Краматорський завод вже півтора року серійно поставляє нові гармати

238

Тайські БМ «Оплот» та оновлені танки Збройних сил України останні півтора року оснащувалися новими 125-мм танковими гарматами виробництва ПАТ «Старокраматорський машинобудівний завод».

Про це розповіли представники вітчизняного підприємства СКМЗ.

«Розробник цієї гармати, що стоїть на українських танках (калібру 125 мм), це КБ імені Морозова (ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O.O. Морозова»/ХКБМ, що входить до складу ДК «Укроборонпром»). Тому ми, по документації КБ, яка нам була надана, виготовили гармату. Вона пройшла кваліфікаційні випробування — відстріляла 700 пострілів БПС (бронебійні підкаліберні снаряди калібру 125 мм)», — повідомив заступник технічного директора підприємства Сергій Одаренко.

191008 SKMZ 1

Представник СКМЗ додав, що нові танкові гармати виробляються на донбаському підприємстві серійно (хоч і невеликими партіями).

За його словами, виробник (СКМЗ) надає гарантію на 1200 пострілів з гармати (згідно з документацією, сучасний аналог розрахований на 1 тис. пострілів).

Варто додати, що ці гармати постачаються на вітчизняні державні підприємства вже близько півтора року.

191008 SKMZ 3

«Вже півтора року ми поставляємо. На ремонтні заводи — ремонтний завод Харківський забирає їх (ХБТЗ – ремонтує та модернізує танки Т-80 та Т-64, у тому числі й робить модернізовані Т-64 зразка 2017 року), і Малишева забирав (Завод ім. Малишева). Брав на тайський контракт», — відзначив Сергій Одаренко.

«Це прогресивна гармата — нова. Старі гармати не мають ось цієї різьби. Такій ствол можуть замінити в польових умовах за 2 години. А там (в старих варіантах) треба танкову башту знімати (на заводі)», — додав він.

191008 SKMZ 2

Нагадаємо, вперше цей виріб було представлено 16 травня ц.р. у місті Бровари, Київської області, де громадська спілка «Ліга оборонних підприємств України» презентувала свою діяльність Київській асоціації військових аташе.

defence-ua.com

Поделиться:
Загрузка...