Категории: Мнение

Коли ми почнемо ламати всій російській армії хребет

Зараз обговорюють перші F-16, які під ялиночку можуть прибути, або й вже прибули, в Україну. Але ми не повинні мати завищені очікування, що Ф-16 змінять ситуацію на фронті тут і зараз.

Головне для нас в кінцевому рахунку не F-16, а засоби ураження. Літак це лише платформа, яка їх доставляє: як ствол гаубиці, який доставляє снаряд на башню орка.
Ключове тут система, всі елементи пазлу. І головний із цих елементів — авіабомби, крилаті керовані JDAM-ER.
До цього часу через відсутність можливості у наших літаків під час польоту до цілі змінювати координати цілі закладені у бомби на землі, наша авіація мала обмежену можливість — скидати їх лише по статичним, добре розвіданим цілям. Якщо орки десь вивантажились і швидко розсіялися, то вразити купу м’яса одним махом важко.
F-16 позбавлені цієї вади. Наявність в F-16 бортового комп’ютера зможе надати нашим військовим нові можливості, коли літак зможе чергувати в небі в очікуванні цілі, вийти в точку скидання за лічені хвилини, вести і корегувати бомбу до самого влучання. Це принципово розширює поле застосування всієї нашої авіації.
Орки весь час мавпують Захід і створили свій «аналог» УМПК. Вони зараз хизуються, як за декілька місяців викинули на наш плацдарм під Кринками сотні своїх «високоточних» бомб, і як їхні «воєнльоти» (уродський рускій неймінг) можуть безкарно запускати їх з відстані 50 км.
Щойно це тупе бахвальство привело до втрати 3 бортів за один день. Бо самонавіюванням мають займатися папуаси. Цивілізовані і розвинені в військовому плані народи, мають робити все системно і по науці.
Російські КАБи не є ні керованими, ні високоточними. Ця халтура летить «куда-то туда», має відхилення 200-700 м. Але все одно, вибух дури 500 кг десь за триста метрів від наших хлопців — штука мало приємна.
Та тут головне інше. Факт розуміння шансу, що бомба може промазати, бо має відхилення 200-700 м, дає нашим військам надважливий психологічний момент.
Тому попри самонавіювання макак про «сотні бонб», плацдарм ЗСУ на правому березі Дніпра стійкий.
Але зовсім інша справа, коли вже твоя бомба з 500 кг прилітає з круговим відхиленням 11 метрів, і коли ворог знає точно: промаху не буде, шансу нема.
Ось правильний психологічний ефект на ворога.
Наша влада має працювати із США, щоб отримати постійний канал поставок цих бомб в величезних кількостях. Немає ніякого сенсу від Ф-16 на аеродромах, якщо вони не працюють безперервно цими бомбами, ламаючи ментальну перегородку в башні ворога. Один Ізраїль від початку жовтня отримав від США 15000 бомб, серед яких 3000 таких потрібних нам JDAM. Якщо Зеленський зможе отримати хоча б схожу кількість, вся армія ворога завиє.
Це буде зовсім інша історія ніж смерть від FPV і навіть від американських касетних снарядів. FPV прилітає в групу з трьох вань, одного вбиває, іншого калічить, третього деморалізує. В результаті, ще один здох без евакуації, але кількість деморалізованого ворога — 1 шт. В результаті маємо вплив на вістря наступаючих, а от на всю армію в полосі 10-50 км вплив не критичний. Особливо, коли вони знають, що вони теж мають FPV. Російські генерали взагалі не потикають носа ближче за десятки кілометрів — їм на смерті свого гарматного м’яса від FPV взагалі плювати.
А от коли ЗСУ почнуть пробивати башню всій армії РФ в полосі 40-50 км новим інструментом, від якого немає порятунку, коли бомба прилітає і орк знає: промаху не буде, коли навколо тебе десятки трупів і десятки поранених верещать від болю, а батяня-комбат оно без башні, ось це матиме руйнівний ефект. Саме тоді це ниття в їхніх рядах «пора би заканчівать войну» стане системним, масовим, перетвориться в могутню річку.
Нам потрібні протирадіолокаційні ракети для руйнування ворожої ППО в полосі роботи наших Ф-16 і ракети повітря-повітря для утворення постійної загрози для російських літаків, щоб відсунути їх від лінії зіткнення і зняти загрозу КАБів для наших військ, крилаті ракети повітряного базування для створення постійної загрози для глибокого ворожого тилу.
І якщо нам в 2024 вдастся досягти всього цього, ми нарешті почнемо ламати всій російській армії хребет.
Джон Сміт

P.S. Костянтин Криволап, аналітик, авіаексперт про те, які літаки може отримати Україна від партнерів, в чому різниця між F-16 та F-35 і який винищувач є кращим для українського фронту, зараз, про збиття російських “СУшок”, та як вирішити проблему із російськими РЕБ.

Последние новости

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 26.06.26

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 26.06.26 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

8 часов назад

Крим без води. Кому потрібна Каховська гребля

До 2014 року Автономна Республіка Крим та місто Севастополь були глибоко інтегровані у водогосподарський комплекс материкової України. Історично Крим –…

21 час назад

Хто і чому залишив країну без ракетного щита?

Україна могла зустріти 24 лютого сотнями ракет. Хто і чому залишив країну без ракетного щита? У період з 2014 по…

24 часа назад

«Східна Малопольща» як польська «Новоросія»

«Східна Малопольща» як польська «Новоросія»: Чому Київ не має права мовчати Сучасний колоніалізм не потребує окупаційних адміністрацій чи військових гарнізонів.…

24 часа назад

Білорусь завершує будівництво воєнної інфраструктури вздовж кордону з Україною

Президенту Володимиру Зеленському доповіли про фактичне завершення будівництва військової інфраструктури, доріг та баз зберігання боєприпасів вздовж українського кордону в Білорусі, що…

1 день назад

Багатокілометровий затор перед Керченським мостом. СУПУТНИКОВІ ФОТО

Перед Керченським мостом в окупованому Криму утворився багатокілометровий затор.  Про це пише проєкт "Схеми". Що відомо? На супутникових фото за 24 червня…

1 день назад