обов’язки я виконувати не збираюсь. Злочинця затримуйте самі. Жертва має йому щось віддати. Я приїхав керувати процесом.
Бачте, і в США є трускавецька школа дипломатії.)
Це не план. Це привід заявити: ах, ну раз вам не підходить, то єпіться самі.
І поїхати.
Цей план насправді загрожує США, їх глобальному лідерству і провокує Китай напасти на Тайвань, раз американець в світі тепер це фуфел. Думаю, дуже швидко в самих США ця ідея почне викликати внутрішні конфлікти. Якщо не дати Трампу, Венсу і Маску досягти результату швидко, вони ще самі між собою поб’ються.
Короче, ми і європейці маєм до цієї беліберди висувати побільше питань, уточнень, прохань пояснити ось тут і ось тут і тягнути час. А тим часом кричати, що сучка путін наступає, ваші плани не слухає, давайте зброю.
Наступні 6 міс будуть складними.
Переговори про Україну без України починаються.
Поки у вигляді натяків для західних медіа неназваних «джерел у оточенні Трампа».
Про «заморозку» «800 миль» лінії розділення, яку мають забезпечувати якісь «європейські сили», паузу в прийнятті України до НАТО, натомість постачання нам засобів захисту.
Поряд із тим робляться коментарі щодо перерозподілу участі на ринку озброєнь, потреби більшого залучення європейських країн до підтримки безпеки на континенті — і того, що Україна має націлитись «на мир, а не відновлення територій».
Поки путін відповідає на ці вкиди у стилі радянського прапорщіка — «Нам нужен мір. Желатєльно, вєсь».
Чим швидше коса в руках нинішнього оточення Трампа, яка шукає можливостей «сойтісь посрєдінє», найде на камінь рашистської впертості і нерозуміння реалій — тим швидше Трамп і оточення шукатимуть «план Б».
І він у України — всієї України, а не «менеджерів Зеленського» — має бути готовий.