Ковід в Україні: на жаль, все пішло за іншим сценарієм

165
Сегодня МОЗ сообщил про новый максимум летальных случаев — 362.
Наибольшее кол-во зафиксировано :
— Днепропетровская обл — 37
— Киев — 35
— И-Франковская обл — 26
— Одесская обл — 25
Так-же сегодня новый максимум новых случаев — 16669. Осенью был максимум — 16294
Я понимаю что карантин по всей стране вводить Степанов не собирается. Третий день подряд обновляются максимумы летальных случаев, но для него это не повод. Очень интересно, какой уровень озабоченности сегодня выскажет наш президент и премьер. Думаю сейчас будет созвана экстренная нарада, с привлечением РНБО, ученых, математиков, эпидемиологов, и срочно будет введено карантин по всей стране. А стоп, я забыл, мы же в Украине. Здесь никто, никуда не спешит. Рост смертей президента, премьера вообще не волнуют. Это не их уровень ответственности.
Вчера прочитал интервью с Ганной Геращенко из Института молекулярной биологии и генетики, который проводит секвенирование вируса. Некоторые цитаты можно в граните высекать.
—-
«Тобто до цих пір український уряд не усвідомив загрози від стрімкого поширення мутованого вірусу?
Очевидно, що уряд очікував, що люди перехворіють, вірус адаптується до людей і стане незагрозливим. За даними з відкритих баз даних, які є щодо зразків, які Центр громадського здоров’я та Інститут епідеміології надавали за кордон за останній рік, видно, що в Україні ходили 6-7 європейських штамів, які не мали цих загрозливих мутацій. Тому наша влада розслабилася, бо на ті штами, які вже ходили у нас, частина людей вже перехворіла, і вірус не міг так швидко розмножуватись, бо частина людей набула імунітет.
Але, на жаль, все пішло за іншим сценарієм. Почали з’являтися дуже небезпечні форми коронавірусу, які мають більшу заразність, швидкість розповсюдження, більш важкі клінічні прояви. Ми вирішили, що нам необхідно це досліджувати. Нашим завданням було зрозуміти, що саме відбувається на Прикарпатті, адже там, згідно з даними клініцистів, у хворих був важкий перебіг хвороби, якого раніше вони не спостерігали. Провівши секвенування 17 зразків, відібраних у хворих з Івано-Франківська, та двох — з Києва (для контролю), ми виявили у всіх зразках новий для України «британський» штам коронавірусу, який на додаток має нові мутації. Цей штам має мутацію в білку S-501, яка відповідає за те, що вірус дуже швидко проникає у клітини людини та дуже швидко провокує розвиток хвороби. Окрім цього, є певні зміни, які дозволяють вірусу швидше розмножуватися, ніж попередні штами, які ходили в Україні. Ми не знаємо, як цей штам потрапив в Україну. Можливо, його завезли заробітчани, а може, іноземці, які приїжджали на лижі в Буковель.
Поки до нас зайшов «британець», це не так страшно, адже вакцини, які зараз застосовуються, працюють проти цього штаму. А от проти «бразильського», «південноафриканського» чи проти нового «європейського мутованого» з мутацією у 384 положенні S-білку — проти цих штамів вакцини будуть вже малоефективні. Потрібно все це моніторити і розуміти, що відбувається в Україні, яка і де хвиля почалася, і щоб була можливість локалізувати, аби вона не пішла по всій країні, як це відбувається зараз вже вкотре.
Тут є важливими швидкість досліджень і оперативна реакція?
Так, аби прогнозувати нові хвилі, щоб не хапатися за голову, коли вже горить. На основі даних таких досліджень можна оцінювати властивості вірусів, а відтак вибудовувати ефективні стратегії лікування, розуміти, чому діють або не діють ті чи інші ліки. Адже кордони у нас ніхто не закрив, люди пересуваються, і нові «мутанти» у нас вже на порозі. І це питання часу, коли вони у нас з’являться. Ми просто можемо знову не встигнути зреагувати.»
————
И последняя цитата, которая просто взрывает мозги !!!!!
«Зараз нарешті уряд почув Вас і виділив фінансування?
Ні, ми самі зібрали кошти, приблизно мільйон гривень, на закупівлю необхідних реактивів для проведення досліджень, коли почався спалах хвороби в Івано-Франківську. Хоч було дуже важко, але директору нашого інституту вдалося акумулювати цю суму та закупити реагенти та матеріали.»
————————-
Наши «лидеры», увы» не могут прозреть будущее аж на месяц вперед. Не их масштаб. Уровень планирования — на сейчас.
Все страны занимаются прогнозированием вспышек эпидемии, у нас, даже денег не могут выделить на эти исследования. 1 млн грн у гос-ва не нашлось для института. Лучше заплатить клинике Шарите, ( сумму не знаю, но вряд-ли дешевле ) и ждать месяц-полтора. Зато потратить пару десятков миллионов на проведение каких-то форумов, написание каких-то стратегий, это пожалуйста. Но только не по отношению к Ковиду.
На 24 марта в Украине диагноз COVID-19 установили 16 669 украинцам. При этом госпитализировали 4 838 больных, умерли от осложнений 362 пациента, выздоровели 6 748 человек.
Понимаете, умерло более 350 человек за сутки от коронавируса! А вакцинация в Украине идёт со скрипом. С одной стороны она крайне медленно, с другой стороны в Украине вакцины нет для вакцинации всех желающих. И Pfizer, который обещали в Украине Степанов с Зеленским ещё 15 февраля отсутствует.
На фоне этой информации появляется сообщение, что в Грузию доставлена первая партия вакцины против коронавируса от компании Pfizer-BioNtech. 29 250 доз вакцины сегодня ночью на самолете привезли в Тбилисский аэропорт из США.
Жду теперь заявлений от наших правителей о том, что Грузия просто богаче Украины, что Грузия — это европейская страна, что в Грузии смогли просто провести переговоры лучше, что у грузинов сильное лобби. В общем, все то, что они обычно говорят в свое оправдание, когда хотят найти причину почему в каких-то странах вакцина Pfizer есть, а у нас нет. Возникает тогда вопрос, а может все дело в том, что у нас у руля страны рукож@пы? И это вопрос риторический, когда отвечать не надо. Ведь и так ответ понятен.
Поделиться:
Загрузка...