Кланові інтереси — це і є наша політика

620
Обрання народним депутатом України мера Добропілля Андрія Аксьонова, відомого проведенням референдуму про створення “ДНР”, викликає, звичайно ж, шок у багатьох українців

Як може стати депутатом людина, яка відкрито брала участь у діях, спрямованих на розчленування країни, до того ж — з російським паспортом?

А легко, якщо це — людина Ріната Ахметова. Тому що українська політика — це боротьба кланів, а не воля виборців. Десь ці кланові інтереси виражені не так явно — і тому бізнес-партнеру Ігоря Коломойського доводиться боротися за мандат з іншими претендентами. А десь олігарх — повновладний господар регіону і депутатом Верховної Ради стане той, кого він призначить. Як і керівником місцевої влади. Як і місцевим депутатом.

Просто на довиборах до парламенту це проявляється з усією виразністю. А на звичайних виборах, коли мільйони людей без особливих коливань голосують за список якихось “слуг”, навіть не намагаючись зрозуміти, хто всі ці люди і кого вони представляють насправді, ми цікавимося результатами політичних партій і груп. Якби Аксьонов балотувався б на звичайних виборах, його, швидше за все, навіть і не помітили б на тлі Медведчука та інших “колишніх”. І, до речі, ми справді впевнені, що Аксьонов буде першим депутатом із російським громадянством? Дійсно?

Так що скандал з Аксьоновим нам гарантований тільки в разі, якщо його обранням вирішать скористатися недоброзичливці Ахметова. І це аж ніяк не обов’язково будуть патріоти, навпаки — самі що ні на є прихильники Кремля, які хочуть монополізувати свою пристрасть до Путіна. І навпаки — Ахметов завжди готовий протистояти тим, хто за допомогою цієї пристрасті намагається відібрати у нього контроль над Донбасом.

Ось, власне, і вся українська політика. А виборці? А виборці — статисти в цьому театрі олігархів. І так буде до того часу, поки олігархи залишатимуться господарями української економіки. Будемо обирати тих, на кого вони покажуть пальцем — від президента до депутатів.

Віталій Портников

Коли у Добропіллі на довиборах нардепом обирають сепара і громадянина РФ Аксьонова, то перше, шо думаєш:
1)Спасибі тобі, Боженька, що Гіві, Захарченко і Моторола трупи, бо у них би теж були шанси пролізти до ВРУ.
2)Так на практиці виглядають санкції і боротьба із росіським світом від ОПУ. Бо якщо ти домовився з Рінатом Леонідовичем, то тобі забувають російський паспорт і танці з аквафрешем.
3)Це були вибори на підконтрольній території. Можна лише уявити, що навибирають мешканці ордло і Криму, якщо дати їм таку можливість. Тьху-тьху. І постукаємо по дереву.
4)Той, хто прогудів шмат Донбасу в 2014 так і не зробив висновків. І вовком виє на русскіє лєса з бєрьозамі.
5) Відсутніть окупованого Донбасу і Криму у виборчому полі уже сім років рятує парламент і країну від найгіршого. Бо ряжених баб в лосинах з екошкіри ми переживемо, а отакі «аксьонови» дуже небезпечні. Я проти того, щоб усі ці мільйони упирів вибирали нам владу за гречку і обіцянку пенсіі як в РФ.
🍁 На довиборах у Раду в Донецькій області виграє громадянин Росії Андрій Аксьонов, який в 2014 р організовував референдум «за ДНР». Друге місце бере кандидат від «партії Шарія» В.Рибін.
* * *
Іноді в мене опускаються руки. Ми можемо скільки завгодно клясти Зеленського, Єрмака, Медведчука і Путіна, але хто всі ті люди, які добровільно йдуть за них голосувати?
Якщо (вірніше, коли) звільнимо Донбас, єдиний вихід — заморозити виборче право жителям тих територій на період, що вдвічі перевищує період російської окупації. До чорта демократію — на кону ВСЯ країна. І якщо медведчуковцям та шарійовцям є куди тікати (на Росію), то нам тікати нікуди — для нас Україна одна. А тому захищати її треба всіма доступними методами. Крапка.
Поделиться:
Загрузка...