Керівництво України знову хоче повернутися до імпорту російського газу

274

Заява міністра енергетики і навколишнього середовища Олексія Оржеля про те, що в разі підписання з Росією угоди про транспортування російського газу українською ГТС, Україна отримає «історичний мінімум по цінах на газ» відверта настільки, що здавалося б писати тут нема про що.

Все очевидно, мов на долоні. Так, після 4 років відмови від імпорту російського газу, керівництво України знову хоче до імпорту повернутися. Так, від роду-віку для Москви газ був інструментом політичного впливу. Продавши Україні дешевий газ Росія невдовзі почне вимагати політичних поступок, а інакше по телевізору знову покажуть як Москва закриває нам вентиль, що означатиме повернення до поточних тарифів. Це миттю уб’є рейтинг президента. Так, Зеленський потрапить у пастку, в якій йому залишиться робити все те що хотітиме від нього Москва.

І так Скабеєва та Соловйов матимуть всі підстави казати, що ціна Незалежності України дорівнює ціні російського газу. І будуть праві.

Заява – не ініціатива Оржеля, це намір всієї ЗЕкоманди. Телеграм-канали що симпатизують Зеленському, уже розганяють мульку ніби на поставках в Україну газу з Європи неймовірно збагатилися прем’єри Яценюк і Гройсман. Це заїжджений прийом – будь-яке досягнення в свідомості українців можна знецінити простим лементом: «Він на цьому нажився!» Далі – логіка не працює.

Але. Те що тезу про «історичний мінімум по цінах» озвучив саме Олексій Оржель – наводить на серйозні думки. Нещодавно журналісти оприлюднили зйомку переписки Олексія Оржеля з головою комітету ВР по енергетиці Андрієм Герусом, де нардеп Герус давав вказівки міністру Оржелю який обсяг електрики той мусить імпортувати з Росії. Нагадаю, саме завдяки поправці нардепа Геруса імпорт електрики з країни-агресора став взагалі можливий, а найбільший профіт з такого імпорту отримав олігарх Ігор Коломойський. Очевидно, за ідеєю постачати в Україну російський газ з «історичним мінімумом по ціні» стоїть Коломойський. Інтерес Ігоря Валерійовича очевидний. Не треба бути провидцем, аби припустити що газ у росіян «Нафтогаз» купуватиме не напряму, а через певну фірму-оператора… Далі зрозуміло?

Незрозуміло інше. Так відверто продаючи державні інтереси росіянам, про що думає Коломойський? Так чи не так, але саме команда Коломойського влітку 2014-го тягла на плечах чималий шмат оборони країни від Росії. Як же тепер вони з такою легкістю заганяють Україну в російський зашморг? Невже не думають про наслідки?

Думають, але… Країна для таких людей лише зона вільного полювання. Так, влітку 2014-го на їхнє поле намагалися залізти росіяни і команда Коломойського від них захистилася. А далі – лише «просто бізнес». Вигідніше купувати електрику у Москви – будемо купувати у Москви. Вигідніше купувати газ – купуватимуть газ. Приватизувати державне підприємство і тут же скинути його ПТУ на шию держави – норма для українських олігархів. Ці люди щиро переконані, що прибутки з підприємства отримувати мусять вони, а кадри для них готувати мусить держава. Але й це не все.

Коломойський і компанія щиро переконані, що Росія знову не нападе, і що бізнес з нею робити можна буде дуже довго. Чому? Бо вони бачать, Росія на Донбасі зазнала чималих втрат і не добилася, по-суті, нічого. Операція її на Донбасі провалилася. Вони переконані, що ставлення Росії до України нині таке саме як до Чечні, мовляв краще з нею співіснувати ніж туди лізти. Проте. Правда полягає в тому, що росіян на Донбасі зупинили громадяни України – солдати та офіцери ЗСУ та НГ, генерали Генштабу, тиловики, добровольці, волонтери, тощо. Саме ці люди дали зрозуміти Москві, що вдиратися до нас зі зброєю – недешево виходить. І от виходить так, що свою країну від ворога захистили українці, а профіт з цього тепер має Коломойский і компанія. Кажете патріотизм не має ціни?

Вони ж «врятували Україну», хіба ви забули? Для чого вони її «врятували», як ви думаєте? І так, лихо в тому що світогляд олігарха сильно відрізняється від світогляду чекіста.

Дмитро «Калинчук» Вовнянко

P.S.

Взагалі заява мінстра Оржеля про «можливі прямі закупки газу зі сходу» це наочна демонстрація українського забігу граблями по колу.

В часи, коли всі нормальні країни намагаються позбутися монопольної залежності в постачанні енергоносіїв, а тим більше впливу «енергєтічєской свєрхдєржави» — наші «новие ліца» чомусь вирішили просувати старі схеми співпраці з Москвою, яка шостий рік веде проти України війну.

І це зовсім не про економіку, як нам лукаво намагаються довести «тєхнократи», не про «направлення зекономлених коштів на субсидіювання».

По-перше, допуск Газпрому на український ринок — це удар по міжнародним санкціям, ніхто їх не подовжить, якщо Україна сама стане спонсором російської економіки та свідомо протягне руку допомоги Газпрому, який потерпає від судових позовів і своєї неконкурентноздатності.

По-друге, газова голка в свій час перетворила Україну в недорозвинену державу через корупційний кремлівський вплив, завдяки якому наші топ-посадовці завжди висіли на гачку у Путіна та навіть думати не сміли про якусь інтеграцію країни до цивілізованого світу.

По-третє, сильно хтось розбагатів від «знижки» 2010 року?
Коли фактично за віртуальну вигоду на папері Харківських угод ми отримали міну сповільненої дії, яка вибухнула в 2014 році анексією Криму та окупацією Донбасу.

Ми хочеме повторити? Так росіяни завжди мріють «можем повторіть».

Чому останні чотири роки обходились без «братскіх» поставок, не скорочували субсидії та нарощували енергетичні можливості — а після знаменитого засідання в кабінеті президента з Коломойським все різко змінилося?

Що там на ньому конспектували в свої блокноти Гончарук з Оржелем — «поправки Гєруса» по закупівлі російської електрики та «відновлення прямих поставок газу»?

Навіть виносячи за дужки моральну складову цього неподобства, якщо Україна та її народ допустять цей обмін крові на газ — на суверенітеті та незалежності можна буде ставити хрест, прийнаймні на найближчі 100 років.

Валерій Прозапас

Инициативы команды Зеленского о возобновлении закупок российского газа, о чем заявил профильный министр Оржель, опасны и неприемлемы. Об этом на заседании правительства заявили народные депутаты из фракции «Европейская Солидарность».

«Каким образом вы собираетесь обеспечить общественные интересы Украины через прямые поставки газа из Российской Федерации? Из страны-агрессора? Каким образом господин министр вчера написал, что мы получим скидку, которую направим на субсидии и социальные проекты? То есть вы хотите финансировать экономику Российской Федерации через прямые закупки газа. И еще заставить украинцев благодарить Российскую Федерацию за субсидии?» — обратилась председатель парламентского комитета по интеграции Украины в ЕС Иванна Климпуш-Цинцадзе к Гончаруку и Оржелю.

«Европейская Солидарность» требует объяснений, потому что опыт Украины за последние 28 лет говорит о том, что любая скидка на газ со стороны Российской Федерации оборачивается потерями территорий, потерями жизней наших граждан, оккупацией части нашей территории, и точно не приводит к экономическому расцвету», — отметила народный депутат.

Еще один депутат от «ЕС» Алексей Гончаренко заявляет, что фракция «европейской солидарности» поставила этот вопрос на Кабмине.

«Премьер Гончарук ушел от ответа, однако не подтвердил и не опроверг такие планы. Напомню, что министр энергетики Оржель заявил, что если мы подпишем прямой договор с Россией, то получим самые низкие цены на газ в истории. Напомню — бесплатный сыр бывает только в мышеловке», — написал Гончаренко в фейсбуке.

Поделиться:
Загрузка...