КИТАЙСЬКІ КОМПАНІЇ ЗА ДОЗВІЛ КУПИТИ ПОНАД 50% АКЦІЙ «МОТОР СІЧ» НАДАДУТЬ УКРАЇНІ ГРАНТ У 100 МЛН ДОЛАРІВ

117

Китайські компанії Skyrizon Aircraft і Xinwei Technology Group в разі отримання дозволу Антимонопольного комітету на покупку понад 50% акцій компанії «Мотор Січ» нададуть авіабудівній галузі України грантове фінансування на суму 100 мільйонів доларів.

Про це  пише «Економічна правда» з посиланням на інформацію надану агентству «Інтерфакс-Україна» джерелом в уряді.

«Надходження цих коштів до спеціального фонду вже передбачено пунктом 9 статті 11 закону про держбюджет України на 2019 рік — 2,8 млрд грн за курсом на момент прийняття держбюджету», — розповів співрозмовник агентства.

Він зазначив, що ця умова  одне з ключових в узгоджених в уряді домовленостях між китайськими інвесторами та «Укроборонпромом» разом з передачею українській держкорпорації блокуючого пакета в розмірі понад 25% акцій з метою спільного управління «Мотор Січчю».

Джерело нагадало, що зазначений проект з питань розвитку авіадвигунового виробництва в Україні й будівництва великовузлового виробництва в китайському м. Чунцин було розпочато у 2015 році на базі договорів про співпрацю між «Мотор Січ», Skyrizon і Xinwei Group.

В його рамках українське підприємство у 2016 році вже отримало пільгове кредитне фінансування в розмірі 100 млн доларів, а в Чунцині до теперішнього часу розпочато будівництво складального виробництва.

Базовим документом за проектом є договір про співпрацю від 27 квітня 2018 року між Україною в особі «Укроборонпрому» і групами компаній Skyrizon і Xinwei, який пройшов незалежну експертизу за британським правом однієї з найбільших світових юридичних компаній, зазначив співрозмовник агентства.

За його словами, 7 червня цього року в АМКУ було подано спільну заяву від імені держави Україна в особі «Укроборонпрому» і китайських компаній Skyrizon та Xinwei про концентрацію відповідно понад 25% і 50% акцій «Мотор Січі» з метою спільного управління і контролю над підприємством.

Потім 19 червня підписано основний пакет договорів, який набере чинності автоматично на основі позитивного рішення антимонопольного відомства, якому він також переданий для вивчення, додало джерело.

P.S.

А якщо комусь щось не подобається — то наступного разу пєтушАрія головнокомандуючим оберемо, порохоботи й*обані.

Валерій Прозапас

Поделиться:
Загрузка...