Китай побудував 110 шахт для міжконтинентальних ядерних ракет: це свідчить, що в КНР їх більше ніж в РФ

75
Американські експерти заявляють, що КНР будує нові шахти для базування міжконтинентальних ракет, обсяг яких свідчить, про десятикратне збільшення ядерного арсеналу

Про це йдеться в заяві Федерації американських вчених (FAS), передає ВВС.

Вчені дослідили супутникові знімки з Синцзян-Уйгурського автономного округу на заході КНР та на їх основі заявили про побудову 110 шахт для міжконтинентальних балістичних ракет (МБР).

Як пише видання, у оборонному відомстві США висловили стурбованість у зв’язку з нарощуванням ядерного потенціалу КНР.

Водночас наголошується — це друга база ракет шахтного базування на заході країни, будівництво якої відстежили за останні два місяці.

На цьому місці може розміститися близько 110 шахт для МБР.

Минулого місяця газета Washington Post повідомила про 120 шахт, виявлених в пустельному районі Юмень, в сусідній провінції Ганьсу.

У своїй доповіді у понеділок FAS наголосили, що новий майданчик шахтного базування міжконтинентальних балістичних ракет в Хамі, приблизно в 380 км на північний захід від Юменя, перебуває на набагато більш ранній стадії будівництва

По супутникових знімках видно, що будівництво ведеться в пустелі приблизно за 100 км на північний захід від міста Хамі, на площі у 800 кв. км. Шахти будуть розташовуватися досить далеко від морських берегів Китаю, і тому, вважають експерти, стануть невразливими для звичайних крилатих ракет, які можна запустити з військових кораблів в Тихому океані.

Вчені заявляють, що будівництво нових шахт свідчить про збільшення ядерного арсеналу Пекіна приблизно в 10 разів, тобто це найзначніше збільшення китайського ядерного арсеналу за всю історію.

«Кількість нових китайських шахт у стадії будівництва перевищує кількість шахтних міжконтинентальних балістичних ракет, експлуатованих Росією, і становить більш ніж половину чисельності всіх американських міжконтинентальних балістичних ракет», — кажуть експерти.

Нагадаємо, значний відсоток ядерного потенціалу РФ — наземні оперативно-тактичні комплекси «Іскандер-М» та ракети на субмаринах.

Поделиться:
Загрузка...