Конференція YES: Іноземці кажуть, що в Україні і мови немає про верховенство права

74
Вже другий день я уважно читаю текстові розшифровки з конференції YES та інтерв’ю учасників конференції, що відбулась у Києві на тому тижні. І те, що я бачу, жахає мене. Іноземці, дивлячись на беззаконня з боку Зеленського та РНБО в питанні запровадження санкцій вважають, що ми йдемо по шляху швидких рішень, які не тільки не вирішать наші проблеми, а навпаки поглиблюють їх.
.
Більше того, вони кажуть про те, що в нас не працюють інституції та суди, про те, що в Україні і мови немає про верховенство права. А головне, що вони порівнюють дії влади с тим беззаконням, що робили комуняки або нацисти. Це образливо для України, але це чесно. Ось, наприклад, що казали іноземці про так званий «закон про олігархів» та санкції РНБО, які вони вважають скоріше шоу та шляхом Путіна, ніж законопроектом та рішенням, що дійсно можуть вирішити проблему олігархії в Україні.
.
Стефан Фукс — бізнесмен, віцепрезидент «Havas Group»: — Такий закон у нас був би антиконституційним, тому що ухвалення закону про занесення особи до реєстру тому, що ви володієте змі, буде суперечити демократії і верховенству права, тому що ви спрямовуєте його проти конкретної категорії людей. Останній раз ми створювали такий реєстр у 1941році, коли ми у Франції співпрацювали з (були коллаборантами) нацистами. Ми заснували реєстр для євреїв. Тож, цей закон турбує, лякає, жахає нас. Він не вирішує реальних проблем — не посилює демократію і верховенство права в Україні, не запобігає корупції, але ділить людей за ознакою їх прив’язки або володіння змі. Це однозначно не сприятиме розумінню між Францією та Україною. Це попередження.
.
Старший науковий співробітник Інституту Гувера, Стенфордський університет, Ніл Ферґюсон: — Це небезпечний прецедент — намагатися створити виняткові закони для конкретних соціальних верств.Це вже мало погано історію і саме у цій частині світу. Я говорю про ті часи, коли різні класи використовували такі слова, як “кулаки”, до цих людей ставилися інакше — відповідно до закону, що діяв тоді. Тож я вважаю, що це погана ідея ставитися до людей по-різному відповідно до їхнього соціального чи майнового стану.
.
Стівен Сакур, ведучий програми HARDtalk на BBC World звертається до міністра юстиції Малюськи: — Ви ж, міністр юстиції, мені сказали, що є величезні проблеми з усіма інституціями. З тими ж судами. Воно не працює. Люди не довіряють. То, може, на це треба спрямувати увагу, а не на шоу – переслідування найбагатших?
.
Андерс Аслунд — економіст, старший науковий співробітник Atlantic Council:
— Потрібно говорити, що без правовладдя, без судової системи неможливо забезпечити нормальний ринок. Ви кажете, що олігарх має продати свої ЗМІ. А кому він буде їх продавати? Жоден іноземець не схоче купувати. Звичайно, росіянам не дозволять. Тобто, хто повинен купувати? Держава чи керівна партія? Путін на початку двотисячних забрав медіавладу в Березовського і передав не державі, а путінським олігархам. Я думаю, те, що ви пропонуєте — це путінський шлях.
.
Дарон Аджемоглу — професор Массачусетського технологічного інституту: — Проблема в тому, що існуючі закони не працюють. І проблеми, які тут визначили, вимагають дійсно якихось заходів. Але немає жодного вибачення за те, що існуючі інститути, антикорупційні заходи не працюють.
.
Всі ці люди є безперечними авторитетами у світі. Так, вони ніколи не грали у КВК та не знімались у шоу «Квартал-95» і для влади вони не авторитети, але досвід та знання кожного з них значно більший, ніж у всій фракції «Слуга народу» разом. І довіри до їх позиції більше. І владі не подобається те, про що кажуть закордонні експерти. А вони кажуть, що олігархами повинні займатися Антимонопольний комітет Україні та антикорупційні органи. Більше того, АМКУ керує Ольга Піщанська, людина не чужа Зеленькому. Чому не чужа? Бо зі ЗМІ давно відомо, що її сестра Світлана Піщанська управляє справами Зеленського, а точніше його віллою, в Італії. Тож вона ще одна «на 100% своя людина». А «слугами» олігархів у ВР та Кабміні повинні займатися НАЗК, НАБУ та САП. Але, щось я не бачив від них якихось досягнень у цьому напрямку. І так у всьому. Імітація та шоу замість вирішення проблем та проведення реформ.
.
Але це шлях, який віддаляє нас від цивілізованого світу і наближає до моделі путінської Росії, де немає верховенства права і чесних судів, але є Путін, який крутить законами, як хоче і не чіпає тих, хто порушує закони, але працює на нього самого. Щось таке будує Володимир Зеленський. Але він мабуть забув, що Україна не Росія, а наш шлях в іншу сторону — до ЕС.
Арахамія шкодує, що не можна шантажувати світ ядерною зброєю.
Арестовіч пропонує перейменувати країну на Русь-Україну
Данілов вважає правильним перейти на латиницю
Зеленський хоче провести в Карпатах зимову Олімпіаду
Стьоб розумних людей над цією клоунадою вже напружує.
Зрозумійте: вони не клоуни!!!
Клоуни не могли би домовитися із усіма олігархами і взяти під контроль основні засоби масової інформації, де взагалі немає жодних негативних фактів, які переповнюють наше життя.
Клоуни не могли би взяти під контроль усі силові органи, які прощають усе своїм аж до вбивства в ДТП або розкрадання в надзвичайних розмірах владною командою і нищать за безпідставними кримінальними провадженнями будь-кого, хто виступає проти нинішньої влади.
Це не клоуни. Це люди, які знайшли технологію.
Вони дуркують для вас, висуваючи абсолютно маразматичні ідеї, аби прикрити те, як вони крадуть і нищать державу.
Бла-бла. І всі стібуться над латинкою, а тема вагнергейта відійшла в позавчорашнє.
Бла-бла. І чергове дтп чергового пяного слуги народу забулося.
Бла-бла. І замість вияснення, де ділися субсидії на опалення всі говорять про Олімпіаду.
І ще важливо: клоуни — неосудні. В нашій традиції прощати все блаженним і міським дурникам.
Хоча голлівудські фільми правильно нас вчать, що найстрашніші персонажі ховаються саме за масками клоунів.
Поделиться:
Загрузка...